Jak pozyskać nowych klientów (głównie) z internetu ? 18 sposobów.

in polish •  last year 

Jako, że zajmuję się zawodowo pozycjonowaniem stron i jest to dla mnie odpowiedź nr 1. Choć wiadomo, że to trochę przez moje "zboczenie zawodowe" :) Ostatnio zacząłem się zastanawiać co jeszcze można robić i zacząłem też zastanawiać się sam jak to robię bądź robiłem.

Stwierdziłem, że zbiorę moje przemyślenia i opiszę to w artykule. Fakt, że opisane przeze mnie porady są praktycznie do wykorzystania w sferze internetowej. Ale to jak wspomniałem wynika głównie z tego jak sam działam.

Zdaję sobie sprawę - że pomysły pomysły podane poniżej są tylko wierzchołkiem góry lodowej... i pewnie wkrótce opiszę również te spoza internetu.

Ale przejdę do konkretu:

1. Przygotowanie spójnego wizerunku firmy czyli szeroko pojęta identyfikacja wizualna.

Na to składa się bardzo, bardzo wiele elementów (m.in. logo i inne materiały promocyjne)... oraz sama koncepcja i przemyślenie kto będzie naszym odbiorcom jak chcemy się prezentować itd. Bez tego kolejne punkty będą tracić swoją efektywność.

2. Strona internetowa.

Dobrze stworzona i promowana strona internetowa "sama będzie sprzedawać".

3. Pozycjonowanie stron

Czyli to czym się zajmuje i moim zdaniem jest jednym z lepszych (najlepszych ;) ) metod pozyskiwania klientów z internetu.

4. Linki sponsorowane - Adwords.

Czyli płatne wyniki w Google - skuteczne i co ważne szybki efekt.

5. Reklama w Social Media.

Obecnie wielki boom na tego typu działania jest. Co druga osoba którą z którą współpracuję "chcę tego".

6. Google Moja Firma.

Bardzo skuteczna i darmowa forma promocji w google. Niestety na małą skalę działa.

7. Blog firmowy.

Fajnie wpisuje się w inne działania marketingowe i pozwala dotrzeć do nowych klientów którzy często szukają pomocy/porad.

8. Wpisy sponsorowane oraz wpisy gościnne.

Czyli promujemy się na innych serwisach na których mogą być nasi potencjalni klienci.

9. Promocja na YouTube.

Z doświadczenia wiem, że dla większości firm to jest tylko dodatek do tradycyjnej reklamy. Ale są branże np. szkoleniowe, gdzie YouTube będzie generować większość klientów.

10. Katalogi firmowe – portale branżowe.

Dość stara metoda pozyskiwania klientów. Obecnie takie serwisy też się rozwijają i często katalog firmowy / branżowy ściąga klientów którzy wystawiają ogłoszenia/zapytania docierające do firm w bazie.

11. Serwisy z rabatami i promocjami.

Bardzo ryzykowna forma promocji ale jeżeli dobrze się przygotujemy - jest szansa, że usłyszy u nas większa liczba osób.

12. Serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne.

Podobnie jak z katalogami firmowymi - jest to stara metoda dotarcia do klientów - ale wciąż wiele firm opiera na niej swoją działalność.

13. Porównywarki cen.

Dedykowane praktycznie tylko posiadaczom sklepów internetowych. Mając dobre ceny - na pewno będzie skuteczne.

14. Cold Mailing.

Czyli poszukujemy klientów za pomocą maili. Trzeba robić to ostrożnie by nie być posądzony o spam. Maile powinny budować relację z odbiorcą a dopiero potem jeżeli osoba tego zechcę - oferować produkt/usługę.

15. Cold Calling.

Rodzynek spoza działań internetowych. Szczególnie znamy z dzwoniących firm np. finansowych, operatorów komórek czy sprzedaży garnków. Najczęściej mocno irytujące... ale dobrze przygotowana kampania może nie być taka. Mimo wszystko bazuje podobnie jak cold mailing na efekcie skali.

16. Newsletter.

Dodatek do strony internetowej oraz osób już coś kupujących. Może nam dostarczać duuuża liczbę klientów przy odpowiednio zbudowanej bazie.

17. Program partnerski.

Trzeba pewnych rozwiązań technicznych by to wdrożyć, ew. skorzystać z sieci które to oferują. Podstawą jest znalezienie osób które będą sprzedawać nasze produkty za odpowiedni %

18. Internetowy marketing szeptany.

Jest to coś co może rozsławić nasze produkty... albo przy złym wykonaniu tej metodydy - pogrążyć nasz produkt. Szczególnie osoby które zaczynają swoją przygodę z szeptanym marketingiem PRAWIE na pewno popełnią wiele błędów. Ale po opanowaniu tej metody - możemy wesprzeć zarówno naszą stronę / bloga / profile FB i inne działania np. SEO.

** Jakie Wy jeszcze metody byście polecili na pozyskanie nowych klientów z internetu ? **

Powyższe punkty są na podstawie mojego artykułu ze strony"
http://www.s90.pl/pozyskiwanie-klientow-18-porad-jak-pozyskac-klienta/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bardzo fajnie opisane i można w punktach przeczytać co jest najważniejsze w pozyskiwaniu klientów. Dziękuje koledze za ten artykuł i pozdrawiam serdecznie.
0b241a194rrrrrr.gif