Koalicja Antyunijna do Parlamentu Europejskiego!

in polish •  9 months ago 

RUCH NARODOWY WOLNOŚĆ.png

Witajcie. Dzisiaj jesteśmy świadkami koalicji Wolnościowo - Narodowej, która ma jedną misje - pogrążyć unie europejską w swojej głupocie komunistycznej.

  • Co nam może dać ta koalicja?

Pomimo, że jest między tymi opcjami trochę nieporozumień m.in w kwestiach gospodarczych, to oba obozy zdecydowały pójść razem nie żeby się kłócić, a walczyć o interes Polski, niepodległość Polski.
Widzimy, że unia cały czas próbuje nam dogryźć wtrącając się np. w reformę sądu, gdzie ostatecznie PiS skapitulował co spowodowało na arenie międzynarodowej, że mogą nami sterować. Jeżeli uda się dostać tej koalicji do parlamentu europejskiego to możemy liczyć na to, że taka komunista Róża Thun nie będzie wygadywać bzdur ponieważ załóżmy, że wkroczy taki Bosak czy Berkowicz i zmiecie tą sitwę z powierzchni ziemi.

  • Czy uda się tej koalicji dostać do Parlamentu Europejskiego?

Wydaje mi się, że tak, a trzeba założyć, że na 99% może dojść do niej Marek Jakubiak, który może włożyć dość grube siano w kampanie reklamową. Jest to przedsiębiorca, który ma łeb do interesów i mam nadzieje, że będzie przynajmniej około 10%
https://www.facebook.com/ObywatelDCofficial/photos/a.120870858320310/472698906470835/
Obywatel D.C bardzo ładnie skomentował sytuacje, która mogłaby doprowadzić do zjednoczenia obozu i walczyć o obywateli Rzeczypospolitej, polecam przeczytać.
Możemy liczyć jeszcze na kilka innych ugrupowań, które możliwe, że pójdą razem m.in Kukiz'15 co dałoby gwarancje dużej ilości głosów. Trzeba mieć też na uwadze to, że reżimowym mediom może się to nie podobać.

  • Koalicja do europarlamentu dobrym prognostykiem na parlament krajowy?

Tutaj nie łudziłbym się za bardzo. Do unii europejskiej możliwa jest koalicja, bo oba ugrupowania są antyunijni, więc będzie można dogadać się w wielu kwestiach, a jeżeli chodzi o obronę Polskich interesów to również nie będzie z tym problemów, bo obie partie stoją murem za Polską tylko w inny sposób. Inaczej będzie wyglądać parlament krajowy, gdzie będą dyskusje na polu gospodarczym, a tam jak wiemy są już zdania podzielone. Tak czy inaczej najpierw przeżyjmy wybory unijne.

Zapraszam do dyskusji merytorycznej, pozdrawiam!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ja oczywiście życzyłbym sobie, aby taka, zdroworozsądkowa formacja powstała i, co ważniejsze, liczyła się na naszej scenie politycznej. Niestety jednak doświadczenia podpowiadają zwyczajową klapę. Choć akurat w eurowyborach może się coś udać, tak jak 5 lat temu. Mała frekwencja to woda na młyn dla ideowych wyborców, bo oni do wyborów idą tak czy inaczej. A reszta woli pogrillować, tym bardziej, że właśnie się sezon rozpocznie. Różnica tym razem jest jednak taka, że pojawił się silny bodziec mobilizacyjny dla twardego elektoratu PO-wskiego, co pokazały już wybory samorządowe. I to się może skończyć znowu niespotykaną frekwencją do tej pory w tego rodzaju wyborach. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie.

Trzeba być dobrej myśli. ;)

Z tego co mnie pamięć nie myli Korwin był dogadany z Kukiz'15 by przynajmniej się nie atakować w kampanii 2015 r. Oczywiście, Korwin nie wytrzymał i zaatakował pomysł JOWów w debacie.
Skąd taki upór, by kolejny raz robić coś w taki sam sposób, oczekiwać innych rezultatów? Korwin nie jest w stanie z nikim współpracować, wystarczy posłuchać osób, które były u niego w partii.

Nie wiem czy uzasadnione jest stwierdzenie że Unia próbuje nam dogryźć, dogryza polskiemu rządowi.

Co do Róży Thun, to również nie popieram tego co robi. Ale nie nazywałbym jej komunistka, raczej włączyła z komunizmem. Takie wyzywanie się od komunistów, faszystów, nazistów... nie wróży merytorycznej rozmowy.

Tego nie wiesz, jak było z Korwinem i Kukizem.

Koalicja została podpisana, czyli będą współpracować.

Unia próbuje dogryźć proobywatelskim ustawom, a nie rządowi.

Róża Thun to komunistka i na kogoś takiego mówi się po imieniu.

Wiem:

Zresztą nie ważne, pożyjemy zobaczymy.

Jakie ustawy masz na myśli?

W drugiej połowie lat 70. działała w opozycji demokratycznej w Krakowie. Była związana z dominikańskim duszpasterstwem akademickim Beczka, z którego wywodziła się część późniejszego środowiska Studenckiego Komitetu Solidarności. W okresie 1978–1979 pełniła funkcję rzecznika SKS[2], współpracowała też z Komitetem Obrony Robotników. Wraz z m.in. Józefem Baranem i Bogusławem Sonikiem należała do sygnatariuszy listu do Amnesty International, opisującego represje wobec niezależnych grup studenckich w PRL. W okresie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 współorganizowała niezależne biuro prasowe[2], w którym m.in. informowała dziennikarzy zachodnich o celach i działalności opozycji demokratycznej oraz o sytuacji Kościoła w Polsce. Zajmowała się organizacją tzw. Uniwersytetu Latającego[2] oraz spotkań dyskusyjnych działaczy opozycyjnych, kolportowała wydawnictwa niezależne.
https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_Thun#Okres_PRL

Powtarzam, również z tym co robi Róża Thun się nie zgadzam. Ale to nie powód, by aż tak naginać fakty.

Z tego co wiem warto przyjrzeć się obu stronom, a nie tylko jednej. Nie żebym bronił Korwina, ale jakby powiedział, że PiS to partia Konserwatywno Liberalna to też byś uwierzył na słowo? Ja dochodząc do czegoś przyglądam się obu perspektywom, polecam również u ciebie to zrobić.

No proszę ciebie komentujesz politykę, a nie wiesz jakie Unia próbuje blokować ustawy w państwach człokowskich? Heh.
Trybunał konstytucyjny, sąd najwyższy(PiS obsrał zbroje), nowelizacji ustawy o prokuraturze. Można podać przykład Rumunii i obniżania podatków, Węgry i VAT. Jest wiele przykładów i można się dokładnie przyjrzeć.

Ty mi o historii, a chodzi o fakty Róża Thun to międzynarodowa socjalistka, a komunizm dzieli się na narodowych socjalistów i międzynarodowych socjalistów. Głosowała tyle razy przeciwko Polsce, że nie interesuje ją nasz naród tylko dobro tej porażającej unii europejskiej. Próbuje wybić socjalizm ponad narodami.

Trybunał konstytucyjny, sąd najwyższy(PiS obsrał zbroje), nowelizacji ustawy o prokuraturze.

No ale w tych kwestionowanych ustawach, chodziło o stołki. Dlatego mówię, że UE nie dogryza nam, tylko polskiemu rządowi. A już tak na serio to dała paliwo opozycji. Gdyby nie to ta cała KO, nie miała by powodu do działania.

Co do Korwina, to nie jest już pierwszy przypadek. On bardziej szkodzi swoim sojusznikom niż przeciwnikom. To ewidentny solista, z mim mogą współpracować ludzie tylko w niego ślepo zapatrzeni.

A tak serio to nie rozumiem co może powodować ludźmi chcącymi na niego głosować. Przecież jego poglądy to XIX w. Już cały RN to przynajmniej XX w.
Jak było się młodym to dla jaj się na niego głosowało, ale ileż można się śmiać z tych samych dowcipów.

No to morał z tego jaki jest? Że UE robi to celowo, żeby znowu zostawić swoich przy stołkach w Polsce, żeby znów gnębić obywateli. Obecny system to dno.

Mamy demokracje, każdy głosuje na kogo chce. Niektórzy szukają nadziei na lepsze jutro, bo mają dość tych idiotów, którzy głosują na POPIS. Muszę się zgodzić z jednym, że rządy większości, to rządy idiotów.

Nie robi tego by gnębić obywateli, ale by dać powód do zaczepki opozycji na rząd. Opozycja to wykorzystała.

Sorry, nie zgodzę się z tym że jesteśmy idiotami. Mamy kiepskie elity, a to one w naszym imieniu rządzą. W Polsce nie mamy demokracji bezpośredniej, mamy mały wpływ na politykę poza wyborami. Nie musi tak być, tylko musimy się o to postarać. Tam jest dobrobyt (socjal) i wolność, gdzie ludzie mają wpływ na czynny politykę.

Popatrz na historię Polski, to socjaliści wywalczyli niepodległość, zapewnili Polakom, godziwe warunki pracy (choć wiem, że było z tym ciężko i nie wszystko się udało). Pokonali bolszewików i jeszcze Mussolini Hitlera straszył Piłsudskim. Po jego śmierci skończyło się zbieraniem datków na wojsko. I to nie fabrykanci byli najbardziej hojni tylko robotnicy i chłopi.

Ty mówisz że ludzie są głupi, ja mówie że mamy słabe elity. Bo pozwoliliśmy sobie wmówić, że one powinny nami rządzić i nie mamy na nie wpływu.

Wiesz, że nie jestem ani za KO, ani za PIS, ale chyba mam zupełnie receptę na to, jak zapewnić Polsce dobrobyt. Wolność to nie wolny rynek, bo to rządy pieniądza. Jego posiadacze dyktują wtedy warunki. Wolność to też nie naród, bo są narody niepodległe nawet i bogate, ale nie mające wolności. (w sumie były, bo na szczęście te, które mi przychodzą na myśl to już są wolne, jak Hiszpania czy Chile).

A kto wybiera te elity? Większość. Ludzie nadal na nich głosują, po tylu aferach... to już inaczej sądzić nie mogę.

Wolność to partia Konserwatywno-liberalna. Radzę pooglądać debatę Wolność Vs. Ruch Narodowy i posłuchaj Menztena. Jak nie zrozumiesz to naprawdę jest kiepsko...

Congratulations @tech-brave! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 300 comments. Your next target is to reach 400 comments.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Saint Nicholas challenge for good boys and girls

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @tech-brave! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 200 replies. Your next target is to reach 300 replies.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Saint Nicholas challenge for good boys and girls

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!