PepsiCo zamówiło 100 Tesli Semi

in polish •  2 years ago 

PepsiCo czyli jeden z największych na świecie producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych. Do PepsiCo należą między innymi: Pepsi, Lipton, Lay's, Doritos, Cheetos. Złożyli oni zamówienie na 100 Semi czyli ciągników siodłowych od Tesli. Jest to największy pre-order ciężarówek, który wyszedł na światło dzienne.

1.jpg

Zamówienie potwierdził dzisiaj Mike O'Connell, dyrektor północnoamerykańskiego łańcucha dostaw firmy PepsiCo. Sama Tesla na razie milczy w sprawie tej informacji . Nie wiadomo kiedy zostało złożone zamówienie i na jaki model ciężarówki. Całe zamówienie będzie miało wartość minimum 15 milinów dolarów. Przedsiębiorstwo zmniejszy koszty w łańcuchy dostaw jak i będzie mogły się pochwalić, że stają się bardziej ekologiczni, co powinno wpłynąć pozytywnie na ich markę.

W ostatnim czasie do informacji publicznych spływają coraz częściej informacje o kolejnych dużych zamówieniach na Tesle Semi. Liczba wszystkich zamówień o których do tej pory wiadomo może oscylować w granicy 400 ciężarówek. Plus należy pamiętać o tym, że wiele firm nie ujawniło swoich zamówień. Ciekawe czy zamówienie Pepsi wpłynie na ich wielkiego rywala i może oni też zamówią ciężarówki z T na masce. Może Semi zastąpiła by ich świątecznego Tira ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć

·

100 sztuk elektrycznych ciężarówek po 180 000 dolarów, to wcale nie jest niedużo ;) I nie tylko oni złożyli zamówienie, chociaż na razie jest to oficjalnie największe. Inne firmy zamawiały do tej pory do 50 sztuk maks.

·
  ·  2 years ago (edited)

Pamiętajmy o tym że są to zamówienia na produkt, który zostanie produkowany dopiero w 2019r. I tak naprawdę wtedy może się zacząć prawdziwy boom na Semi, tym bardziej jeżeli okażą się tak tanie w użytkowaniu jak to zapowiedział Musk

·
·

w tym kontekście ok, ale wydaje mi się że te 100 w porównaniu do ich floty to niewiele

Coraz bliżej święta z Teslą? To już nie to samo :)

W czym pepsi jest lepsza od coli, jeżeli chodzi o odrdzewiacze? Do spożycia to to się na bank nie nadaje...