Zmonetyzuj myśli #3 - @noisy mówi jak jest

in polish •  8 months ago


Obejrzyj film i w kilku zdaniach odnieś się do poruszonych tematów. (nie piszcie wypracowań)
Siedem komentarzy otrzyma 100% upvote. (Cztery z najwyższą liczbą głosów od was, wybór pozostałych trzech należy do mnie)
W głosowaniu na komentarze nie jest ważna siła twojego głosu, więc możesz głosować nawet z 1% VP a twój głos będzie tak samo ważny jak pozostałe.
Komentarze wulgarne lub nie związane z tematem filmu nie będą brane pod uwagę.
Twoja szczera opina jest ważniejsza niż partyjny, mainstreamowy bełkot, więc nie staraj się przypodobać ani mi ani innym komentującym bo w tej zabawie nie o to chodzi. Upvoty z mojej puli mogą otrzymać również komentarze z którymi się nie zgadzam. Nowe filmy będą się pojawiać w każdą sobotę lub niedzielę.

Nagrody rozdane, następny film wkrótce

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Obejrzałem głos oddałem...

Co do upvote to mimo mojej pracy nie jest tak wesoło i ładnie jak to wygląda.
Co do tych flag i moderacji też mnie trochę denerwuje bo inaczej jest robiony plagiat fotografii a inaczej filmu. W pierwszym przykładzie wystarczy link do fotografii a w drugim wycinek filmu i link źródła i kolega dostał bana flagę. Więc trochę ta frakcja czyściciela jest zbytnio wygórowana i często bolesna.
Inna sprawa to taka że na stemmit według mnie tworzą się gangi głosowe $$$ i tu jest robota do wykonania oraz zrobienie reklamy czy też zmiany systemu aby to nie było tak mocno przykre dla osób początkujących. No bo jest patrzę i mnie szlak trafia że siedzę cały dzień robie dobrze pracę i gdyby nie 2-4 obserwujących to nikt głosu po prostu nie da. Szkoda bo wiele ludzi korzysta z wiadomości ale upvote nie da.

To tyle chciałem napisać i proszę nie pisać odpowiedzi bo to co napisąłem to moja opinia.
Pozdrawiam

·

Mamy taką sytuację że bycie kuratorem nie opłaca się. Wystarczy władować całą kasę w bota i zarabiać 5 razy więcej. Moim zdaniem zmiana proporcji z 75/25 na 25/75 rozwiązałaby większość problemów a cena Steem poszła by ostro w górę bo każdy chciałby zarobić na kuratorstwie
Ps. Zainteresuj się tagami tematycznymi, bedziesz miał większe szanse na to że ktoś Cię dostrzeże

·
·

Pierwszy raz coś wygrałem.
Dziękuję.
Napisałem artykuł w pl-artykuły i nie wiem jakie są jeszcze warte uwagi tagi aby zachęcić siebie wzajemnie i zmotywować się do działania na steemitcie.
Dziękuję jeszcze raz heh dla tych co głosowali na mój post oraz organizatorowi za ten miły gest.
Pozdrawiam jeszcze raz :)

Moim zdaniem inicjatywa @polish-cleaners była (i w dalszym ciągu jest) słuszna. Jednakże nie jest wolna od wad. Zacznijmy od początku. Dlaczego powstali? Otóż sprawa jest bardzo prosta, członkowie polskiej społeczności boją się dawać flagi.

Obawiają się, że w odwecie oflagowana osoba odwdzięczy się tym samym. Jeżeli oflagowałeś kogoś znacznie większego to ten może Cię bez problemu zniszczyć odbierając Ci zarobki i obniżając reputację.

Ludzie lubią gadać, że to właśnie każdy z nas powinien dbać o to wszystko i w sumie jest to prawdą tylko w praktyce sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Czyściciele mieli być rozwiązaniem tego problemu. Anonimowymi bohaterami, którzy będą pilnować porządku jednocześnie nie narażając osób, które stały za tym projektem. Wszak w razie czego ucierpi tylko konto czyścicieli a SP zawsze można przenieść gdzie indziej.

Wszystko było fajnie, flagowali plagiaty, oraz śmieciowe treści tylko, że gdzieś po drodze poszli o krok za daleko. Przekroczyli pewną granicę i z doradcy/mądrego wujka wytykającego błędy stali się jednocześnie sędzią i katem.

A wystarczyło kierować się zasadą "złotego środka" pamiętajcie, że duża część osób oflagowanych w ten sposób nie łamała zasad z premedytacją. Ich błędy wynikały z braku wiedzy na temat działania Steemit.

O wiele lepiej jest takich delikwentów upomnieć i wyjaśnić sytuację i dopiero kiedy taka osoba odmówi współpracy oflagować. Jeżeli będziemy kogoś tak brutalnie karać za błędy już na samym początku to takie nowe osoby bardzo szybko się zniechęcą.

Podsumowując inicjatywa @polish-cleaners oparta jest na bardzo słusznych założeniach niestety z wykonaniem poszło trochę gorzej.

Ale hej! Nic nie jest stracone. Wystarczy trochę zmienić podejście a wtedy czyściciele z pewnością przyniosą nam wiele dobrego.

Ogólnie z poglądami Noisy się zgadzam, aczkolwiek sam działam w nieco inny sposób. Wpierw patrzę czy bot cheetah czegoś nie wykrył. Jeśli coś znalazł to post jest dla mnie spalony (z wyjątkiem postów z wczesniejszych blogów lub stron autorów). Osobiście nie daję flag, tylko piszę komentarz (np. gdy na polish pojawiają się wpisy w całości po angielsku lub gdy grafika jest żywcem zdarta z fb lub innego portalu). PC nie było idealne, ale z szacunkiem MK broniący wpisu o kebabie z fb (łapka w górę i serducho jako forma głosowania typowa dla tej strony) też mi się nie spodobał. Ale wolność ma swoje plusy i minusy, musimy się z tym pogodzić.

Jeden komentarz bo widzę, że ludzie komentujący nawet nie chcieli poświęcić minutki na sprawdzenie postu pc ze statystykami flag:

Żadna flaga nie była bezpodstawna, żadna!

I jedna uwaga, odkąd pc nie flaguje na polish mamy zalew plagiatów, nie zauważyłem żeby użytkownicy wzięli się do roboty i czyszczenia samodzielnie - nie dorośliśmy do idei steem.

·

Dokładnie tak. Flagi nie są bezpodstawne. Nikt nie dostał flagi za nic. Dostali za plagiat, za wrzucanie nieswoich zdjęć, itp.

·
·
·
·
·

Czytanie ze zrozumieniem boli?

Dziękujemy za potwierdzenie autorstwa tekstów poprzez umieszczenie swojej nazwy użytkownika na stronie internetowej. Flaga została cofnięta, post dostał głos.

·
·
·
·

Wygląda na to, że boli:

Żadna flaga nie była bezpodstawna, żadna!

Informacja nieprawdziwa. Przynajmniej jedna flaga została przyznana bezpodstawnie

Nikt nie dostał flagi za nic. Dostali za plagiat, za wrzucanie nieswoich zdjęć, itp.

Informacja nieprawdziwa.
xeezik dostał flagę za nic.
xeezik nie dostał flagi za plagiat, wrzucanie nieswoich zdjęć itd.

·
·
·
·
·

Jeżeli tekst nie był podpisany, wciąż podpadał pod plagiat. Jeżeli autor dubluje swoje treści, powinien je podpisywać.

·
·
·
·
·

Błąd został naprawiony. Chyba, że ty jesteś nieomylny to ok.

·
·
·
·
·
·

Został naprawiony, ale to nie uprawnia nikogo do mówienia, że go nie było.

Jeżeli już sobie dyskutujemy, to róbmy to używając stwierdzeń prawdziwych :)

Żadna flaga nie była bezpodstawna, żadna!

oraz

Nikt nie dostał flagi za nic. Dostali za plagiat, za wrzucanie nieswoich zdjęć, itp.

do nich nie należą, więc sprzeciwiam się ich używaniu.

Działalność Polish Cleaners to inny temat i mam na ten temat oddzielne zdanie.

Spotkałem się z tym, że P.C. potrafili oflagować wpis , który faktycznie był kopią, jednak osoba, która otrzymała flagę była autorem tekstu w kilku miejscach w sieci. To była trochę absurdalna sytuacja. Na takiej samej zasadzie działa bot cheetah, jednak nie flaguje - daje tylko sygnał, że gdzieś w sieci jest identyczna treść. @arabson1990 uważa, że jeśli cheetah wykryje taką aktywność, to cały artykuł jest dla niego spalony z wyjątkiem właśnie powielenia tekstu przez tego samego autora - to czasem jest ciężko zweryfikować, czy autor jest ten sam - można działać w sieci pod różnymi nickami i robi się problem. Z dwojga złego wolę działania jakie prowadzi cheetah niż P.C.

·

Tyle, że to już jest problem autora, że pisze pod różnymi nickami i nie podpisuje na końcu swoich prac z informacją o ponownym dodaniu ich gdzieś indziej.
W momencie, w którym nie ma podpisu i cheetah wstawia link - podchodzi to pod plagiat i jest to problem autora. Podpisze post i flagi są wycofane, więc nikt według mnie na tym nie traci. Oczywiście - może gdyby nie flaga to post miałby większą szansę na wybicie, ale po cofnięciu flagi Polish Cleaners dają też upvote, więc to jest tylko gdybanie. Uważam, że autorzy są sami sobie winni, bo to oni nie wiedzą jak jest i zamiast poczytać kilka minut i zapoznać się z portalem, szukają łatwego zarobku. Nie tędy droga. Zresztą, pisałem o tym niedawno w poście.

Dlatego kocham Steem, każdy obejrzał film i wyrobił sobie opinię, która nawet nie była prawdziwa :) A trzeba było sprawdzić, ale nie ... :)

·

Dlatego kocham Steem

I dlatego powinieneś tu zostać (nawet jeżeli napisałeś to z sarkazmem). Działaj dalej, każdy wie jak wiele dobrego zrobiłeś dla społeczności i Twoje ewentualne odejście byłoby dużą stratą dla wszystkich. Nie podejmuj pochopnych decyzji.

·
·

Niestety nie. Każda kolejna rozmowa z osobami powoduje, że bardziej się przekonuję w tym, że trzeba odejść. Po prostu moja praca (do portfolio xD) jest skończona. Teraz wszyscy biorą mnie za buraka, który przeszedł tu za grosze. Czemu tego nie wykorzystać?

Sam chyba zdelegowałeś moc do smartsteem jak odchodziłeś. Źle było? Odpoczywałeś, żyłeś z rodziną i jeszcze płacili - to chyba dobrze?

Zawsze myślałem, że praca tutaj jest słuszna, że budujemy coś wspaniałego, ale widocznie myliłem się

·
·
·

Sam chyba zdelegowałeś moc do smartsteem jak odchodziłeś. Źle było? Odpoczywałeś, żyłeś z rodziną i jeszcze płacili - to chyba dobrze?

Możesz tak zrobić na próbę. W jeden dzień będziesz zarabiał tyle co w 5 dni na kuracji, ale uwierz mi że w pewnym momencie poczujesz się jak szmata która rypie na kasę ludzi (również tych których lubi i szanuje). Ja sam po aferze z pewną panienką będę nadal używał bota by powiększać SP by w przyszłości przesłać dodatkowe delegacje kuratorom tagów tematycznych, a z Noisy'm mogę się kłócić do usranej śmierci o to że zle zrobił niszcząc jej konto bez żadnej próby rozwiązania problemu w jakiś łagodniejszy sposób.
Moje upvoty będzie można zdobyć tylko w tych dwóch cyklach które zainicjowałem po powrocie. Stwierdziłem że tyle mogę zrobić dla polskiej społeczności.
Zanim podejmiesz ostateczne decyzje, zadaj sobie pytanie. Co w zaistniałej sytuacji mogę zrobić dla społeczności #polish ?

·
·
·
·

śmierci o to że zle zrobił niszcząc jej konto bez żadnej próby rozwiązania problemu w jakiś łagodniejszy sposób.

Przecież ona ma się bardzo dobrze

Co w zaistniałej sytuacji mogę zrobić dla społeczności #polish ?

A co za różnica? Sieć jest dobrem wspólnym, więc w teorii jak odejdę powinno być tak samo. Steem Cleaners nie miało sensu, bo jakaś grupa osób robiła za wszystkich. Kuracje nie mają sensu, bo grupa osób stara się by lepiej mieli wszyscy.

Za 10 lat jedyne co zostanie to wpis do portfolio.

·
·
·
·
·

Ma się dobrze bo odbudowałem jej konto swoimi upvotami, swoją drogą Ty zachowujesz sie identycznie jak ona po ataku Noisego (oboje straciliście wiarę w sens tego co robiliście)

·
·
·
·
·
·

Ale ona straciła od razu, a ja po roku. Nie lubię jak się mnie obraża i tyle. Obraził on wiele osób i nawet nie przeprosił (ale nie wiem czy coś to zmieni).

·

wyrobił sobie opinię, która nawet nie była prawdziwa :)

Nie, żebym się czepiał, ale opinie nie może być prawdziwa, albo nie. Opinia, to opinia. Może być co najwyżej słuszna albo nie.

Natomiast, jeżeli chodziło Ci to to, że jakakolwiek opinia została wyrobiona na podstawie nieprawdziwych przesłanek, to faktem jest to, że ciężko się do tego odnieść, jak ktoś nie powie, co jest niezgodne z prawdą.

Więc jeżeli są jakieś rzeczy, które zostały w mojej wypowiedzi przekłamane, to jestem pierwszą osobą, która chciałaby się dowiedzieć, co to były za rzeczy. Z chęcią przeproszę za to, jeżeli przekręciłem sytuację. Oczywiście, mogłem się pomylić - nie mam pełnego obrazu.

Faktem jest natomiast to, że jeżeli zrobiłem coś nie tak a sam nie wiem, co to dokładnie było, to nie jestem w stanie przeprosić, jeżeli nie wiem, gdzie się mijałem z prawdą, albo w którym miejscu nie miałem pełnego obrazu i moje wnioski były niesprawiedliwe.

·
·

"Nie, żebym się czepiał, ale opinie nie może być prawdziwa, albo nie. Opinia, to opinia. Może być co najwyżej słuszna albo nie."
Opinia to zdanie logiczne, które może być fałszywe lub prawdziwe.

Jak pisałem w moim artykule , problem dawana flag jest poważnym kłopotem dla większości użytkowników steemit ponieważ istnieje dysproporcja pomiędzy siłą głosu która sprawia że płotki boją się flagować wieloryby i to tyle moim zdaniem o to że społeczność sama zadba o jakość treści.

Jestem tu nie długo ale od razu rzuciło mi się to w oczy.

System oparty na tych dysproporcjach się nie sprawdza ponieważ mamy tu do czynienia z prawem silniejszego.

@Noisy oraz @mmmmkkkk311 jesteście ty dobrym przykładem tego że tylko grube ryby maja odwagę wyrażać zdanie i flagować niechciane treści lub bronić niesłusznie pokrzywdzonych.

To właśnie stąd narodziła się idea polishcleaners aby przeciwdziałać tej wadzie systemu steemit. ale raz ze działali oni wg zasady "jesteś winny dopóki nie udowodnisz swojej niewinności co jest absurdem i samo w sobie zasługuje na flagę. Dwa że to tylko marny środek łatania wady systemu której i tak nie da sie w ten sposób załatać.

·

Feudalizm nie ma nic wspólnego z demokracją. Gdy głosy nie są równe, zamożny może zawsze pognębić biedniejszego. Oczywiście zdarzają się dobrzy i źli panowie, ale to nie zmienia faktu, że głos stu osób często jest tyle samo wart co kilka procent głosu delfina albo wieloryba. Dlatego idea steemit jest z gruntu fałszywa bo powołuje się na "społeczność", a żadnej społeczności tutaj nie ma. W związku z tym warto wyciągnąć z tego wnioski i zaakceptować fakt, że rynek ma zawsze rację. Jeśli tego polska "społeczność" nie zaakceptuje i nie zacznie w siebie inwestować choćby po kilka dolarów za pośrednictwem serwisu smartmarket i botów, to haejiny i inne REKINY (o tym gatunku ryby rzadko się słyszy na steemit) pożrą w końcu wszystko, co jest do pożarcia. Przestańmy się w końcu oszukiwać i zaakceptujmy czym jest steemit. Oto fragment opisu waluty STEEM z cryptocompare.com: "90% of the block reward is allocated to a vest fund to reward curators and PoW miners, THE OTHER 10% are made liquid in the form of steem and are used to reward content creators." Pozdrawiam.

·
·

Miestety dokładnie tak samo to widzę, Zainspirowałeś mnie do Napisania właśnie czegoś na ten temat.

Mam wrażenie, że niektórym się zwyczajnie w głowie poprzewracało. Oczekują, że Steemit powinien być idealny, a nigdy nie będzie. Chociaż nadal pozostanie rewelacyjną platformą. Napiszę to co już napisałem wcześniej. To cleanersi powinni udowodnić użytkownikowi, że tekst jest plagiatem, a nie pisać o podejrzeniu. Flaga to bardzo silne narzędzie w silnych rękach. Powinna być stosowana z rozsądkiem. Ponadto, trzeba być może bardziej dobitnie informować nowych użytkowników o prawach autorskich itd. Jestem za prewencją w przypadku mniejszych wykroczeń. Natomiast jeżeli ktoś bezczelnie kopiuje artykuł, powinien ponieść karę. Uważam, że słuszne użycie flagi w żaden sposób nie powinno być dla użytkownika krzywdzące i nie powinien ponieść żadnych konsekwencji. I tak bardzo wierzę w #polish na Steemit, ale do wszystkiego trzeba podchodzić spokojnie i przede wszystkim - s p r a w i e d l i w i e.

Muszę częściej wchodzić na #polish, w końcu jakieś dramy :D a tak serio to niektórzy strasznie śmiertelnie poważnie do steema podchodzą, w sensie "osobiście". @nosiy dobrze to podsumował.

Elaboratów nie będę smarować. Powiem tylko tyle, że "miesiąc bez flagi" to głupota.
Ktoś robi coś źle i o tym może nie wie lub wie, ale nie wie jakie są tego konsekwencje tego. Ktoś musi mu to powiedzieć i pokazać - WPROWADZIĆ.
Flagowanie będzie złe gdy jest bez większego powodu ot tak "dla zasady bo go nie lubię".
Ja dostałem tak flagę X czasu temu i dalej ta jedna mnie irytuje mimo, że inny film gdzie było prawie 300 upvote był aż schowany, a ten o którym mówię nie - BO NIE ZROBIŁEM W NIM NIC ZŁEGO. Wręcz przeciwnie.

Działalność Polish Cleaners można porównać do małego oddziału prewencji próbującego zapanować nad rozszalały tłumem. Może mają narzędzia: tarcze, pałki czy gaz łzawiący, ale w bezpośrednim starciu i tak skazani są na porażkę. Albo zostaną zdominowani przez tłum albo przekroczą uprawnienia i otworzą ogień z broni palnej. Tak samo stało się w tym przypadku PC miało narzędzia w postaci Steem Power, ale niestety uległo w starciu ze społecznością, a szkoda, bo inicjatywa jak najbardziej słuszna. Ale czy tak naprawdę społeczność #polish potrzebuje takiego Cleanera? Prędzej czy później społeczność zacznie sama się oczyszczać. Dobrym przykładem na takie samooczyszczanie moim zdaniem jest to co zrobił ostatnio z shoterami @Hch. Bo jak traktować działalność shoterów, którzy nie wykonują żadnej twórczej pracy, tylko wycinają kawałek czyjegoś stream'a i chcą zbijać na tym "dolki". Społeczność #polish się rozrasta i wiadomo, że prędzej czy później pojawi się "patologia", ale wydaje mi się (mam taką nadzieję), że prawdziwi twórcy się obronią.

Pomysł na czyszczenie Steemit z beznadziejnych materiałów jest jak najbardziej słuszny i potrzebny. Co prawda każdy z nas powinien sprawdzać i moderować treści, lecz właśnie razem jesteśmy w stanie zrobić coś więcej. Nie ma więc nic złego w tej idei. Jednakże w pewnych aspektach @polish-cleaners przesadziło. Dawało flagi za podejrzenia i przypuszczenia. Ponadto brakowało ostrzeżeń dla początkujących użytkowników, którzy mogą nie rozumieć jeszcze zasad tu panujących. Takie osoby mogą zrazić się do platformy i nie przekonają swoich znajomych do korzystania z niej. Przez takie zachowanie tracimy potencjalnych dobrych kreatorów postów w naszym serwisie. Dobrze, że taka inicjatywa powstała, lecz warto zrobić to porządnie. Flagujmy posty, kiedy mamy pewność, że osoba publikująca specjalnie łamie zasady panujących i cały czas nie stosuje się do obowiązujących reguł. Zresztą sama powinna zobaczyć, że coś jest nie tak z jej profilem, gdy nie zarabia. Zachęcajmy zamiast zniechęcać, a sprawicie, że Steemit stanie się przyjazny dla nas wszystkich!

Umiar we wszystkim jest wskazany P.C. zbyt pochopnie flagowali, to jest fakt. Osobiście bałem się przez chwilę że pójdzie to w stronę FB, gdzie mamy nawet indeks słów zakazanych. Natomiast w kontekście napływu fanów Rafoniksa Magikala czy tego Rafatusa P.C. mogą być przydatni. Już dziś zauważyłem bezsensowne wrzutki memów jeden po drugim myślę że to był fan w.w. bohaterów

Bardzo dobry film. Noisy jako osoba z dużym doświadczeniem na steemie rozumie jak ten ekosystem działa.
To od nas zależy jak wszystko będzie tutaj wyglądać.
Co do samy polishcleaners, inicjatywa słuszna, natomiast metody już nie do końca. Zamiast bata na użytkowników, powinna być informacja co dane osoby robią źle. Fajnie, że ktoś chce patrolować polish, ale stawianie się w roli szeryfa jest tutaj nie na miejscu. Powinniśmy sami dbąc o jakośc tej platformy i jak najbardziej downvotować plagiaty/wulgaryzmy itp. ale każda flaga powinna być uzasadniona. Każdy z nas musi robić to z głową.

Obejrzałem vloga Noisy'ego i nie wiem, czy miesiąc bez flag to taki dobry pomysł. Można edukować nowych użytkowników, tylko komu by się chciało, żeby nie zaśmiecali tego tagu. Flaga to ostateczność, jeśli jakiś użytkownik nie będzie potrafił się zastosować. Ale to tylko moje zdanie. Jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, wręcz przeciwnie.

Zgadzam się z @kapitanpolak z jedną rzeczą. Że ludzie będą się bali flagować na przykład "większych" użytkowników w obawie przed zemstą, ponieważ kilka głosów "większego" użytkownika może "zakopać" tego "mniejszego" i nagle może wylądować z reputacją poniżej zera. To jak porównanie do gry RPG/MMO , gracz z 1 poziomem nie będzie "fikał" do bota lub innego gracza, ktory jest na 50 poziomie. To też jest bardzo poważny temat, aby nie nadużywano flag w celu "niszczenia" porządnych użytkowników i żeby nie było tutaj "wojenek".

Jeśli chodzi o inicjatywę Polish Cleaners to się nie wypowiem, bo nie śledziłem ich działalności. Nie siedzę tu przez 24h na dobę, bo mam inne obowiązki. Wiem, że cel tej akcji był szczytny i z początku ich popierałem, lecz w paru przypadkach przeginali pałę, choćby z @polskiarrow, ale to tylko moje zdanie. Przeglądając ich tygodniowe sprawozdania doszedłem do wniosku, że w wielu przypadkach mieli rację, ale w niektórych mogli dać tylko "żółtą kartkę" - ostrzeżenie, zamiast od razu flagi. Moim zdaniem można dać im szansę, tylko żeby nie "nadużywali" swojej "władzy".

Miało być krótko, wyszło wypracowanie :/

Dobrze powiedziane! My jesteśmy Clinersami! Dbajmy o swoje podwórko i mówmy sobie prosto w oczy co nas boli.

Według mnie Polish Cleaners źle robi, że po fali hejtu na ich działalność prawie całkowicie jej zaprzestała. Idea dobra, ale jeżeli już flagujemy, to najlepiej mieć twarde dowody, a nie na podstawie podejrzeń. Wiem, że trzeba dużo czasu poświęcić na taką analizę, ale są boty, które ją ułatwiają (np. cheetah).

·

To nie PC musi zdobywać "dowody" na flagę tylko autor postu MUSI podać źródła tekstu, uzyskać zgodę na zamieszczenie grafiki, jeśli nie jest jego, na zdjęcia itp. To TY masz udowodnić, że tekst jest Twój, autorski.

·
·

A jeśli tekst czy zdjęcia są jego, to jak ma podać źródła? jak rozumiem w tym wypadku brak źródła=flaga?

·
·
·

Ale skoro flaguja posty, to powinni podać źródło domniemanego oryginału.

·
·
·
·

Dokładnie, bo w przeciwnym razie na każdego jest paragraf jak u Stalina... "dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"

·
·
·
·
·

Mądrze powiedziane 😉

·
·
·

Niech napisze, że zdjęcia własne. W przypadku tekstu bot wyłapie ewentualny plagiat....

moim zdaniem część odpowiedzialności i zadań przerosła niektóre osoby. Tzw "czyściciele" nie zostali wybrani w jakimś rankingu tylko sami się mianowali. My jako społeczność ludzka, bo myśle że Steemit taką pozostanie, powinniśmy odnaleść w sobie empatie i chęć szczerą do dobrych rzeczy. Steemit cały czas się rozwija ze wszystkimi pozytywami i negatywami. A ludzie to tylko ludzie. Każdy ma zły dzień i to powoduje konflikty i niezgodę. Uczmy się rozmawiać i uśmiechać do siebie. Tylko tak mona osiągnąć zgodę. Dziekuję

Ciężko jest nie dać komuś flagi przez miesiąc, może się pojawić pewien delikwent który będzie się nie odpowiednio zachowywać i nie przestrzegać podstawowych zasad. Sam nie tak dawno dostałem flagę za nieprawidłowe promowanie bloga. Spamowałem wtedy mocno coś w stylu upvote for upvote w komentarzach dużej ilości osób, teraz tylko pod koniec mojego posta zamieszczam jedynie taki obrazek
i w inny sposób na siłę nie namawiam nikogo. Wtedy zasłużyłem na tego downvote i wiem żeby więcej tak nie robić. Czyściciele są potrzebni bo zapanuje chaos na platformie. I co negatywne dla platformy zwalczać, ale tylko ważne rzeczy, na drobniejsze można przymknąć oko, albo słownie pouczyć i w razie braku poprawy dać flagę, nie musi być ona duża która mocno profil by zniszczyła, tylko taka która by cofnęła by reputację o kilka punktów. Można by spróbować zrobić miesiąc bez flagi i zobaczyć co się będzie działo.

@noisy - Głos rozsądku.
Podpisuję się pod wszystkim co powiedział.
Liczę, że nie tylko ja ale również i zainteresowana jakością contentu na #polish społeczność wyciągnie wnioski z tego materiału viedo.

Dziwne jest to, że na kilkuset użytkowników polskiej społeczności tylko kilku postanowiło przestać flagować i nagle okazuje się, że nie flaguje prawie nikt? A plagiaty się mnożą przy napływie nowych użytkowników. Dlaczego ludzie boją się wziąć odpowiedzialność w swoje ręce? Pewnie dlatego, że flagowanie po prostu nie jest opłacalne.

·

Oczywiście, że flagowanie nie jest opłacalne.

Po pierwsze, tracisz swój Voting Power.

Po drugie, ludzie boją się flagować w obawie przed zemstą. Na przykład "nowy" użytkownik, który dopiero co zaczął przygodę ze Steemit i który ma powiedzmy... 30 punktów reputacji, będzie się bał oflagować "starego", "większego" użytkownika, który ma na przykład 65 reputacji. Kilka downvote'ów i "zakopie" tego mniejszego. Komu on pójdzie się poskarżyć? Ktoś się za nim ujmie? Wątpię. Moim zdaniem nie powinno być miejsca na takie nadużycia.

Ale to tylko moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać.

To się nie mogło udać.

No i hej - poddać się po wystąpieniu problemu, który dało się przewidzieć?

@noisy ma dużo racji w tym co mówi. @fervi jest przepracowany, zmęczenie materiału, musi trochę odpocząć i się zrelaksować, zresetować. Nie będę wymieniał ale nie jest on pierwszą osobą w której coś pękło. @fervi na imprezę zresetować się i wracać z nowymi siłami do roboty, koniec płakania i użalania się, jak mi źle.

Moim zdaniem rozsądek wygra i tak jak mówisz czasami lepiej sobie odpuścić, ale nie możemy bać się dawać komuś flagi, gdyż wtedy możemy doprowadzić szybko do sytuacji, że na platformie zrobi się "facebookowy śmietnik" tym bardziej, że takie treści już się pojawiają, ale jak powiedziałeś "bądźmy rozsądni". Tak to widzę...

Nigdy w naszej społeczności nie będzie jedności i zrozumienia. Flagi i tzw czyszczenie jest potrzebne, ale to niczego dobrego nie przyniesie. Za mało zrozumienia jest w nas.
Przyjdzie jeszcze na portal wielu twórców, tysiące osób wśród których znajdą się grupy próbujące mieszać i chcących postawić na swoim, ponieważ wizja obecnego Steemita im nie będzie pasować. Bardzo wiele będzie się działo i nie będzie to dobre dla Steemit. Mam nadzieję, że się mylę.

Zgadzam się z @noisy, wczyscy jesteśmy cleanersami! Niech każdy zacznie od własnego ogródka a gwarantuje, że wtedy na naszym wspólnym polu będzie o wieeele mniej chwastów. Nie ma co się poddawać i trzymać w sobie złość. Ewolucja panie i panowie. Na zdrowie!