Podatek od Rabatu w Polsce.

in polish •  2 months ago

Dostałeś rabat od pracodawcy?
No to zapłać podatek tak jakby Ci zapłacił pieniądze. Czyli 18% lub 32% zależy od tego tego ile zarabiasz.

Co gorsza nie jest to wynik "nowej ustawy" - wtedy działałaby zasada "prawo nie działa wstecz" i problem odnosiłby się wyłącznie do "przyszłych rabatów".

Kwestia wynika z INTERPRETACJI Urzędu Skarbowego, z która zgodził się Naczelny Sąd Administracyjny, a więc:

  • Niestety problem odnosi się również do zdarzeń PRZESZŁYCH - gdyż o ile PRAWO wstecz nie działa to INTERPRETACJA już niestety tak :( - będzie o tym niedługo oddzielny vlog.
  • W przypadku odwołania się do sądu na 99% przegramy, gdyż sądy zwykle orzekają zgodnie z tzw. "linią orzeczniczą", a Naczelny Sąd Administracyjny to sąd administracyjny (jak sama nazwa wskazuje) o naczelnej randze.

Także Polaku płać i płacz.
Tylko czasem nie wyprowadzaj się z majątkiem z Polski bo od tego też jest podatek xD i ten podatek wbrew temu co mówili w telewizji dotyczy również osób fizycznych.

Szczegóły we vlogu wraz z fragmentami mega pocisków w stronę Premiera (w którego opisie znajdziesz również linki do źródeł:

(Oglądając je film na YouTube pomagasz mi, gdyż: Dajesz mi zarobić. Poprawiasz pozycjonowanie filmu w YouTube. Wystarczy, że klikniesz na tytuł i zostaniesz przeniesiony do YouTube.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Skąd Ty bierzesz te "newsy" ? Z podręczników do historii? Rabat od zawsze był uznawany przez Fiskus za przychód. Z kolei Sądy Administracyjne zawsze uchylały interpretację Fiskusa. Przykład http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/DA3E580ABE

·

W opisie filmu są podane źródła. Sprawdź sobie zamiast sączyć jad. Data publikacji źródła (szanowanego) Publikacja: 18.08.2018.
Jak sam piszesz Sądy Administracyjne zawsze UCHYLAŁY interpretację Fiskusa, a teraz ZATWIERDZIŁY.
Już rozumiesz o co chodzi?

·
·

Po części przyznaję Ci racje, dopiero teraz doczytałem w treści, że chodzi Ci o podatek od rabatu od pracodawcy. To niewielki procent udzielanych rabatów. Taka informacja powinna zawierać się w tytule. Ogólnie rabaty nie są traktowane jako przychód poza przypadkiem rabatu od pracodawcy

PIS wprowadza nowe podatki, rozdaje świadczenia socjalne i ściąga po kryjomu imigrantów. Już bardziej "prawicowi" być nie mogą? :P

W Polsce płacimy nawet podatki od ... podatków.