Najlepsze i najgorsze miejsca do wymiany krypto-krypto, własne doświadczenia

in polish •  last year

wybór.png

Za krótką chwilę minie już dłuższy czas od kiedy siedzę w krypto, dlatego pragnę sie podzielić własnymi doświadczeniami, które w porównaniu do różnych opini dostępnych w internecie, pomogą wam znaleźć najlepszą czy najlepsze miejsce do wymiany krypto-krypto lub wejść na nową giełde, oczywiście po zakupie krypto za fiaty jeżeli nie macie nawet btc, eth czy ltc na stanie ;] Gdzie można sprzedać oraz zakupić każdą kryptowalute ?.

soecjalista.jpg

Przyznam się, że był to tylko czy aż prawie rok. Jednak w przypadku znacznej części społeczeństwa, nadal zatrzymali się na jednej lokalnej giełdzie np. bitbay, dlatego dywersyfikacja zawsze w cenie ;].

Pamiętajcie o starej dobrej zasadzie, iż jeżeli nie tradujesz i środki leżą bezczynnie, trzymaj je na prywatnym portfelu w celu zminimalizowania ryzyka utarty środków. Nie ma to jak mieć schowany klucz prywatny w bezpiecznym i sobie znanym miejscu ;].

Poniżej opiszę giełdy z których korzystam czy korzystałem i mam już pewne doświadczenia:

1 Binance

Binance.png

  • Na plus - Mimo iż powyższa giełda rozpoczęła funkcjonowanie dopiero w 2017, już dzisiaj część osób uznaje ją za największą giełdę na świecie. Oprócz jednej z najszerszej ofert altcoinów na rynku, posiada również świetny oraz miły w użyciu interfejs użytkownika. Dodatkowym plusem są niskie opłaty za wymianę, obniżone jeszcze bardziej przez użycie binance coin. Trzeba również zauważyć, iż do kwoty 2 BTC nie wymagana jest pełna rejestracja tzn. podawanie danych osobowych. Dodatkowo dużo osób twierdzi, iż jedną z najlepiej zaprojektowanych aplikacji wymiany kryptowalut, z dużo łatwością w użyciu. Aplikacja Binance jest dostępna zarówno dla systemów iOS, jak i Android. Podczas rejestracji konta w aplikacji mobilnej (bo można zalogować się również kontem z komputera) można wpisać referral kod 12869878, giełda podzieli się ułamkiem prowizji za transakcje autorowi tego artykułu ;)

  • Na minus - Zdarzały się informację o włamaniach hakerskich w których m.in. kryptowaluty użytkowników zostały sprzedane oraz wymienione na inną kryptowalutę Kurs mało znanej kryptowaluty wystrzelił czy ataki DDOS. Zauważyłem też czasem dziwnie wyższą marże przy wypłacie środków niż na np bittrexie (koszt 1 liska, serio ?! )

2 Bittrex

bittrex.png

-Na plus - Swoją przygodę rozpocząłem z tą giełdą dawno temu i nigdy mnie nie zawiodła. Jak kilka razy nie mogłem zalogować się na binance, tak bittrex robił to na załowanie ;]. Podobnie jak w przypadku binance, ta również posiada jedną z najszerszych ofert altcoinowych na rynku oraz równie świetny oraz miły w użyciu interfejs użytkownika. Koszty wypłat zawsze są na poziomie optymalnym i nigdy mnie tak nie zaskoczyły nie mila jak na binance. Niedawno Bittrex wprowadził nowy interfejs, po prawie trzech latach używania starego, co nadało świeżość giełdzie. Na plus również mniejsza ilość ataków niż w przypadku binance czy bitfinex (tych o których wiemy z mediów ;] )

-Na minus- To powszechnie znane wysokie opłaty transakcyjne (obecnie 0,25% ), dlatego nadaje się mniej dla typowych daily traderów. Nie posiada dobrej aplikacji mobilnej. Tutaj wymagana jest weryfikacja użytkownika na każdym. poziomie.

3 Bitfinex

bitfinex.jpeg

-Na plus - jest to pierwsza zagraniczna giełda na której założyłem konto, w celu kupienia IOTY ;]. Zawsze mogłem się na nią zalogować i nigdy nie miałem z tym problemu. Bitfinex to chyba najbardziej profesjonalna giełda. Posiada najlepszy zestaw rodzajów zleceń, w tym ciągły stop loss oraz umiarkowane opłaty transakcyjne

-Na minus -Mimo tej szerkości zastosowań, w tej chwili Interfejs użytkownika w przeciwieństwie do binance i bittrexa nie jest dla mnie zbyt wygodny i ciekawy, może dlatego iż nie jestem wielkim traderem ;]. Oferta altcoinów nie jest zbyt szeroka w przeciweństwie do binance i bittrexa. Co do weryfikacji nie jestem pewny, robiłem ją dawno temu, ale chyna jest wymagana. Ostatnio ucichło, ale giełda padała atakiem DDOS czy [kradzieży BTC].(http://bitcoin.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/1267-bitfinex-skradziono-119-756-btc-ostra-reakcja-kursu)

4 Kucoin

kucoin.png

  • Na plus i minus- Cieżko mi dużo powiedzieć o tej giełdzie. Rzadko ją obsługiwałem, a głównym czynnikiem było kupienie mniej popularnych krypto jak np. DBC. Na plus to jej popularność, z tego co pamiętam KYC nie robiłem i narazie bezawaryjność, a na minus sam interfejs mógłby być lepiej wykonany. Dodatkowo przy użyciu KCS obniżymy koszty transkacji.

5 Cryptopia

cryptopia-logo2.png

  • Jest to nowość na mojej liście. Nigdy nie miałem potrzeby jej użytkować, ale ze względu na rozpoczęcie dobrze rokującego kopania ETN, o którym możecie przeczytać tu i tu , użytkuje od niedawna. Narazie giełda nie sprawia problemu oraz z tego co znalazłem weryfikacja jest potrzebna po przekroczeniu limitu 5 tysięcy $, więc narazie mnie omija.

0 HitBTC

hitbtc.jpg

  • Nie polecam !! Na części krypto przy wypłacie są tak wyoskie marże iż kilkakrotnie przekracza wartość danej krypto. Support działa fatalnie, jakby wręcz pomijał problemy mojego konta. Raz i jeszcze raz na nie!

Podsumując tekst, dziękuję za dotarcie do końca. Część osób oczywiście może nie zgodzić się z moją opinią, jednak jest ona poparta osobistym doświadczeniem oraz odrobiną wiedzy z zasobów internetowych. Powyższa numeracja rozpoczyna się od giełdy najlepszej do najgorszej czyt. od najczęściej do najmniej wykorzystywanych przezemnie. Oczywiście HitBTC jest poza listą.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!