Ruch Chorzów umiera steemCreated with Sketch.

in polish •  2 months ago 

Na naszych oczach 14-krotny mistrz Polski umiera w klinczu pomiędzy akcjonariuszami.


Z jednej strony, niektórzy akcjonariusze ładowali w klub prywatny majątek, ale z drugiej obsadzali zarząd spółki osobami, które - delikatnie mówiąc - nie były zainteresowane interesem klubu. Łysawy koleś w szaliku to vice prezes.

Aktualną agendą jest jak najdłuższe utrzymanie spółki, żeby nie musieć spłacać poręczeń/zabezpieczeń.Kibice ogłosili bojkot z uwagi na brak powołania prezesa z ich poparciem (osoby z doświadczeniem zarządzania międzynarodowymi korporacjami) oraz brak jakiejkolwiek reakcji na proponowane programy naprawcze, brak jakiejkolwiek reakcji. Zaproponowano realny program naprawczy, ale został odrzucony, bo wymagał zaangażowania finansowego - a program zakładał konkretne zobowiązanie finansowe kibiców oraz zobowiązanie spełnienia wymogów miasta Chorzów - programu promocji miasta, który można wypełnić i zyskać 4 miliony złotych, ale do jego wykonania potrzeba kibiców.

Podczas naboru prezesa wręcz wydano oświadczenie o 'najlepszej sytuacji budżetowej'... A sytuacja jest taka, że klub może w ogóle nie wystartować w rozgrywkach - pracownicy, piłkarze nie mają płacone. Nawet wodę na treningi wodę zalatwiali kibice...Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Możesz zmienić tag sport na #pl-sport ;)

Przykra sprawa. Jestem fanem piłki nożnej ale zawsze będę przeciwnikiem wydawania publicznych pieniędzy na utzymywanie klubów sportowych.

Wszystko byłoby super gdyby miasto inwestowalo z myślą o zarobku. Chorzów myśli o wciśnięcii5komuś problemu

Widzisz, ja doskonale rozumiem te sytuacje. Mój ukochany klub- Czarni Słupsk też przestał istnieć przez machlojki zarządu... Trzeba trzymać kciuki, żeby pojawili się ludzie, którym zależy i którzy uratują klub. Trzymam kciuki!

Posted using Partiko Android