Udało się dotrzeć, jestem w Nowym Jorku!

in polish •  2 years ago  (edited)

Udało się dotrzeć, jestem obecnie w NY i korzystając z jetlaga (nie mogę spać 5:49 w nocy) pisze posta. Napiszę trochę o przebiegu podróży, bo trochę rzeczy mnie zaskoczyło.

Wylot z Polski do Paryża

Wylecielismy z Polski koło 12.45 z lotniska Chopin. Już na tym lotnisku nie odbyło się bez dodatkowych przygód, bo zostałem wytypowania do bardziej szczegółowej kontroli. W sumie nic takiego, bo szybko mi sprawdzili bagaż podręczny i zebrali mi z ubrania i plecaka jakieś pyłki, cząsteczki i dali do automatu do sprawdzenia i mogłem przyjść dalej.

image

Lotnisko w Paryżu

Tutaj zdziwiło mnie w jaki sposób jest załatwiona przesiadka. Mieliśmy udać się do konkretnego gate'u. Jak się okazało gate był bardzo mały i w mało popularnym miejscu, gdzie prawie nikogo nie było. Po jakimś czasie zapytałem kogoś z obsługi i okazalo się że, musimy wsiąść do autobusu lotniskowego i pojechać na inny terminal gdzie jest właściwy gate. Tak faktycznie było, szkoda tylko że w tym miejscu przesiadkowym nie było żadnej infirmacji o tym i gdyby człowiek czekał do godziny odlotu tam to mógłby nie polecieć.

Na tym lotnisku również zostałem wytypowania do bardziej szczegółowej kontroli. Procedura była podobna co do kontroli na polskim lotnisku.

Lot z Paryża do Nowego Jorku

Ten lot mi minął bardzo szybko, trochę przespałem, trochę filmów poogladalem i czas zleciał. Wylądowaliśmy około godziny 19, ale zanim wyszliśmy z lotniska minęła jeszcze z godziną. Podczas lądowania spodziewałem się zobaczyć wieżowce i wielke miasto od góry, ale niestety w odrębie lotniska nie było widać jeszcze właściwego NY.

image

Moim największym zaskoczeniem było przejście przez bramki w Nowym Jorku. Spodziewałem się dużej kontroli, rozmowy itp. A to była czysta formalność. Wyszliśmy z lotniska po 20 lokalnego czasu, ale nie zobaczyliśmy jeszcze za dużo miasta bo mamy nocleg blisko lotniska.

Statystyki celu (kupienie wymarzonego auta dzięki steemit)

Generalnie na razie bez większych zmian wartość konta około 90 USD.

rendersteemit.png

jak chcecie być na bieżąco, to follow @gustoo

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Liczę na dużo postów o USA

·

Postaram się dużo pisać, gorzej jest z publikacją, bo tego posta pisałem i uploadowalem przez ponad 1h ale coś się postaram na to zaradzić

·
·

Z tym uploadowaniem mialem to samo az po godzinie poszlo wszystko sie jeb..😀

moim celem staje się start w maratonie nowojorskim. Chciałbym uzbierać pieniądze na wyjazd na steemit. Niedługo napiszę posta o planie przygotowań oraz mam zamiar relacjonować realizację poszczególnych etapów. Mam nadzieję że poszczególne posty przyniosą wystarczającą kwotę. Cel przyszły rok.
Dlatego tym bardziej ciekawi mnie Twój opis tego miejsca i jak się podróżuje po Stanach.

·

No posiadanie celu daje też dodatkową motywację do pisania

Czekam na kolejne posty o USA oczami Polaczka :)

Czekam na więcej!