Poznajcie mój gust filmowy, czyli odpowiadam na własne pytania :)

in polish •  10 months ago 

Z przyjemnością wezmę udział w konkursie zorganizowanym przez samego siebie :) Mam tylko nadzieję, że nie zanudzę własnej osoby swoimi odpowiedziami :D

film-3057394_1280.jpg

Zanim jednak przejdę do clou, pragnę przekazać WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE 4 EDYCJI KONKURSU #pl-filmy! Otóż z powodu "sukcesu" HF20 i problemami z siecią Steem przedłużam termin publikowania prac konkursowych do końca 2 października! Tak więc macie jeszcze czas, by wziąć udział w tej zabawie :) Więcej informacji o konkursie znajdziecie TUTAJ.


A teraz czas na moje odpowiedzi:

 1. Jaki jest Twój ulubiony film?
  Bardzo trudne pytanie. Filmów, które uważam za arcydzieła i widziałem po kilka razy jest sporo. Żeby wyjść na filmowego znawcę chyba najlepiej byłoby wstawić tutaj tytuł z pierwszej dziesiątki z różnych rankingów filmów wszechczasów. Ja znawcą jednak nie jestem i dlatego stawiam na dzieło pt. ”Dziewczyna z sąsiedztwa”. Oglądałem te produkcję już ponad 10 razy i ciągle mam ochotę by do niej wracać. Co w niej mnie urzeka? Wszystko. Idealnie do mnie trafia.

 2. Przy jakim filmie ryczysz jak bóbr?
  Niestety nie często zdarza mi się uronić łzy przy filmie. I bardzo nad tym ubolewam… Jednak oglądając ”Titanica”to mi się zdarzyło. Zawsze mam wielką gulę w gardle podczas końcowych scen... Częściej mi się zdarza ryczeć przy zakończeniach różnych seriali. Łez nie mogłem (i nie chciałem) pohamować przy finale ”Zagubionych”, „Skins” oraz „Jak poznałem Waszą matkę”. Lubię, gdy film czy serial aż tak mnie wzrusza. Właśnie takich emocji szukam w kinie.
  titanic.JPG

 3. Jaką filmową postacią chciałbyś być?
  Może Spider-man’em? Mieć super moc, czuć się wolnym, ratować ludzi. Hmm, ale nie chcę być sierotą…

 4. Której aktorki nie możesz zdzierżyć na ekranie?
  Mam jakiś uraz do Meryl Streep. Wiem, że to dziwne, bo to naprawdę doceniana i utalentowana aktorka. Ale ja jakoś jej nie trawię. A z polskiego podwórka mam podobnie z Anną Dereszowską. Na szczęście ostatnio omijam produkcje, w których ona występuje. A nie jest to trudne, bo w większości są to słabe (wg mnie) komedie.

 5. Jaki jest Twój ulubiony aktor?
  Zapodam chamską reklamę i podlinkuję mój ranking aktorów: https://steemit.com/polish/@kusior/top-ten-aktorzy

 6. Jaki serial mógłbyś oglądać bez końca?
  ”Zagubieni” FOREVER!

 7. Który film animowany potrafi obudzić w Tobie dzieciaka?
  Jest sporo takich produkcji. Oglądając je staje się znów dzieckiem nie tylko przez ich treść, ale również przez wspomnienia. Pamiętam bowiem dobrze okoliczności w jakich je pierwszy raz oglądałem i darzę je wielkim sentymentem. Do takich dzieł zaliczam m.in.: ”Wszystkie psy idą do nieba”, ”Epoka lodowcowa”, „Toy Story” i „Potwory i spółka”, „Gdzie jest Nemo”.
  nemo.jpg

 8. Jaką aktorkę z radością obserwujesz na ekranie?
  Scarlett Johansson <3
  Piękna, utalentowana, wybierająca dobre role. Nie wiem jak można się w niej nie zakochać po obejrzeniu ”Między słowami”….

 9. Który aktor powinien według Ciebie zająć się czymś innym?
  Nie chcę przesadnie narzekać na polskie kino czy aktorów, ale pana Karolaka i Adamczyka to już mam trochę dość…

 10. Jaki jest najczęściej oglądany przez Ciebie gatunek filmowy?
  Według portalu Filmweb są to komedie. A mnie wydawało się, że dramaty. Wychodzi więc, że odpowiedzą są komediodramaty :D

 11. Ścieżkę dźwiękową do którego filmu kochasz najbardziej?
  Jest taki kameralny film muzyczny, który oczarował mnie blisko 10 lat temu: „Once”. Utworów z tego dzieła słucham z przyjemnością do dzisiaj. Zresztą sami macie tutaj próbkę:

 • Który reżyser powinien Twoim zdaniem tworzyć w nieskończoność?
  I znowu jest problem, bowiem nasuwa mi się kilka nazwisk. Na pewno Marek Koterski i Wojtek Smarzowski. A z zagranicznych to bez wątpienia Christopher Nolan, David Fincher i Kevin Smith :)

 • Którego artystę ze świata filmu chciałbym przywrócić do żywych?
  Wielu znakomitych filmowców już nie ma z nami… Na pewno Kubrick stworzyłby teraz niejedno arcydzieło (słabych filmów przecież nie robił). Philip Seymour Hoffman wcieliłby się fenomenalnie w wiele ról, a Wojciech Kilar skomponowałby kilka niesamowitych utworów.

 • Jaki jest Twój ulubiony czarno-biały film?
  Oj ciężki wybór… Bo i polskie klasyki w stylu „Sami swoi” czy „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” są warte wymienienia, wspaniały dramat sądowy „Dwunasty gniewnych ludzi” też powinien się tu znaleźć. A ostatnio wysokie miejsce w moim rankingu zajmuje także z pozoru wulgarna komedia, a w istocie świetna obyczajówka „Clerks – Sprzedawcy”.
  clerks.jpg

 • Jaki film jest według Ciebie największym nieporozumieniem?
  Trudno zdefiniować nieporozumienie. Z jednej strony może to być chore ”Salo - Salo, czyli 120 dni Sodomy”, z innej głupie i bezsensowne polskie komedie w stylu ”Kac Wawy”, czy takie absurdalne i nieudane produkcje jak np. „Megarekin kontra krokozaurus”.

 • Który polski film jest według Ciebie najlepszy?
  Nie dam rady… nie potrafię wybrać jednego. A jeśli już, to byłby to pewnie któryś z filmów Smarzowskiego lub Koterskiego… Może "Dom zły", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i "Dzień Świra".

 • Jakiej filmowej postaci nienawidzisz?
  Hmm... Strasznie drażniła mnie Skyler White, żona głównego bohatera "Breaking Bad". Ale nie jestem pewien, czy pałałem do niej nienawiścią, czy po prostu miałem jej dość :D

 • Jaka filmowa scena najmocniej utkwiła Ci w głowie?
  Jest takich wiele, ale dwie najszybciej przyszły mi do głowy. Pierwsza z świetnego filmu ”Drive”:


 • Druga słynna scena z genialnego i świeżego ”Whiplash”:

  W obu ładunek przeróżnych emocji sięga zenitu. Perfekcyjnie pokazane są w nich relacje między bohaterami.

 • Za co uwielbiasz kino?
  Za możliwość przeżywania filmu w bardzo komfortowych warunkach, co ułatwia odbiór ekranowego dzieła.

 • Dlaczego marnujesz swój czas na oglądanie filmów i seriali? :D
  Bo jestem wielkim no-life’m :D
  A tak bardziej serio, to oglądam filmy i seriale z tego samego powodu, dla którego czytam książki – chcę żyć więcej niż jednym życiem. Chcę poczuć emocje, które w normalnym życiu nie zawsze (lub za rzadko) się zdarzają.


 • I to dzisiaj na tyle :) Miłego dnia!

  @kusior


  Zapraszam na mój profil na Weku: https://deals.weku.io/@kusior,
  mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
  oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/


  Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

  Authors get paid when people like you upvote their post.
  If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
  Sort Order:  

  Fajne odpowiedzi, zwłaszcza na ostatnie pytanie, w 100% jestem za tym co powiedziałeś, że chcesz żyć więcej niż jednym życiem. Ja mam podobnie.

  Dzięki za komentarz i miłe słowo :)