Historia Fanty

in polish •  9 months ago

Czołem! Przedstawię wam teraz krótką, ale jednocześnie wartą przeczytania historię napoju jakim jest ,,Fanta". Miłej lektury!

fantaa.jpg
W okresie dwudziestolecia międzywojennego amerykański koncern ,,Coca Cola" rozszerzał swoją działalność na cały świat i dotarł m.in. do Niemczech. Niemcy pokochali ten napój i pili go masowo mimo iż wiemy doskonale co robi m.in. z zębami oraz, że można go stosować jako rozpuszczalnik oraz mimo iż w tamtych czasach medycyna m.in. dentyści nie była tak rozwinięta jak dzisiaj. Wraz z przekształceniem państwa w III Rzeszę zainteresowanie czarnym płynem wcale nie zmalało, a wręcz wzrosło o czym świadczą liczne plakaty z tamtego okresu m.in. ten.
coca cola nazi.jpg
Dla Niemców jednak zdarzyła się w pewnym momencie rzecz straszliwa otóż w 1941 roku Japonia zaatakowała Pearl Harbor wypowiadając tym samym wojnę USA po czym ich ukochany Führer również wypowiedział wojnę ojczyźnie ,,Coca Coli". Zaowocowało to tym iż odział ,,Coca Coli" w III Rzeszy został przejęty przez państwo jednak był pewien problem, a mianowicie po przejęciu zakładu okazało się iż przepisu na magiczny napój niema. W związku z tym nowemu kierownikowi fabryki Maxowi Keithowi wyznaczono zadanie, aby z wszelkich skórek owoców, rzeczy na kompost i innego świństwa stworzyć napój, który zastąpi Niemcom ,,Coca Colę" i tak oto po wielu próbach powstała właśnie ,,Fanta", której nazwa wzięła się od słowa ,,fantastisch", czyli ,,fantastyczny", ,,fantastycznie".

Max Keith

max keith.jpeg

Pierwotna Wersja ,,Fanty"

fanta klasyczna.jpg
Po wojnie amerykanie chcieli odzyskać swój oddział ,,Coca Coli" w Niemczech i tak też się stało, odkryli przy tym ,,Fante" i uznali, że pomysł ten nie może się zmarnować i od tego momentu produkują ją po dziś dzień.

To tyle. Mam nadzieję, że artykuł choć krótki wam się spodobał i jak tak to serdecznie proszę o zostawienie upvota, komentarza lub dołączenie do grona moich obserwujących. Do zobaczenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

witam. widzę że piszesz ciekawe i wartościowe treści jednak masz słaby odzew. Jest to spowodowane tym że używasz tagów niewłaściwie. Jeden tag polish to trochę za mało żeby mieć dobry zasięg bo jest on trochę jak taki zrzut wszystkiego i twoje treści znikają w gąszczu innych.

Polecam używać maksymalną ilość tagów czyli 5.

do twoich treści będą pasowały na pewno takie tagi jak #pl-historia a jeśli twój artykuł ma ponad 200 słów to polecam też korzystanie z najpopularniejszego czyli #pl-artykuly

Pod tym linkiem masz wszystkie tagi w których piszą polacy wraz z ich popularnością:
https://steemweb.pl/tags

A ten użytkownik pisze podobne treści do twoich więc możesz też podpatrzeć jakich on używa tagów:
@lesiopm

tagi możesz edytować w każdej chwili więc do aktywnych artykułów możesz dodać już teraz.

pozdrawiam :)

·

Dziękuję serdecznie za radę :)

Congratulations @photographxx! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!