Jak spieniężyć STEEM DOLLARY czyli samouczek dla opornych.

in polish •  last year  (edited)
Hej, jako autor kilku postów, mam (miałem) trochę nagród na swoim koncie i jako młody, niedowierzający gnojek postanowiłem sprawdzić czy aby na pewno działa tak jak to miało być.


Tym samym postanowiłem spieniężyć całe moje 1,92 SBD. Czytając opis całej procedury dzień wcześniej, wyczytałem, że należy wykonać następujące kroki:

  1. Zamienić Steem Backed Dollary na STEEMy.
  2. Zamienić STEEMy na BitCoiny lub dowolną inną kryptowalutę.
  3. Zamienić kryptowalutę na interesującą nas walutę.

Okazuje się jednak, iż autor posta poszedł drogą dookoła i procedura zamiast składać się z 3, składa się z 2 kroków. Kiedy skorzystamy z BlockTrades, rekomendowanej platformy przez steemit.com otrzymamy możliwość zamiany z takich kryptowalut jak m.in. bitcoin, steem, litecoin i tu niespodzianka, steem dollar. Tym samym jesteśmy w stanie pominąć pierwszy krok i wymieniać bezpośrednio STB na np. bitcoina. Oczywiście, nie może się obyć jednak bez haczyków, i w ten sposób, na każdym dolarze tracimy zawrotną sumę, mniej więcej 5 groszy. Dalej droga spieniężania jest prosta i może iść tylko jedną ścieżką. Zamianą bitcoina na złotówki. To nic trudnego. Warto jednak dodać, że przelew bitcoina na giełdę kosztuje 50zł za każdą transakcję.

Polecam i już jutro wracamy z polityczną dawką informacji na nowy dzień!

Zachęcam do śledzenia mnie i zostawiania upvotów.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year (edited)

A po co zamieniać Steem na SBD czy odwrotnie przed wysyłaniem na zewnątrz? Przecież obie waluty można wymieniać. A przez giełdy lepiej przelewać np. w LiteCoin.