Resteem czymś więcej niż tylko promocją?

in polish •  9 months ago 

Naszła mnie ostatnio pewna luźna myśl, a jak to z myślą można ją puścić wolno i pozwolić zginąć w 1000 innych myśli lub też zapisać gdzieś i spróbować zarazić nią innych . Jako że istnieje Steemit na którym mam tego bloga, a sama myśl powstała właśnie z powodu jego istnienia, padło na ta druga opcję.

O co więc chodzi?


Gdy podoba nam się jakiś artykuł to naturalna rzeczą jest oczywiście oddanie na niego głosu, dzięki czemu autor treści dostaje te parę groszy do wartości dzieła, w zależności od tego kto ten głos oddaje.

Jednak gdy komuś tekst podoba się tak bardzo, że chciałby oddać głos o większej sile nie ma takie opcji. Zazwyczaj w takiej sytuacji pozostaje nam opcja Resteem, w nadziei że naszych czytelników również zainteresuje dany artykuł i dzięki temu zagłosują na niego wspierając autora.

Jednak co jeśli funkcjonalność ta również dawała taki sam efekt jak oddanie dodatkowego głosu? Czy to nie było by rozwiązaniem bardzo naturalnym i wygodnym które jednocześnie nie prowadziło by do zbytnich nadużyć?

Wiadomo ze samo danie głosu nic nie kosztuje więc możliwość oddawania więcej upvoteów na jeden artykuł, ma dużo większą szansę bycia wykorzystaną jako nadużycie .Gdy w grę wchodzi jednak resteemowanie tekstu, który znajduje się potem na naszej tablicy, sprawa wygląda troszkę inaczej, gdyż osoba która to robi, obarczona jest trochę większą "odpowiedzialnością" i traci relatywnie więcej w przypadku nadużywania tej funkcjonalności. Mało kto chce bowiem zaśmiecać swoją tablicę treściami, które mu się nie podobają i nie uważa ich za wartościowe, a niektórzy w ogóle nie używają tej opcji. Ponadto nasi czytelnicy mogą reagować naprawdę negatywnie na nieustanne zaśmiecanie ich tablicy przez osoby które resteemują wszystko co popadnie od ich znajomych, tylko po to, aby kółko wzajemnej adoracji mogło nabijać sobie głosy. W rezultacie blog takiego delikwenta może tracić prawdziwych obserwujących i przynieść mu więcej szkody niż pożytku.

Mogą by się tu pojawić również pewna przestrzeń dla kuratorów którzy np nie chcą sami pisać treści ale lubują się w czytaniu dobrych artykułów i resteemują na swój profil wszystkie wykopane treści które uznają za słuszne, ponieważ dzięki takiej opcji mogli by zyskiwać podwójną nagrodę kuratorską z tego samego artykułu który uważają za wybitny.

Zmniejszenie ilości śmieciowych treści


Kolejną kwestią często poruszaną w sytuacjach gdy mowa byłą o zwiększeniu zarobków dla konkretnych dobrych treści, jest to że jeśli dany autor zarabia więcej na swoim artykule to ma mniejsze ciśnienie na pisanie krótkich i niedopracowanych treści w dużej ilości, a większe na zamieszczanie tych dobrze dopracowanych co skutkowało by oczywiście zmniejszeniem ilości śmieciowych postów pisanych np w kilku częściach albo niedopracowanych, po to aby wyciągnąć te kilka groszy więcej kosztem krótszego czasu poświęconego na tworzenie.

Wciąż jestem zwolennikiem takiego twierdzenia i uważam że opcja płatnego resteema mogła by mieć właśnie taki korzystny wpływ. Koszta jego utrzymania blockchaina są z resztą również zależne od ilości zapisanych w nim danych, a co za tym idzie kładzenie nacisku na jakość a nie ilość jest ważna również z perspektywy przyszłości Steem.

Oczywiście pomysł jak zwykle pozostawiam do oceny innym. Zapraszam więc do dyskusji oraz zachęcam do czytania innych moich wpisów

UPVOTE <> FOLLOW <> RESTEEM

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Tak naprawdę resteem jest prawie bezużyteczny jeżeli jest on robiony przez "przeciętnego STEEM'ianina". Dlaczego?
Bardzo mało osób przegląda swojego Feed'a , a jeszcze mniej osób w ogóle klika follow.

Cóż ja zazwyczaj przeglądam feeda a jaki zobaczę kogoś z interesującą treścią to klikam follow ;) niemniej moim zdaniem raczej problemem jest inna kwestia- czyli to że przeciętny steemianin ma male zasięgi i to często wśród tych samych osób które i tka przeglądają polish więc zazwyczaj resteemy mało dają albo w ogóle.