Finał XII edycja programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" i turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie".

in #polish2 years ago (edited)

W Krynicy Zdroju w Pijalni Głównej odbyła się "Małopolska Gala Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża".Organizatorem gali był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Gala miała na celu podsumowanie programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" oraz turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie". Tym samym zostały wręczone słowa podziękowania i uznania dla osób zaangażowanych w akcje czyli dla honorowych dawców krwi. Zostali uhonorowani za ich cenny dar, oddanie i wdrażanie u innych chęci współpracy i pomocy dla potrzebujących oraz szerzenia idei honorowego krwiodawstwa.

W województwie małopolskim funkcjonuje 185 klubów honorowych dawców krwi PCK, w których czynnie działa ponad 10 tysięcy bohaterskich krwiodawców.

W 2017 roku oddali i zebrali oni 10 590 980,000 mililitrów krwi. Cóż za piękna liczba!!!


W trakcie finałowej gali udział wzięło ponad 300 strażaków krwiodawców, liczni zaproszeni goście oraz organizatorzy. Wręczono w dowód uznania 114 odznaczeń i medali między innymi Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi czy odznaczenia Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu oraz odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża IV, III, II i I stopnia.  Dodatkowo wręczono 8 medali 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu.  

Dzięki wspólnym wysiłkom i organizacją, ofiarności i zaangażowaniu strażaków ochotników oraz honorowym dawców krwi z powiatu brzeskiego dyplom i statuetka za pierwsze miejsce w kategorii  najaktywniejsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej trafiła w ręce przedstawicieli jednostki OSP Kwików. 

Ponadto. Uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie wygrali w kategorii  „Najlepsza Promocja Honorowego Krwiodawstwa”. 


Organizatorzy zorganizowali również koncert  Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. 


W kategorii I - Najaktywniejsza Jednostka PSP:
1 miejsce - KM PSP w Nowym Sączu z wynikiem efektywności - 25,407
2 miejsce - KP PSP w Gorlicach z wynikiem efektywności - 5,746
3 miejsce - KP PSP w Oświęcimiu z wynikiem efektywności - 1,368

W kategorii II - Najaktywniejsza Jednostka OSP:
1 miejsce - OSP Kwików z wynikiem efektywności - 23,535
2 miejsce - OSP Zakrzów z wynikiem efektywności - 10,657
3 miejsce - OSP Izdebnik z wynikiem efektywności - 3,555 

Składam wielkie podziękowanie dla wszystkich strażaków, honorowych dawców krwi oraz wszystkich zaangażowanych w akcji oddawania krwi, którzy swym bezinteresownym darem ratują życie i zdrowie potrzebującym.Zapraszam na fotorelację z uroczystości:Materiał zdjęciowy zaczerpnięty ze strony http://pck.malopolska.pl

Sort:  

I like your post
and please help upvote back in my blog
@leozulkifli

Przez wiele lat około 25 byłem honorowym dawcą krwi, dopóki choroba mi na to nie pozwoliła. Co trzy miesiące systematycznie. Mam nadzieje, że komuś to pomogło w co wierzę.
Dobry materiał. Pozdrawiam.

Jestem pewien, że darowana przez Ciebie krew uratowała wielu osobom zdrowie, a może nawet życie! Dzięki Ci za to!

Ciągle jestem Wdzięczny takim ludziom, jak Wy, Panowie @shogunma oraz @firesteem i innym, dzięki którym otrzymałem pomoc będąc 4x w szpitalu w stanie anemicznym na skutek krwotoku, podawano mi co najmniej w trzech przypadkach krew, w pewnym momencie miałem takie trudności z nabraniem wystarczającej ilości powietrza, za każdym oddechem koszmar, lecz wszystko się poprawiło po otrzymaniu transfuzji. Zapamiętam w wojsku oddawałem krew za przepustkę, to dawne czasy tak zwane łączenie przyjemnego z pożytecznym. Wszystkiego dobrego życzę i samych sukcesów!

Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Krew to bezcenne lekarstwo, honorowi dawcy krwi to wspaniałe osoby. Sama kilkukrotnie oddawałam już krew, mam 0 Rh - więc wypada się podzielić. Dobry materiał. Pozdrawiam!

Zgadzam się z Tobą. Jesteś wielkim człowiekiem pomagając innym! Dzięki!

Bardzo mi się to podoba, widząc takich ludzi, jestemznowu pełen nadziei.

Dzięki za miłe słowa. Takie nas jeszcze bardziej motywują do podobnych akcji!