Pracowity czwartek strażaków z Jadownik.

in #polish2 years ago

We czwartek tj. 19.07.2018r. strażacy z OSP KSRG Jadowniki wzywani byli do interwencji w swojej miejscowości. Każdy wyjazd alarmowy dotyczył miejscowych zagrożeń.Przez południową Polskę w ostatnim czasie przechodzi front atmosferyczny z ulewnymi deszczami oraz bardzo silnym wiatrem. Skutkami tego w woj. małopolskim, mazowieckim, łódzkim oraz kujawsko-pomorskim dochodziło do przekroczenia stanów alarmowych wód w korytach rzek co skutkowało lokalnymi podtopieniami, zerwanymi mostami czy osunięciami ziemi. Strażacy we czwartek wyjeżdżali 1509 razy do interwencji.  Brało w nich udział 6595 strażaków PSP i OSP.  

Ochotnicza Straż Pożarna z Jadownik tego dnia również brała udział w różnego rodzaju interwencjach.
Pierwsza syrena zawyła o godzinie 07:05. Strażacy udali się samochodem GBA 2,5/16 na ul. Prokopa do drzewa zwisającego w poprzek drogi. Na miejscu okazało się, że drzewo to powalone jest na linie telefoniczne.
Kolejną poranną interwencją było usunięcie drzewa z koryta rzeki Grodnej. Wezwanie strażacy otrzymali o godzinie 07:45.
O godz. 13:27 alarmowo udali się na ul. Małopolską. Na miejscu okazało się, że zawalił się dach na budynku mieszkalnym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu części konstrukcyjnych dachu i pomocy w zabezpieczeniu izolacyjnym budynku. Wyjazd również Mercedesem - GBA 2,5/16.
W międzyczasie do plamy substancji ropopochodnej ciągnącej się na DK-94 na długości paru kilometrów. W tym przypadku strażacy wyjechali GLBARt Renault. 

Dach, który się zawalił na budynku mieszkalnym to dom jednego z członków naszej jednostki OSP. Teraz pomagamy Bartkowi i jego rodzicom w organizacji  naprawy nowego dachu. 


Poniżej przedstawiam zdjęcia z przebiegu akcji ratowniczych.Dzięki za wsparcie nas strażaków ochotników. 


Sort:  

Uuu Panowie podziwiam i współczuję, bo mieliście masę pracy! Życzę wszystkiego co najlepsze i bezpiecznej, spokojnej pracy! :)

Zgadza się. Bardziej górzyste tereny były dotknięte falą deszczu i wiatru. Jednak koledzy z PSP również jeździli cały dzień i noc po całym powiecie.
Dzięki za wsparcie!

hello bro i want to contact you so please msg me on telegram https://t.me/Jagsarathore

W Kaliszu całe szczęście było spokojnie. Nasz rejon zwłaszcza Kalisz omijają gwałtowne burze. Dwa dni temu jednak spadł na moja działkę a raczej na miejscowość Szałe chyba jakiś deszczyk monsunowy - był strasznie gęsty, bez wiatru, tylko strumienie wody z nieba. Musiałem pompować z działki nadmiar wody, ale po kilku godzinach już można korzystać z działki bez przeszkód.

Przy takich pogodach to macie sporo pracy.

Pozdrawiam.

Pogoda praktycznie w całej Polsce od kilku dni była deszczowa. Całe szczęście od wczorajszego popołudnia na południu Polski świeci słońce i miejmy nadzieje, że już padać tak intensywnie nie będzie.
Cieszę się, że potrafiłeś uporać się ze skutkami dużych opadów deszczu.

Również pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wsparcie!

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.02
BTC 11583.47
ETH 397.45
SBD 1.04