Player's Unknown Battlegrounds: Mobile najlepsza gra komórkowa ever?

in polish •  last year 

Kilka dni temu całkiem przypadkowo trafiłem na informacje o wypuszczeniu przenośnej wersji (android/ios) popularnej strzelanki „Player’s Unknown Battlegrounds” i postanowiłem może warto sprawdzić, czemu nie? Ku mojemu zaskoczeniu sterowanie gry oraz sama grywalność okazały się zadowalające oraz dobrze zrobiona jak na grę darmową. Tak dokładnie PUBG Mobile jest grą darmowa w przeciwieństwie do swojego większego odpowiednika, a do tego nie ma rażących mikrotransakcji.

pubg.png

PUBG Mobile

Gameplay
Mamy tu do czynienia z znaną już formułą gry, rozgrywka battle royal na 100 osób, a wszystko dzieję się na podstawowej mapie z PC-towej wersji gry (obecnie nie ma dostępu do tej pustynnej mapy, ale prędzej czy później i ona zagości na naszych telefonach). Samo wykonanie robi naprawdę duże rażenie, bo poza przeniesieniem mapy (i jej delikatnym uproszczeniu, aby działała na słabszych sprzętach jakimi są telefony), mamy do dyspozycji masę różnego rodzaju broni palnej, sprzętu dodatkowego (plecaki, kamizelki kuloodporne, apteczki) oraz wszelkiego rodzaju pojazdy. Sterowanie panelem dotykowym jest wygodne, a przynajmniej dla mnie spełnia ono swoje zadanie, nie napotkałem z nim problemów. Niestety chyba większość graczy ma kłopoty z opanowaniem obsługi całego interfejsu za pomocą samych kciuków, czego efektem jest rzesza graczy dających się zabić gorszą bronią. Rzeczywiście brak fizycznych przycisków jest sporą ujmą w sterowaniu, ale jestem pewien, że inwestując w odpowiedniego pada można to naprawić, a przynajmniej ułatwić grę.

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9BL00vNzU4NTQyL29yaWdpbmFsL1BVQkctbW9iaWxlMS5qcGc=.jpg

Warstwa audio/video
Jeśli chodzi o zastosowane dzięki i ich umieszczenie w grze to nie można się do niczego przyczepić, grając przy użyciu słuchawek (dokanałowych oraz większych nausznych) nie maiłem problemów z lokalizacją przeciwników po odgłosach kroków, a wszelkie odgłosy strzałów z broni stoją na wysokim poziomie i są przeniesione z pierwowzoru w stosunku 1:1.
Natomiast grafika to już inna bajka, mój telefon pozwala mi na granie na ustawieniach średnich (a przynajmniej tak oceniła sama gra), ale zdecydowanie polecam ustawienia niskie. Powodem jest czytelność otaczających nas grafik, a dokładnie widoczność graczy nawet na dalekie dystanse. Jest ona zdecydowanie lepsza na niższych ustawienia oraz możemy się ustrzec braku optymalizacji, z których PUBG jest dobrze znany, dlatego twórcy postanowili przenieść te funkcjonalność również do wersji Mobile :). Czy więc grafika jest tak ładna jak na PC? Oczywiście, że nie w końcu jest to gra przeznaczona na telefony komórkowe i tablety. Powiedziałbym nawet, że jest dość brzydka na każdych ustawieniach graficznych, ale to już przypadłość wszelkich gier próbujących osiągnąć nie stylizowaną, lecz realistyczną grafikę na urządzeniach tego typu. Pójście na kompromis nie powinno nikogo dziwić.

maxresdefault.jpg

Najlepsza gra na telefony ever?

Może nie najlepsza, ale w erze zalewania nas popierdółkami zapełnionymi przez mikrotransakcje jest ona swego rodzaju perełką, w którą warto zagrać z ciekawości. Jeśli jesteście fanami strzelanek, zapewniam was, że zostaniecie z nią na dłużej, choćby dla zabicia czasu podczas jazdy autobusem.
Natomiast jeśli miałbym już wskazać najlepszą pełnoprawną grę mobilną byłby to Hearthstone i jeśli ktoś grał to nie muszę mówić dlaczego (to po prostu jakość studia Blizzard).

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!