UWAŻAJ! MOŻESZ ZOSTAĆ OKRADZIONY!

in polish •  10 months ago  (edited)

UWAŻAJ! MOŻESZ ZOSTAĆ OKRADZIONY!

Thumbnail Template.png

Kilka dni temu opublikowałem skrypt do ruletki CSGOPolygon.com. Natknąłem się na wiele skryptów, które miały za zadanie okradać swoich użytkowników, dlatego chciałbym wam dzisiaj przybliżyć działanie takiego skryptu i jak chronić się przed oszustwem.


Jak działa skrypt okradający?

Po załadowaniu skryptu w sposób w jaki sam pokazywałem jak można to zrobić, np: w przeglądarce Google Chrome. Skrypt sprawdza nasze saldo na stronie (w tym konkretnym przypadku CSGOPolygon), a następnie wysyła wartość zapisaną w procentach z salda albo całe saldo na saldo steam_64 złodzieja. Szczerze powiedziawszy wykonanie tak działającego skryptu nie jest niczym trudnym, dlatego powstaje ich bardzo dużo i łatwo dać się na nie nabrać.


Jak rozpoznać skrypt okradający?

Zazwyczaj skrypty okradające mają w kodzie źródłowym ukryte słowo send, możesz sprawdzić czy skrypt, którego chcesz użyć ma zawarte w kodzie to słowo klikając Ctrl + F, a następnie wpisując send

Przechwytywanie.PNG


Co jeśli skrypt nie ma ukrytego send?

Sposoby na okradanie przy użyciu komenty /send oraz implementacji skryptu jest coraz więcej, dlatego używaj skryptów tylko ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej podsyłać je do mnie lub używać wyłącznie skrypty, które są przeze mnie przetestowane i opublikowane jako bezpieczne.


Jeśli zostaniesz okradziony nie ma już możliwości odzyskania utraconych coinsów!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@pabisovsky, I gave you an upvote on your post!

If you are interested in claiming free Byteballs ($10+), just for having a Steem account, please visit this post for instructions: https://steemit.com/steem/@berniesanders/do-you-want-some-free-byteballs

Congratulations @pabisovsky! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You got your First payout

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - The results, the winners and the prizes

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!