Whisky z Colą czy też niesteemCreated with Sketch.

in polish •  last year  (edited)

lifestyle.jpg

Mieszać czy nie mieszać z colą?

Oczywiście, że można, choć nie trzeba. Można też zapytać inaczej: czy odradzam Ci picie whisky z colą? Raczej proponuję wersję bez coli, jeśli oczekujesz wrażeń i chcesz poznać smak i aromat trunku. Dolanie do niej go coli – na pewno w tym nie pomoże.

Jeśli nie pijesz degustacyjnie lub masz do czynienia z kiepską whisky, czy też w konkretnym przypadku nie zależy ci na wrażeniach degustacyjnych z danej butelki – wybierz wersję z colą lub dowolnym dodatkiem. Wszystko sprowadza się do tego, że cola temperuje smak i aromat trunku. Jeśli zatem z jakiś powodów nie chcesz czuć aromatu i smaku whisky (kiepski trunek) lub nie masz potrzeby go czuć (impreza, social drinking) – zmieszaj whisky z colą.

5a2fc4f79cdcdaeb28d40541.jpg

Kilka powodów przez które nie mieszamy whisky z colą

1. Cukier

W dzisiejszych czasach cukier jest wszędzie. Potrafi znaleźć się tam, gdzie kiedyś go prawie nie było: w wędlinach, serach, przyprawach. Dziś standardowa dieta jest o wiele bogatsza w cukier niż było to kiedyś. Osobiście staram się unikać cukru i ograniczać go w miarę możliwości. Nie potrzebuję zatem dodatkowej porcji cukru w słodkich i dosładzanych napojach. Na co dzień piję wodę i niesłodzoną kawę. Cola to dla mnie dodatkowy cukier i dodatkowe kalorie. Whisky z colą kcal ma zdecydowanie więcej niż whisky bez coli. Co w takim razie z colą bez cukru? Możemy oczywiście pić whisky z colą zero, jeśli chcemy wyłącznie ograniczyć kalorie. Nie mniej jednak cola wciąż pozostanie mało naturalnym napojem tym razem z dodatkiem słodzika.

2. Cola

W zasadzie nie każdy lubi samego produktu jakim jest Cola. Więc uważam ,że gdy ktoś unika Coli na co dzień powinien też odpuścić sobie picie jej razem z Whisky

3. smak i zapach whisky

Whisky zwykle piję degustacyjnie, zatem pierwsze czego oczekuję od tego trunku to właśnie wrażenia aromatyczne-smakowe. Lubię ten smak i zapach, nawet w prostym blendzie. Przychodzi to z czasem. Pijąc dobrą whisky, bogatą w aromaty np. single malt zaczynasz mieć świadomość co tak naprawdę siedzi w prostych blendach. Poznajesz te same zapachy. Zatem pijąc częściej single malt, jestem bardziej skłonny wypić bez coli również i blenda.

images (2).jpg

źródło

Follow Me!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://whiskyfan.pl/wiedza/7-powodow-dlaczego-nie-pije-whisky-z-cola

·

Polecam przeczytanie tego wpisu z postu wyżej, Pozdrawiam :)

·
·

On nie przeczyta, jest botem który wyłapuje plagiaty z sieci. Na Steemit preferowane i nagradzane są autorskie treści oraz zdjęcia (można korzystać również z domeny publicznej).

Czy ty jesteś autorem tych treści? W sensie czy ten blog http://whiskyfan.pl/wiedza/7-powodow-dlaczego-nie-pije-whisky-z-cola należy do ciebie?