Wyróżnione posty w #pl-filmy w ramach projektu "Perpetuum Mobile" #8

in polish •  10 months ago 

Oto raport ze wspierania postów oznaczonych tagiem #pl-filmy za pośrednictwem projektu użytkownika @mmmmkkkk311 "Perpetuum Mobile"!

adventure-1807524_1280.jpg

Na wstępie chciałbym zwrócić się do Ciebie drogi @mmmmkkkk311, byś przemyślał jeszcze kwestię dodania tagu #sp-group na czarną listę swojego bota. Ostatnio powstało dużo szumu wokół tej grupy, której także jestem członkiem, ale ja nie za bardzo rozumiem, skąd ta niechęć do sp-group. Skrzywdziliśmy kogoś? Czy jakiś użytkownik doznał przez nas szkody? Ja przynajmniej tego nie zauważyłem. Poza tym tak naprawdę nie za wiele zdążyliśmy nawet wspólnie z innymi członkami podziałać ;-) Dopiero planujemy różne akcje i projekty, które mają pomóc nie tylko członkom sp-group, ale i całej społeczności.

W grupie jest bardzo wielu świetnych autorów, piszących artykuły na bardzo wysokim poziomie. Czy warto ich zniechęcać poprzez niemożność podbicia botem ich tekstów? Owszem, mogą oczywiście przestać oznaczać swoje posty tagiem #sp-group, ale zmuszanie kogoś do wyrzeczenia przynależności do grupy w celu zdobycia większego głosu, nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie powinno się stawiać ludzi przed takimi dylematami. Sam teraz niewiele publikuję, ale podobnie jak i innym członkom sp-group, nie jest mi przyjemnie, że zostaliśmy oznaczeni piętnem (dodani na blacklist) i nazywa się nas oszustami, złodziejami, sektą czy mafią...

Nie chcę też wywoływać na Tobie @mmmmkkkk311 dużej presji. To przecież Twój bot i możesz robić z nim co chcesz. Jednak jako opiekun tagu #pl-filmy muszę napisać, że parę najlepszych tekstów oznaczonych filmowych tagiem, nie mogło dostać głosu od bota...


W jednym z moich poprzednich postów pisałem o wsparciu naszego około filmowego tagu przez MK. O co chodzi w projekcie "Perpetuum Mobile"? Te informacje możecie znaleźć we wpisie samego MK. Zgodnie z jego zaleceniami i wprowadzoną aktualizacją zobligowany jestem przedstawić listę postów, które podbiłem za pomocą bota kuratorskiego MK.

Zanim to jednak zrobię, chciałem podziękować zarówno MK, za to że umożliwił opiekunom tagów wspieranie najciekawszych wpisów z danej kategorii, jak i twórcom projektu Wise oraz wybranym ekspertom, którzy również głosują na wiele polskich postów. Dzięki współistnieniu obu inicjatyw zarobki wielu autorów skoczyły w górę. Chyba nie tylko ja to widzę :)

Starałem się nagrodzić za pracę wszystkich autorów piszących pod tagiem #pl-filmy. Ilość przelanych SBD dobierałem według własnego kryterium. Jeśli widziałem, że ktoś włożył w swój tekst wiele pracy i efekty są lepsze, wtedy i głos bota był większy. Za teksty krótsze, z pewnymi błędami i niedoróbkami, upvote był odpowiednio mniejszy. Tak czy inaczej, chciałem by każdy mógł coś za swą twórczość dostać.

paper-3213924_1280.jpg

A tak oto prezentuje się lista wyróżnionych wpisów:

 1. 0.8 SBD - @thomasward9: https://steemit.com/polish/@thomasward9/prosto-z-kina-1-bez-litosci-2-2018
 2. 0.8 SBD - @mrcn-86: https://steemit.com/pl-filmy/@mrcn-86/jak-zabic-filmwego-klasyka-czyli-nowe-zyczenie-smierci
 3. 0.5 SBD - @chacek: https://steemit.com/polish/@chacek/rojst-recenzja-po-trzech-odcinkach
 4. 0.9 SBD - @rolsonpatison: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/wrazenia-z-serialu-mlody-papiez
 5. 0.7 SBD - @ratelmiodozer: https://steemit.com/polish/@ratelmiodozer/politycznie-poprawni-troja-upadek-miasta-moja-recenzja
 6. 0.8 SBD - @hallmann: https://steemit.com/polish/@hallmann/wild-wild-country-czyli-o-drodze-donikad
 7. 0.7 SBD - @thomasward9: https://steemit.com/polish/@thomasward9/film-na-wieczor-1-ukryty-wymiar-1997
 8. 0.8 SBD - @neiwem: https://steemit.com/polish/@neiwem/amerykanski-wandal-glupota-na-powaznie
 9. 0.8 SBD - @sorhanckrul: https://steemit.com/polish/@sorhanckrul/spring-breakers-skad-taki-odbior
 10. 0.4 SBD - @chacek: https://steemit.com/polish/@chacek/the-nun-recenzja
 11. 0.4 SBD - @dariklon: https://steemit.com/polish/@dariklon/serialowo-1-shooter-strzelec
 12. 0.4 SBD - @dariklon: https://steemit.com/polish/@dariklon/serialowo-2-ascension
 13. 1 SBD - @zwora: https://steemit.com/polish/@zwora/brudna-forsa-01x01-dieslowy-szwindel-netflix-jak-korporacje-zabijaja-przyzwoitosc
 14. 0.7 SBD - @thomasward9: https://steemit.com/polish/@thomasward9/film-na-wieczor-2-the-ring-2002
 15. 0.3 SBD - @dariklon: https://steemit.com/pl-seriale/@dariklon/serialowo-3-the-expanse

Łącznie 15 wpisów, na wsparcie których wykorzystałem 10 SBD otrzymanych od @mmmmkkkk311.


Grafiki pochodzą z Pixabay.


Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/


Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Uwielbiam ten tag, jedynie co mnie czasem wkurza, gdy ktoś pisze recenzję, która składa się ze streszczenia filmu. Tego nie lubię i tych bym na twoim miejscu oceniał ciut niżej. Pozdrowienia za robotę!

Też wolę bardziej rozbudowane teksty i zwykle krótkie opisy filmów oceniam niżej. W tym tygodniu jednak kilka postów (w tym Twoich) nie mogłem podbić botem MK, więc przyznałem większe upvoty innym. W tym tygodniu było też trochę mniej tekstów do czytania...

Małe sprostowanie. @mmmmkkkk311 cofnął swój głos na moją recenzję. Powód jest mi nieznany, zapytałem o to pod jednym ze swoich artykułów lecz nie otrzymałem odpowiedzi.

https://steemit.com/polish/@ratelmiodozer/brutalne-zabojstwo-gwiazdora-squeezer-w-niemczech-moje-tekstoprezentacje-cz-1

Jednakże bardzo dziękuję @kusior za dobre chęci i przeczytanie moich wypocin. Oczywiście zostawiam skromny upvote za świetną robotę, która wykonujesz

O kurczę, nie wiedziałem o tym. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło swoją drogą...

Może MK odpowie dziś na Twoje pytanie. Jestem ciekaw co było powodem cofnięcia głosu z bota.

@kusior z całym szacunkiem do Ciebie, ale nikt nie nazwał waszej grupy mafią, bo widzę tutaj aluzję do mojego komentarza do postu @jozef230. Jeśli jednak chodzi Ci o mnie to proszę zacytuj fragment, gdzie nazywam sp-group mafią.

Z całym szacunkiem, ale nie zamierzałem czynić tutaj żadnych aluzji :) Spokojnie, bo o nic Cię nie oskarżam. Miałem zamiar tylko wyrazić sprzeciw temu, że w wielu komentarzach, postach czy wiadomościach na chatach, takie określenia pod naszym kierunkiem padają.

Rozumiem, że po wymianie komentarzy pod postem @jozef230 mogłeś odebrać wstawienie przeze mnie słowa mafia jako jakiś personalny prztyczek. Ale nie to było moim zamiarem. Po prostu nie rozumiem, dlaczego jesteśmy przez niektórych tak źle odbierani. I to wszystko.