Elon Musk pokazuje swoje prawdziwe ja

in #polish2 years ago (edited)

W niedzielę na Twitterze Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka jaskiniowego Vernona Unswortha.... pedofilem. Czym się naraził zapytacie, żeby zasłużyć sobie na aż tak ostre słowa? Wszystko tylko przez to, że Vernon najprawdopodobniej słusznie określił podwodną kapsułę ratunkową zbudowaną przez ludzi Muska jako kompletnie bezwartościową w warunkach jakie to ten pierwszy doskonale zna.

muskdiver.jpg

Źródło: www.standard.co.uk

Ale od początku - wszyscy zapewne słyszeliśmy o historii grupy chłopaków uwięzionych w zalanej tajlandzkiej jaskini Tham Luang razem z ich opiekunem. Vernon Unsworth to 63-letni Brytyjczyk, który jako jeden z pierwszych ruszył na ratunek uwięzionym. Miał ku temu solidne podstawy, bowiem przez lata badał tamtejsze systemy jaskiń, stąd jego doświadczenia okazały się w zasadzie bezcenne podczas - udanej jak już wiemy - akcji ratunkowej. Elon Musk już od początku próbował wykorzystać ten fakt do swoich marketingowych celów i usilnie oferował tzw. "pomoc" w wyciągnięciu tych ludzi. Zlecił szybkie opracowanie miniaturowej łodzi podwodnej, którą według niego miała okazać się pomocna w akcji ratunkowej. Na szczęście jego prawdziwe zamiary zostały bardzo szybko odkryte przez organizatorów pomocy i co tu dużo gadać - Musk został przez nich wysłany na drzewo. Co więcej Vernon Unsworth przyznał w CNN, że cała akcja jest najprawdopodobniej tylko zabiegiem wizerunkowym. Przyznał, że w wąskich podwodnych przejściach kapsuła Muska po prostu się zaklinuje i tym naraził się na wielką złość Muska, który stracił nad sobą kontrolę i chyba pokazał co w nim naprawdę siedzi. Dopiero niedawno postanowił przeprosić, ale to i tak nie zmienia faktu, że naraził się prawnie - bardzo łatwo będzie go teraz podać do sądu za zniesławienie, zwłaszcza, że słowo "pedofil" jest bardzo negatywnie nacechowane w naszej kulturze. Nie jest to jakiś tam "idiota" czy "debil". Trzeba jeszcze dodatkowo podkreślić fakt bezczelności Muska - jego haniebne słowa były przecież adresowane do osoby, która schodzi pod wodę i faktycznie ryzykuje swoje własne życie.

Myślę, że hasło "Elon Musk to znakomity PR-owiec" właśnie runęło, a Vernon Unsworth wyciśnie z Muska dużo pieniędzy.

Sort:  

pl-motoryzacja bo Musk jest właścicielem Tesli? Moim zdaniem tak średnio, bardziej już pasuje mi tutaj pudelek.

Ogólnie nie mam zamiaru bronić Muska, ciężko jakoś usprawiedliwić to co zrobił, ale z drugiej strony zarzucanie mu intencji czysto marketingowych też jest słabe.

Myślę że nie wiemy w jakim tonie prowadzone były rozmowy, jakie są relacje między nimi i w tym momencie to kręcenie sensacji

Masz racje - trochę z rozpędu wrzuciłem ten tag. Zaraz go usunę.

Intencje marketingowe są jasne jak słońce, jeśli prześledzisz jego wcześniejsze działania na tym polu. I stąd ta niewytłumaczalna agresja, bo ktoś w końcu to przejrzał i otwarcie o tym powiedział w TV.

Co do tagu to trochę się czepiam nad wyrost ;)
Ja zwyczajnie nie będę oceniał intencji, nie było mnie tam i nie czuje się co do tego kompetentny a media trzeba sprawdzać

If you are going through hell, keep going.

This User is on the @buildawhale blacklist for one or more of the following reasons:

• Spam
• Plagiarism
• Scam or Fraud


35474576.jpg
Please show support show your support for @spam-detector by following and upvoting this post.
Thank you for your support.

Coin Marketplace

STEEM 0.15
TRX 0.03
JST 0.026
BTC 13644.15
ETH 395.12
USDT 1.00
SBD 0.98