Nie będzie żadnych "noworocznych postanowień"steemCreated with Sketch.

in polish •  4 months ago
Już dawno postanowiłem nie uzależniać decyzji o wprowadzeniu jakiejś zmiany w moim życiu od rozpoczęcia nowego roku kalendarzowego. Dlaczego ? Szkoda było mi czasu na czekanie kiedy ten nowy rok nadejdzie, nawet tych kliku dni do końca grudnia :) . Wszelkie "postanowienia" i "wyzwania" podejmowałem i zaczynałem realizować w chwili kiedy pojawiały się jako myśl i dzięki temu od razu miałem informację zwrotną czy to naprawdę są rzeczy, których chcę, które są w zgodzie ze mną, które dają mi spełnienie i czy jestem na nie gotowy. Moje "noworoczne postanowienia" realizowałem z dnia na dzień tak by zmierzyć się z nimi bez tej "presji" kalendarzowej i w naturalny sposób przekonać się czy im podołam. Taką decyzją było rzucenie palenia z dnia na dzień - "noworoczne postanowienie" nie dało rady. Tak było ze zbudowaniem nawyku regularnego odwiedzania siłowni - tu również "noworoczne postanowienie" nie dało rady a wystarczyła jedna decyzja pewnego wiosennego dnia. Podobnie było z nauką jazdy konnej. Decyzja zapadła, któregoś jesiennego dnia przy programie NAT GEO o mustangach... Były jeszcze inne porażki moich "noworocznych postanowień" każda z nich była dla mnie cenną lekcją o sobie samym. Każda pozostawiała nowe doświadczenia i czegoś mnie uczyła. Dzięki nim rozwijałem wiedzę o sobie, swoich słabych i mocnych stronach. Dziś z perspektywy porażek wiem, że dla mnie najlepszym "noworocznym postanowieniem" jest brak "noworocznych postanowień" i podejmowanie działania pod wpływem impulsu chwili. Chłodna kalkulacja ustąpiła miejsca emocji i zamiast bilansu zysków i strat pojawiła się myśl "ciekawe co się wydarzy". Jest ciekawiej, bardziej nieprzewidywalnie, bardziej emocjonalnie i jest to bardziej wciągające niż planowanie, że w 2019 "zacznę się uczyć angielskiego". Nie zacznę :) . Próbowałem kilka razy w ciągu roku ot tak, żeby przekonać się jak sobie z tym radzę. Słabo, nie wchodzi mi ten język za to niemiecki oooo to już inna sprawa, okazało się, że niemiecki rokuje dużo lepiej :) .

Na Steemit, na koncie macierzystym udało mi się uzbierać na dzień dzisiejszy 253 SP na koncie @moonwind 50 SP. Oba konta podpięte są pod trail @hellobot aby w czasie kiedy pracuję w terenie i nie mogę prowadzić własnoręcznie kuracji nie marnował się Voting Power. W przyszłym roku konta nadal będą cały zarobek z postów i kuracji reinwestowały w Steem Power tak aby podnieść wartość ich upvote.

Słuchajcie swojej intuicji... Żyjcie impulsem chwili!

Tego życzę Wam w nadchodzącym 2019 roku.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Słuszna metoda. Data za nas roboty nie zrobi ;)

Dobre podejście, ja tez od dawna już nie daje sobie postanowień noworocznych, ale robię takie podsumowanie roku poprzedniego i zapisuje cele na nowy rok, coś w tym rodzaju, a nie na zasadzie wyliczanki to będę a tego nie będę robić.