DragonMint – nowa wydajna koparka dla Bitcoina

in polish •  last year

DragonMint.jpg

Wiodący producent koparek czyli BitMain może czuć się zagrożony. Już za cztery miesiące, na rynku pojawi się nowa i bardziej wydajna od Antmintera S9, koparka DragonMint.

Wydajność nowych czipów DM8575, które znajdziemy w nowej koparce wynosi około 0.075J/GHs (85GH) w porównaniu do 0.098 J/GHs w najwydajniejszym obecnie Antminerze S9.

Koparka DragonMint 16T, może pochwalić się 16TH mocy przy poborze prądu 1205W ±6% i rzeczywistym 1432W ze ściany. Koparki Antminer S9 z najnowszych dostaw to 14TH przy 1372W ze ściany. Jak widać kolosalnej różnicy nie będzie, jednak przy miningu liczy się każdy wat.

Jak podaje producent, prace nad nowa koparką w których uczestniczyło ponad 100 osób, trwają już ponad rok. Po wybudowaniu kilku wersji prototypowych, firma jest właśnie na etapie rozpoczęcia produkcji masowej. Koparki mają być już wysyłane do klientów w marcu 2018 roku.

Po prezentacji nowej koparki, pojawiły się podejrzenia (patrząc na historię zasadne zresztą), że jest to oszustwo, jednak znane osobistości (np. Adam Back) ze środowiska, potwierdziły jej autentyczność.

Zainteresowani mogą już zamówić preordery w minimalnej ilości 5 sztuk w cenie 1350$ sztuka (Antminer 1415$). Patrząc jednak na historię, trzeba zdać sobie sprawę, że zamawianie preorderów to nie najlepszy pomysł. Dostawa może się znacznie opóźnić, lub firma może zbankrutować jeszcze w trakcie produkcji, co już się zdarzało.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1491-dragonmint-nowa-wydajna-koparka-dla-bitcoina