Ściana Wstydu Polish #1

in polish •  5 months ago 

Fk70OYi.png

Ile głosów ($) na polish nie wykorzystano w ciągu ostatniej doby?


@noisy: $14.63 @innuendo: $3.81 @sisters: $1.67 @kuc-prawica: $1.49 @hilarski: $1.14 @k-a-s-i-a: $0.72 @gkucmierz: $0.69 @nicniezgrublem: $0.54 @mynewlife: $0.5 @awesome-seven: $0.46 @btcsurefire: $0.46 @iyuta: $0.39 @assayer: $0.34 @xgrosz: $0.29 @soldierka: $0.27 @cwbrooch: $0.23 @dziemian: $0.23 @outerground: $0.22 @monterski: $0.21 @piach: $0.19 @lenka: $0.18 @milenamilak: $0.17 @eddy-ghost: $0.15 @wideoprezentacje: $0.13 @aniafx1: $0.12 @dim753: $0.12 @santarius: $0.12 @zdrowie: $0.12 @goldendawne: $0.11 @veggie-sloth: $0.11 @kam.ila: $0.11 @grzesiekb: $0.1 @pannikt: $0.1 @poti: $0.1 @bithubpl: $0.1 @dailydogger: $0.1 @katayah: $0.1 @steemitlabs: $0.09 @postcardsfromlbn: $0.09 @fraktale: $0.09 @gniewko: $0.09 @hidemi: $0.09 @glodniwiedzy: $0.08 @anetchen: $0.08 @aaronkoenig: $0.08 @anna.urbanska: $0.08 @rafonixofficial: $0.08 @hch: $0.08 @blockchain-kid: $0.07
Więcej: https://steemweb.pl/statistics/activity

Inne statystyki: https://steemweb.pl/statistics

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

dla mnie to bardziej taki żal w stylu:
ej nooo, szkoda, że już sobie poszliście z naszej piaskownicy i już się z nami nie bawicie :(
to chociaż koparkę mogliście nam tu zostawić i foremki, póki tutaj nie wrócicie, to inni też by się chwile pobawili.

ale czy aż wstyd? to chyba niee aż tak.
ich zabawki.

Clickbait musi być :)

Perfidny tytuł miał zmusić do rozważań.

Choćby takich, że jak się nie głosuje - to się głosuje ale na wszystkich na Steem (niewykorzystana pula zwiększa upvoty innych).

Nie głosując, nieświadomie zwiększasz głosy na scamy i wszelki inny syf na steemie, oczywiście też na dobre posty, ale nie kontrolujesz tego.

To co jest istotne to to, że Polska społeczność jest bardzo mała, i taka strata dla nas jest po prostu dotkliwa.

Oczywiście moje konto też czasami jest na liście.

:))

a że zmusił, to na pewno.
(tylko chyba nie tych, których mógłby (bo ich (w większości) nie ma, jako się rzekło 😀)))

ale temat ciekawy - fajnie, że go poruszyłeś.
niektórzy mogą nie znać wszystkich narzędzi, które pomagają ogarniać swoje głosy, w sytuacjach gdy sami jesteśmy nieobecni. ostatnio Ania o to zapytała w swoim poście, i miło że to zrobiła.

dla mnie odkrywczy był, przeczytany niegdyś, artykuł o tych długich chochlach (oczywiście, że nie pamiętam u kogo 😃),
bo faktycznie zabawa w tej piaskownicy ma większy sens, gdy się "wymieniamy zabawkami", niż gdyby każdy siedział samotnie w swoim kącie.

To był barbarossa z artykułem o zasadzie małej łyżeczki bodajże

A może mają ciekawsze rzeczy do zrobienia niż klikanie w posty?

Tak

Jest taka niepisana zabawna zasada. Jak masz 100% VP to tracisz pieniądze ;)

Chyba chciałeś powiedzieć tokeny steem a nie pieniądze. ;)

Steem ma wartość, ot taki skrót myślowy :P

Niby ma, ale więcej zarobię w tym czasie robiąc coś innego niż klikając w posty. A nie przypominam sobie żebym podpisywał jakieś zobowiązanie do klikania ;). Mam czas - klikam. Nie mam - nie klikam

Posted using Partiko Android

Klikanie można zdelegowac

Posted using Partiko Android

Można. Ale wtedy mam średnią kontrolę nad tym co zostało kliknięte. Poza tym nie ma przymusu delegacji.

Nie ma przymusu to oczywiste. W ogóle np nie ma przymusu oszczędzania, albo bycia pomocnym albo cokolwiek :) pytanie co można i co warto robić. Nie głosując ręcznie lub przez delegata głosujesz na wszystko. To chyba już większą kontrolę masz dając głos w trial :)

Tak jak pisze Sarmaticus, gdy nie głosujesz - głosujesz na wszystko (twoje środki powiększają kwoty tych co już zagłosowali).

Może nie ma kontroli nad trialem, ale minimum 1/8 trafi do ciebie (po przekroczeniu pewnego poziomu SP, na każdym głosie zarabiasz).

Dodatkowo, jeśli nawet zagłosowałeś przez trail na coś co normalnie nie zagłosowałbyś, to zdobyte tak przez kogoś SP wróci z dużym prawdopodobieństwem do osób, na które byś zagłosował, bo ktoś kto otrzymał dodatkową moc dzieli się dalej nią z innymi.

Ciekawe zestawienie motywujące do zadawania sobie pytań.

Zrezygnowanie z wzięcia udziału w przydzielaniu talonów na podział tortu zwanego Tęczowym Basenem Nagród (OK, może nie tęczowym, ale trój-członowe nazwy brzmią bardziej bajkowo) nie jest takie straszne. Straszne jest tylko dla samych nieprzydzielających, bowiem nie biorą udziału w decyzji. Pozostali natomiast, tj. przydzielający, mają wtedy więcej do powiedzenia.

System głosowania i basenu słodkich nagród jest bardzo ciekawie zbudowany, ale niewiele osób wie jak działa. Np. , że nie głosując de facto i tak się "głosuje" - ale na wszystko, bez kontroli.

@afalski ciekawy post? Hm..to kolejny (Steemowy Grobowiec) można postawić poza paroma osobami. Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie tak szybko znikają? Co nimi kieruje? Tyle już ludzi odeszło że szkoda gadać :(

Prawdopodobnie kieruje nimi to, że świat składa się z większej ilości składowych, a Steem nie jest w nim zbyt dominujący.

Dla obywatela globalnej wioski Steem może jest to bez różnicy (a nawet lepiej, bo jego głos zyskuje na wartości), ale da społeczności polish jest to niepowetowane strata. Nagroda i tak zostanie przydzielona, ale jeśli Polacy byliby bardziej zdyscyplinowani to większy kawałek tortu zostałby odkrojony bezpośrednio na wspólny talerz.

To tak jakby nasi przedstawiciele w unii nie głosowali za przydzieleniem bezpośrednio Polsce części pieniędzy z budżetu unii, zostaną one rozdysponowane dla wszystkich ;)

Wydaje mi się ,że niektóre z tych kont są nieaktywne od dawna

Zgadza się

Ha! Dobry post :)
Dwa pytanka.
1 - Wartość wyrażona jest w STU, SBD, USD?
2 - @noisy tak traci, ponieważ wise nie działa czy po prostu @fervi nie patrzy na #pl-artykuly ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fervi nie podbija tym, którzy mu prawdę napisali a ostatnio sporo osób mu wygarnęło. Dlatego głosy się marnuja. Przykładowo ja na przełomie kwietnia maja dodałem dwa wpisy spełniające wszelkie normy pl-artykuly ale od noisy upvota nie dostałem od wielu wielu miesięcy. A to dlatego, że fervi mnie nie lubi :)

Piękny wywód na temat, którego nie masz pojęcia. Przydałby się jeszcze post jak to wszyscy Cię nie lubią.
:3d877662870_w_dupie_byles.jpg

Nie no większość mnie lubi :) Ze trzy osoby mnie nie lubią no może cztery bo chyba Ciebie do nich zaliczę.

Hipokryzja. Innym wysyłacie cennik, a jak macie dostawać to za darmo.

Czego innego można się było spodziewać....

Ha ha odważne słowa jak na kogoś kto ma bota, który głosuje dzięki delegacjom innych użytkowników. No i nie bardzo wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej Ja nikogo o nic nie prosiłem. Od nikogo nie dostałem żadnej delegacji więc nie wiem o co Ci chodzi.

Jeszcze jeden cytat, zgadnij czyj... "Dlatego się zastanawiam nad tym, by DiosBot był projektem komercyjnym i by użytkownicy płacili za jego usługi jak w wielu innych konkurencyjnych projektach" i Ty śmiesz tak komentować?

Nie wiem to się nie wypowiem. Wiem natomiast, że fervi wysyłał JSONa z głosem noisyego ale nie otrzymałem głosu przez awarie wise. Astromaniak również wysłał prośbę ale głos nie dotarł

Posted using Partiko Android

Ciii, nie psuj narracji.

  1. w steem dolarach (sbd), to co się wyświetla pod postami i jest potem przeliczane na sp i sbd (czyli de facto stu?)
  2. zgodnie z moją wiedzą wise chwilowo nie działa

W porządku, dziękuję. Będziesz publikować codziennie taki spis czy jednorazowa akcja? Ja bym chętnie spojrzał na coś takiego :)

Wszystko jest na mojej stronie aktualizowane codziennie.

A no padł. Ale podobno został włączony i się synchronizuje. Niestety chyba parę osób nie dostanie upvote.