Narodowcy złożyli wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

in polish •  19 days ago

Narodowcy złożyli wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego złożyli wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Według nich obie partie próbują nie dopuścić do głosu dużej części obywateli, jaką są działacze narodowi.


Młodzież Wszechpolska komentuje:

Ogromna ilość afer, w których brali udział przedstawiciele wspomnianych partii politycznych, ewidentnie szkodliwe względem Polski działania, niegospodarne zarządzanie instytucjami państwowymi, oraz represje względem przeciwników politycznych – tak wygląda działalność wspomnianych ugrupowań. Sposób ich funkcjonowania niejednokrotnie wyczerpywał znamiona przestępczości zorganizowanej.

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch ocenia:

My jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki dodaje:

Ci, którzy tak chętnie krzyczą „konstytucja” i tak powołują się na prawa obywatelskie powinni zacząć po prostu ich przestrzegać. Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić.

Źródła: facebook.pl, twitter.com, medianarodowe.com

Tekst opublikowanie pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

✅ Enjoy the vote! For more amazing content, please follow @themadcurator for a chance to receive more free votes!