🍰 🥧 [Przepis] Tradycyjny Sernik na Herbatnikach 🍰 🥧

in polish •  6 months ago 

sernik2.jpg

Zdjęcie zamieszczone w tekście jest mojego autorstwa i wykonane zostało smartfonem Nokia 6

Większość osób twierdzi że upiec dobry sernik to prawdziwa sztuka. Dziś postaram się udowodnić, że to nie do końca prawda i nie trzeba być doświadczonym cukiernikiem by uzyskać całkiem zadowalający efekt. Zapraszam na mój wypróbowany przepis na tradycyjny sernik na spodzie z herbatników.

✅ Składniki

 • 1,5kg Mielonego Sera (ja używam sera President w wiaderkach)
 • 1 Kostka Margaryny Kasia
 • 2 Szklanki Cukru Pudru
 • 1 Budyń Śmietankowy 40g
 • 1 Łyżka Kaszy Manny
 • 9 Jajek (osobno żółtka i białka)
 • Szczypta Soli
 • 1 Zapach Waniliowy
 • 1 Zapach Cytrynowy
 • Herbatniki

✅ Przygotowanie

 1. Blachę o wymiarach 36x22cm wykładamy papierem do pieczenia i herbatnikami. Przechodzimy teraz do przygotowania masy serowej. W misce ucieramy margarynę z cukrem pudrem, dodając stopniowo po jednym żółtku. Następnie w trzech porcjach dodajemy ser i dalej mieszamy. Gdy cała masa jest dobrze zmiksowana wsypujemy budyń, kaszę mannę i wlewamy aromaty. Całość należy ponownie zmiksować. Warto też w tym miejscu spróbować powstałą masę by sprawdzić czy nie jest zbyt kwaśna. Jeśli jest zbyt kwaśna możemy dodać dodatkowe pół szklanki cukru pudru.

 2. Przystępujemy do ubijania białek ze szczyptą soli. Gdy piana będzie już sztywna przekładamy ją do masy serowej. Całość musimy teraz delikatnie ręcznie wymieszać. Powstałą masę możemy teraz przelać do blachy wyłożonej herbatnikami.

 3. Sernik pieczemy w temperaturze 180 stopni bez termoobiegu przez ok 60-70 minut. Po tym czasie wyłączamy piec pozostawiając w nim nasz sernik przez około 15 minut. Następnie uchylamy drzwi piekarnika i pozostawiamy ciasto przez kolejne 20 minut. Ten zabieg sprawi że sernik nie powinien nam za bardzo opaść.

Ja wykorzystałem herbatniki ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić go na kruchym cieście. Za brak większej ilości zdjęć przepraszam ale w świątecznym szaleństwie trudno było o dodatkowy czas na dokumentowanie poszczególnych etapów tworzenia ciasta. W razie pytań służę oczywiście pomocą. Liczę, że mój sernik przypadnie Wam do gustu. Dziś już się żegnam i życzę Smacznego!!!

gifsteemit.gif

Jak zawsze na koniec dziękuję za wsparcie, głosy i komentarze :) Drogi czytelniku, jeśli spodobał Ci się mój dzisiejszy wpis to zostaw coś po sobie :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Gratulacje!

Twój post został opublikowany w dzisiejszym wydaniu Codziennika.

Jeśli chcesz wziąć udział w cotygodniowym konkursie Codziennika, odpowiedz Tak pod tym komentarzem, a Twój post weźmie udział w losowaniu płynnych środków Codziennika z całego tygodnia.

Pozdrawiam
@baro89

Tak