Nowojorscy eksperci ds. Regulacji bankowych częścią Rady Coinbase Custody

in #polish2 years ago (edited)

newscoinbasecustody 1.png

Coinbase Custody Trust Company, spółka zależna amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, wzmocniła swój personel o dwa ważne nazwiska.

We wpisie na z 7 sierpnia br. na blogu Coinbase firma potwierdziła, że Robert Easton i Richard Neiman zostali wybrani na członków zarządu ze względu na ich solidne doświadczenie w „usługach finansowych, polityce publicznej i operacjach bankowych”. Panowie mogą się pochwalić pracą dla: Departamentu Bankowości stanu Nowy Jork i Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku.

Według Coinbase:

Doświadczenie Neimana i Eastona jest szczególnie ważne, ponieważ Coinbase Custody jest regulowane przez nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS). NYDFS reguluje wiele firm powierniczych, w tym Depository Trust & Clearing Corporation, ICE Trust i wiele innych przodujących instytucji finansowych. Nowy Jork był również pierwszym stanem, który uregulował firmy kryptograficzne, począwszy od 2015 roku z licencją Bitlicense. NYDFS reguluje obecnie ponad 20 firm kryptograficznych — bardziej niż jakikolwiek inny stan.

Easton jest byłym zastępcą dyrektora wykonawczego Działu Ubezpieczeń w nowojorskim Departamencie Usług Finansowych (NYDFS). Zgromadził on około 15 lat doświadczenia jako państwowy regulator finansowy. Obecnie pełni funkcję zastępcy radcy generalnego i dyrektora ds. zgodności z przepisami w Marsh LLC.

Neiman z kolei był kuratorem Departamentu Bankowości Stanowej w Nowym Jorku. Jest to agencja, która poprzedzała NYDFS, a także służył w panelu nadzoru Kongresu ds. programu pomocy związanej z aktywami zagrożonymi w następstwie kryzysu finansowego w 2008 roku. Obecnie pełni funkcję szefa ds. polityki publicznej w LendingClub.

STOPKA3908x300 1.png

Sort:  

Coinbase bardzo dobrze rozgrywa karty. Uważam, że znacznie tej firmy na rynku będzie jeszcze rosnąć.

Coin Marketplace

STEEM 1.17
TRX 0.15
JST 0.156
BTC 63305.82
ETH 2298.77
BNB 569.45
SBD 9.21