Jak tak można

in polish •  last month

Mieszkam nie daleko lasu, co jakiś czas w nocy ktoś podjeżdża i wywala śmieci. Raz w jednym miejscu raz w innym. Dziadostwo. Już kilkakrotnie próbowałem namierzyć gościa. Cały czas mam wrażenie że cały czas robi to ta sama osoba.
IMG_20190318_102412.jpg

Zakładanie ukrytych kamer nic nie daje, teren na którym mieszkam ma dużo miejsc gdzie można zrobić nielegalne wysypisko. Musiałbym wydać kupę kasy na kamery aby na całym terenie złapać tych dupków. Zgłaszanie do straży miejskiej też jest bez sensu, każda ich interwencja kończy się fiaskiem, jedyny plus to to że po jakimś czasie śmieci są uprzątnięte przez miasto.
IMG_20190318_102434.jpg

Strażnicy tak jak ja tylko rozkładają ręce, nie mogą postawić kilku patroli co noc i pilnować całego terenu. Moim zdaniem śmieci wyrzucane są przez robotników wynajętych przez deweloperów którzy w pobliżu mojego domu masowo wykupują stare posesje pod budowę nowych domów.

Powiem szczerze że jako były detektyw nie mam pojęcia jak ich złapać, przecież nie będę siedział co noc w samochodzie i obserwował pojazdy wjeżdżające i wyjeżdżające z mojej ulicy. Chociaż powiem szczerze że coraz częściej mam ochotę na zamontowanie dwóch kamer i sprawdzanie codziennie kto to robi. Pytanie brzmi co dalej, jeśli złapie takiego delikwenta.
IMG_20190318_102448.jpg

Kary za takie przewinienie moim zdaniem są zbyt niskie, 5000 to nie wiele, ja bym dołożył takiemu delikwentowi 10000 złoty kary i miesiąc pracy polegającej na zbieraniu śmieci z lasu. Może wtedy ten ktoś zrozumiał co on sam robi.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

A nóż widelec spotkacie się w tym samym czasie i wtedy cyk "wideło telefonik" jako materiał dowodowy i może wtedy na straż miejską.

No cóż, Tipuvote na kamerki :D A ogólnie jeśli to są śmieci domowe to w teorii można by je rozpakować i przejrzeć ... A potem połamać nogi śmiecącemu ;)
!tipuvote 0.2

This post is supported by $0.12 @tipU upvote funded by @fervi :)
@tipU voting serviceinstant upvotes | For investors.

ProTIP: Niebieski to dosłownie kopalnia wiedzy o podejrzanym. (Podejrzanym, bo historie są różne, np. panowie menelowie kradnący zabierający worki by wydobyć z nich fanty, a resztę wyrzucający gdzie popadnie.)

A jak przedstawisz dowody z kamery na policji, możesz być oskarżony o np. nielegalne instalowanie sprzętu, udostępnienie wizerunku przestępcy, zniszczenie kory drzewa przy instalacji, deptanie trawy na posesji i pozostałych, wymyślonych naprędce przewinień. Powinieneś wiedzieć, że słoma to popularny wsad pod czaszkę głupich policjantów, ceniących sobie bardziej ciszę i spokój niż szacunek do środowiska. Mirosław Drzewiecki miał jednak rację wyrażając swoją słynną opinię o naszym kraju.