Tatary, czyli skąd bierze się patologiasteemCreated with Sketch.

in polish •  last month  (edited)

Coraz więcej w Internecie filmów z interwencji Policji. Zwykle mają one na celu pokazać jej nieudolność lub brutalność. Nierzadko jednak stają się one dowodem w sprawie obciążającym nie stróżów prawa, lecz zatrzymywanych. Tak też było w przypadku powyższego filmu (uwaga! zawiera słowa powszechnie uważane za wulgarne). Policjanci otrzymali nagrody, a zatrzymani trafią do więzienia. Jeden za wcześniejsze przestępstwa, drugi za napaść na funkcjonariusza.

Film oczywiście już zniknął z Sieci, ale w Internecie nic nie ginie. Powrócił pod nowym tytułem "Policja pacyfikuje patologię". Tak to zresztą wygląda. Dwóch funkcjonariuszy otoczonych przez zgraję. Do tego od drugiej minuty rozpoczyna się groteskowe wycie zatrzymanego kozaka, który kilkanaście minut wcześniej rzucał butelkami w blok. "Karetke! Karetke!"

Ot, patologia - codzienność dzielnicy Lublina Tatary. Taki stan rzeczy nie bierze się jednak znikąd. Pokazuje to dobrze film pt. "Aby nie było gorzej".

Film przedstawia stan z 1985 i 2002 roku. Diagnoza jest dość prosta. Brak pracy i chów klatkowy sprzyjają patologii. W tym roku mija kolejne 17 lat. Czy coś się zmieniło? Sądząc po interwencji Policji - niewiele. Choć z drugiej strony lepiej unikać zbyt pochopnych wniosków. Takie zjawiska są wszędzie. Inna jest tylko skala. Moim zdaniem rok 1985 i 2002 są znacznie bliżej siebie niż 2002 i 2019. Lat niby tyle samo, ale przepaść większa. Cóż, TVP mogłaby pokusić się o kontynuację tego filmu...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last month (edited)

Tatary to jedna z najgorszych dzielnic Lublina, aczkolwiek kiedyś takich dzielnic było w mieście dużo więcej tj. Kalina, Stary Czechów, Bronowice, Kośminek, Stare miasto, Lubartowska i coś by się jeszcze znalazło ;) ... a przejście przez każdą z nich, nawet w dzień z dużym prawdopodobieństwem gwarantowało "atrakcje".

Konkludując.

Dziś na większości w/w dzielnic jest bezpiecznie i ogólnie w całym mieście jest o wieeeele bezpieczniej niż było jeszcze 10-15 lat temu ;)

Mówiąc krótko, ilość patoli spadła, lecz co ciekawe - masowe wykolejenie młodzieży 10-18 lat przebija skalę tego, co dane mi było obserwować przez ostatnich 20 lat... jest dramat.

ogólnie w całym mieście jest o wieeeele bezpieczniej niż było jeszcze 10-15 lat temu

Tak myślałem. Słyszałem, że po wejściu do UE i otwarciu granic krakowska Nowa Huta też stała się bezpieczniejsza...

Czysta supozycja. Jest bezpieczniej...

Mogę mieć pytanie poza konkursem?
A co to jest za tag #palnet?

To równoległy do Steemita interfejs, który pokazuje tylko posty z tym tagiem. Użycie tagu pozwala otrzymać token PAL. Nie jest on wiele wart i też wiele go nie dostaję (uwzględniam go w cotygodniowych zestawieniach), ale nic mi nie szkodzi używać tego tagu ;)

Dzięki