Prokuratura i policja w magazynie Jerzego Zięby

in polish •  5 months ago 

Jerzy Zięba to polski propagator niekonwencjonalnych metod leczenia, które mają stanowić alternatywę wobec współczesnej medycyny. Prowadzi swój kanał na YT gdzie wstawia regularnie różne filmy z zakresu naturalnych metod leczenia (jedynie przy pomocy naturalnych środków, bez używania chemicznych substancji). Autor dość chętnie kupowanej książki Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie. Jest również przedsiębiorcą - prowadzi, a raczej prowadził sklep w którym sprzedawał takie towary jak: suplementy, witaminy, sok z kiszonej kapusty czy urządzenie do strukturyzowania wody (warte kilka kafli).

Dziś do sklepu Zięby wkroczyła prokuratura wraz z policją. Powodem tego wtargnięcia miała być interwencja Rzecznika Praw Pacjenta, który uważa, że Zięba może sprzedawać różne produkty (m.in. niewiadomego pochodzenia suplementy) bez zezwoleń. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli już wszystkie produkty i teraz będą je badać. Na czas badań sklep Zięby będzie zamknięty i prawdopodobnie zamknięty na zawsze... chyba, że Zięba pokaże prokuraturze zezwolenie na sprzedaż tego typu 'leków'.

Osobiście lubiłem od czasu do czasu posłuchać Zięby. W niektórych sytuacjach to co mówi naprawdę się przydaje. Szczególnie jeśli chodzi o takie drobne rzeczy jak zatkany nos, swędzące uszy podczas kataru czy angina. Niejednokrotnie próbowałem niektórych metod szczególnie na swędzące uszy - Zięba radzi żeby dokładnie przepłukać uszy i gardło wodą utlenioną. Sprawdziłem i rzeczywiście podziałało.

Jednak jeśli chodzi o inne jego rady - np. żeby nie brać lekarstw przy różnych przewlekłych chorobach jak nadciśnienie itp. - to podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Ostatnio podał on bardzo dziwną metodę na zawał. Gdy złapie zawał trzeba według niego wziąć coś ostrego (wykałaczkę/igłę) i nakłuwać miejsce między ustami a nosem. Nie przekonuje mnie to wcale. Brzmi wręcz szkodliwie.

Jestem jednak ciekawy co będzie dalej z Ziębą i jego sklepem. Będę śledził poczynania prokuratury i samego Zięby. Na razie Zięba jedynie nagłaśnia całą sprawę w mediach społecznościowych nazywając całe wtargnięcie do jego sklepu 'rozkradaniem'.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ten człowiek jest niebezpieczny bo sprawnie miesza prawdę z fałszem, co sam zauważyłeś.

Nic nie miesza. Mówi o faktach, powołując się przy tym na prace światowych naukowców. W którym miejscu miesza prawdę z fałszem? Nacisnął komuś na odcisk i stąd ta nagonka. Sugeruję pooglądać jego prelekcje.

Czy mógłbyś się odnieść do mojej wątpliwości? Co konkretnie miesza? Twierdząc co konkretnie?

"jedynie przy pomocy naturalnych środków, bez używania chemicznych substancji"...
"suplementy, witaminy, sok z kiszonej kapusty", czy aby to nie są substancje chemiczne?

Ponieważ kiszonej kapusty nie da się opatentować próbuje się nią ośmieszać pana Ziembę. A mało kto wie, że sok z kiszonej kapusty odtwarza florę bakteryjną jelit po stosowaniu antybiotyków. Brak tej flory to prosta droga do poważnych schorzeń, bo one wszystkie mają swe źródło właśnie w jelitach. A ja powiem tak, miałem zdiagnozowanego nowotwora na nerce, 9 lat po operacji jeszcze żyję, między innymi dzięki przekazywanej wiedzy tego pana. Od wielu lat dbam o swoje zdrowie z dala od lekarzy, którzy mnie truli statynami i rakotwórczym Lisinoprilem na nadciśnienie. Wyśmiewać łatwo będąc ignorantem w sprawie bo w necie łatwo nie brać odpowiedzialności za słowa. Życzę wszystkim aby nie mieli żadnych kłopotów zdrowotnych w rodzinie. O więcej pokory apeluję do młodych i zdrowych jeszcze jak mniemam młodych czytelników.

"Brak tej flory to prosta droga do poważnych schorzeń, bo one wszystkie mają swe źródło właśnie w jelitach." Co!?
"A ja powiem tak, miałem zdiagnozowanego nowotwora na nerce, 9 lat po operacji jeszcze żyję" proszę dziękować lekarzom, jak ja dziękowałem jak mnie poskładali do kupy.
"Wyśmiewać łatwo będąc ignorantem w sprawie bo w necie łatwo nie brać odpowiedzialności za słowa" wyśmiewać!? Poziom absurdalnych twierdzeń oraz nierealnych wymysłów domorosłych znachorów i ich zasięgów raczej doprowadza do łapania się za głowę, zastanowienia nad tym dokąd zmierza świat oraz do załamywania rąk. Oczywiście przykładowo lekarze z wieloletnim stażem, którzy pierwszy raz się spotykają z takimi treściami i reagują tak, jak się reaguje po przeczytaniu błędnych wyobrażeń laika na dany temat, czyli śmiechem, też nimi są.
"Od wielu lat dbam o swoje zdrowie z dala od lekarzy..." duży wpływ na leczenie nadciśnienia ma zmiana trybu życia oraz sposobu odżywiania. Jakieś rady znachorów muszą jakkolwiek działać, bądź z tego co można wyczytać pod wieloma opracowaniami raczej nie pogarszać sytuacji, żeby ktokolwiek w ogóle ich słuchał.
"między innymi dzięki przekazywanej wiedzy tego pana" Mam tylko nadzieję, że konfrontuje Pan wszelkie twierdzenia zaczytane w internecie z rzeczywistością, w tym z ogółem badań naukowych, bądź prościej z lekarzem lub farmaceutom... "Od wielu lat dbam o swoje zdrowie z dala od lekarzy"... nadzieja prysła.
Proszę tego nie odczytywać jako atak, tylko jako głos zachęcający do bardzo głębokiego zastanowienia się nad Pana poglądem na tematy związane ze zdrowiem, nad błędami poznawczymi oraz weryfikowaniem zasłyszanych/zaczytanych gdziekolwiek informacji.

Jakoś nie rozumiem.

To wiele wyjaśnia :(

This post is supported by $0.19 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service: get instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.

!tipuvote 0.4

Mafia medyczna w Polsce próbuje zastraszyć tego człowieka i tyle. Boją się pewnie narastającego oporu i świadomości wśród polaków i chwytają się brzytwy. Niebezpieczni są ludzie którzy dają się nabrać na propagandę medyczną. ponieważ pełnią rolę szkodliwych pożytecznych idiotów którzy nieświadomie szkodzą sobie i innym.

Jest to działanie mające na celu zastraszenie Zięby i zniszczenie mu reputacji ponieważ stał się zbyt groźny dla tych morderców.

Pamiętajcie - zdrowy pacjent to żaden biznes. Pacjenta trzeba leczyć a nie wyleczyć. I z tym walczy Ziemba.

Na zdrowym pacjencie zarabia się sprzedając mu suplementy diety, a to jest potężny biznes.

A od kiedy to biznes ze zdrowym pacjentem jest naganny?

Suplementów potrzebuje każdy, nawet zdrowy, bo ziemia jest wyeksploatowana i uboga w minerały. Poza tym od kiedy biznes jest naganny. Biznes lekowy jest ok, ale już na suplementach niekoniecznie tak?

  ·  2 months ago (edited)

To jest dość skomplikowana sprawa i nie chcę się za bardzo rozpisywać. Jeszcze na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie napisałem, iż cały biznes suplementów jest naganny, tylko istnieje tam dużo patologii. Przykładowo: "wymyślono" chorobę zakwaszenie organizmu. Oczywiście istnieje coś takiego jak kwasica i schorzenia podobne, które bezpośrednio zagrażają życiu, jednak coś takiego jak opisują producenci już nie bardzo. Jest na to szereg "leków" a właściwie suplementów diety "Hydrominium", "Alkala T", "Eliminacid", itd.. W szeroko pojętych reklamach stylizuje się te produkty na leki na nową chorobę, która tak naprawdę jest lekko nieprawdziwa. Oczywiście to tylko jeden lakonicznie opisany aspekt, ale jest tego więcej. Polecam też przeczytać skład takich leków(suplementów).

Suplementów potrzebuje każdy, nawet zdrowy

Zdrowy człowiek powinien bez problemu tak zbalansować swoją dietę, żeby nie musieć nic suplementować. Jedynie w miesiącach zimowych w Polsce przydaje się dostarczać wit. D3 ze względu na małą ilość słońca.

Congratulations @tartsak! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 1000 upvotes. Your next target is to reach 1250 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard to support the german speaking community meetups
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!