[Pomysł na weekend_014] Łyżwy

in polish •  4 months ago 

Ostatnio po dłuuugiej przerwie (ok. 25-letniej), ponownie odkryłem frajdę z jazdy na łyżwach. Wszystko to dzięki temu, że sport ten jest coraz bardziej dostępny na naszych podwórkach. Dawniej głównie jeździło się na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Zdarzało się również, że np. strażacy wylali trochę wody na wolnym placu w czasie mrozów. Jakość tych nawierzchni często była daleka od ideału, jednak mimo to dla każdego kto spróbował była to ciekawa rozrywka.

łyżwy01.jpg

Obecnie mimo słabszych zim jeździć na łyżwach można w wielu miejscach specjalnie do tego przygotowanych. Władze miast coraz częściej starają się zapewnić taką możliwość swoim mieszkańcom na różnych placach, stadionach. Na przykład w moim mieście, dzięki specjalnej aparaturze, lodowisko co zimę wykonywane jest na boisku Orlik. Najczęściej przy takich zorganizowanych lodowiskach funkcjonuje również wypożyczalnia łyżew, tak więc nie trzeba specjalnie kupować swoich, aby spróbować i sprawdzić czy ten sport nam odpowiada. Koszt wypożyczenia jest z reguły niewielki, albo wręcz zerowy. Tak jest w moim mieście, gdzie łyżwy wypożycza się za darmo. Tak, wiem nie ma nic za darmo na świecie. Oczywiście to z moich podatków i dobrze.

łyżwy02.jpg

Można również przyjść ze swoimi łyżwami, których ceny w sklepach są coraz przystępniejsze. Dla dzieci świetnym rozwiązaniem są łyżwy z regulacją rozmiaru. Dzięki temu zakupiony sprzęt będzie służył kilka sezonów.
W tygodniu do godzin popołudniowych z lodowiska korzystają szkoły w ramach lekcji WF. Ale wieczorami i cały weekend można jeździć do godziny 20, ponieważ Orliki mają oświetlenie.

łyżwy03.jpg

Polecam sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy jest najbliższe lodowisko i spróbować. Najlepiej zabierz ze sobą znajomych lub rodzinę. W zimę jest to jedna z niewielu możliwości na aktywne spędzenie czasu na zewnątrz. Najlepsze jest to, że nie musisz mieć żadnego przygotowania, sprzętu, czy nawet pieniędzy. Korzystajcie póki zima trwa.


Jeżeli podoba się Tobie ten post, to może spodobają Ci się również poprzednie z tej kategorii:

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie w Warszawie

Centrum Pieniądza NBP w Warszawie


Pamiętaj, że Twój głos ważny jest tylko przez 7 dni od utworzenia postu. Dlatego jeżeli uważasz, że treść tego lub poprzedniego postu była interesująca zagłosuj tutaj i obserwuj, aby nie przegapić kolejnych. Do zobaczenia.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!