Czy zupełnie zmarnowałam

in polish •  7 months ago 

Właśnie kończę mój półtoratygodniowy urlop. Mam poczucie, że zmarnowałam cały ten czas. Ale... czy na pewno?

Znów siedzę i myślę negatywnie. Widzę tylko to czego nie zrobiłam zamiast widzieć ile udało mi się zrobić dobrego. Sama nie wiem czy bilans wychodzi na plus czy na minus, ale wyrzucanie sobie tylko tego, co jest źle nie przynosi niczego dobrego prócz braku satysfakcji i poczucie straconego czasu. Chyba częściej jednak powinnam patrzeć na pozytywy.

Fakt: zaniedbałam i nie zrobiłam

Taka prawda! Nie napisałam posta o czymkolwiek na Steemit (a szkoda). Nie poszłam z dzieciakiem na badanie słuchu ani nie wyznaczyłam się na wizytę w szpitalu. Nie zaznałam ani trochę sportu a nawet nie naostrzyłam łyżew. Zrobiłam JAKIEŚ zakupy, ale i tak najważniejsza rzecz nie przyszła (bo jednak była już wyprzedana), a druga ważna rzecz okazała się nie wyglądać tak jak bym chciała. 

Wiele szans zmienienia czegoś lub zrobienia czegoś poszła na marne. Takie mamy fakty, ale...

Fakt: zrobiłam więcej!

Może nie zrobiłam to co był chciała i z czym czułabym się lepiej, ale zrobiłam znacznie więcej rzeczy, które były potrzebne ale może znacznie mniej prestiżowe. Urządziłam całkiem udane urodziny syna. Może i nie byłam nimi zachwycona, ale chyba wszyscy się dobrze bawili. Codziennie przez tydzień serwowałam sobie maseczkę dla urody. Nauczyłam się robić zwroty kupując ciuchy przez internet (ta umiejętność chyba mi się przyda). Byłam z synem na badaniach alergologicznych, a także u dentysty. Co prawda, ja miałam małe borowanko, ale Młodego też trzeba było sprawdzić. Zrobiłam chyba z 5 prań. Ogarnęłam nieco mieszkanie (choć mogłam więcej). Cieszyłam się ładnym kwiatkiem i grałam w RPGi (a bardzo mi tego brakowało), a co ważniejsze bezpiecznie zawiozłam całą rodzinkę na urodziny mojej siostry i tak samo bezpiecznie ich przywiozłam.

Myślę, że też załagodziłam kilka sytuacji stresowych... chociaż sama niektóre jeszcze przeżywam.

Czy warto tak się besztać?

Nie! Czasem coś co wydaje się straconym czasem bez pisania, czytania czy tworzenia, ale robienie rzeczy codziennych to też ważna sprawa. Codziennie staram się ogarniać! Ogarniam życie nawet jeśli nie w pełni. Pcham sprawy do przodu. Nawet jeśli to nie są sprawy priorytetowe lub inne wybrałabym za ważniejsze. I tak sobie siedzę w tym moim małym bałaganie, popijam herbatkę odchudzającą (próbując zapomnieć, że jeszcze chwilę temu dałam się skusić paczce żelek), patrzę na moje wysmarowane dziecko z zapchanym nosem i próbuję sobie przetłumaczyć, że brak wygranej w Lotto to żadna szkoda dla moich marzeń. Będę musiała na nie zapracować i tyle. Ale tu i teraz jestem wygrana! Chwila odsapnięcia, skupienia się na innych, bardziej przyziemnych sprawach to też coś. No i... moim małym sukcesem jest to, że od nowego roku regularnie publikuję na YT. Może nie podbijam tego portalu. Może nie tworzę treści, które bym chciała i może i daleko mi do realizacji mojego "stylowego" planu, ale... wszystko przede mną. Jutro też jest dzień! Zapracowałam na niego wczoraj i przedwczoraj. Przygotowałam sobie grunt by wszystko się udało. Jeśli jutro się nie uda to może pojutrze?

Póki mam plany i marzenia mam szansę coś jeszcze zmienić w moim życiu. Dziś zmieniam myślenie na pozytywne!Zdjęcie z pexels.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Czasami tak bywa. Ja dziś wróciłem po trzech tygodniach urlopu, i mimo zaplanowanych "działań" wielu zresztą :) udało mi się zrealizować jedno,mianowicie - spędziłem 3 godziny na eksploracji gruntów ornych. Tak niewiele na tak długi wypoczynek ale jak cieszy. Tak to już w tym życiu bywa ....do pracy wrócić nadszedł czas i jużżżżż :) Pozdrawiam.

!tip 0.3

No cóż, ciężkie jest życie człowieka :D Chociaż muszę się zorientować na temat kanału YT

🎁 Hi @lamimummy! You have received 0.3 STEEM tip from @fervi!

@fervi wrote lately about: Marzenia - Konkurs Emocjonalny Feel free to follow @fervi if you like it :)

Sending tips with @tipU - how to guide :)

Hello @lamimummy! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko