SteemDecks - Nowy projekt dla sieci Steem

in #polish4 years ago

SteemDecks jest nowym projektem dla sieci Steem umożliwiający dzieleniem się swoimi taliami z gier z innymi graczami.

Projekt powstał na podstawie pomysłu @mys, który chciał wprowadzić podobny pomysł dla Gwinta. Jednak zezwolił mi na adaptację tego pomysłu na potrzeby innych gier (np. Yu-Gi-Oh!).

Ideą pomysłu nie było tylko stworzenie strony dla graczy karcianych. Chciałem również pokazać ludziom, że można bardzo dużo stron napisać używając Blockchainu Steem. Nie jestem pewien czy SteemDecks będzie popularną stroną, ale wierzę, że to krok milowy w rozwoju sieci.

Talia harpii
Talia Czarnej Magii

Przyszłość projektu

W przyszłości postaram się dodać obsługę innych gier na silniku YGOPro takich jak OpenYGO i DuelMasters.

Logowanie

SteemDecks używa SteemConnect, więc nie przechowujemy twoich danych dzięki czemu w razie prolemów nikt cię nie okradnie. Oczywiście zalecamy logować się używając prywatnego klucza do postowania zamiast hasła głównego.

Jak zacząć?

  • Zaloguj się na SteemDecks używając SteemConnect.
  • Stwórz talię dla gry Yu-Gi-Oh używając silnika YGOPro.
  • Naciśnij na przycisk "Add new deck".
  • Wskaż plik z twoją talią.
  • Naciśnij przycisk "submit".
  • Zostaniesz przekierowany na stronę ze swoją talią. Link możesz wysłać do swoich przyjaciół!

Strona główna:

http://www.steemdecks.tk

Sort:  

Obserwuję Twoje działania @fervi w temaie tego projektu i mam dużo nadziei z nim związanych. Przede wszystkim myśl o dodaniu innyh gier, jak nie wiesz jakich, to służę podpowiedziami :) A tymczasem zasłużyłeś na tip! 0.1

Postaram się, natomiast często bazy danych w grach to koszmar i ciężko dodać to potem. No, ale będziemy sprawdzać :D

Jak już będziesz robił, to uderz do mnie - powinienem być w stanie załatwić Ci bazę kart do niemal każdej karcianki kolekcjonerskiej w wygodnym formacie.

Nigdy nie mogłem skumać o co w tych grach chodzi, ale skoro tyle ludzi w to gra to chyba jest w tym jakiś głebszy (i niedostrzegalny dla mnie) sens :)

Jest wiele gier, które nie polegają tylko na rzucaniu kolorowych kartoników. Kolekcjonerskie gry karciane to mój konik i mógłbym pisać o tym godzinami, ale oszczędzę CI tego (przynajmniej narazie - może skrobnę jakiegoś posta), uwierz mi jednak, że są takie, w których karty to tylko dodatek do spotkań z przyjaciółm, dobrej imprezy czy ciekawych dyskusji :)

Ok. To jest argument.

Gram w jedną karciankę kolekcjonerską, gdzie średnia wieku graczy to 30+, nie ma tam miejsca na jakieś szczeniackie obrażanie się, pretensje czy inne wymysły. Spotykamy się bo się znamy wiele lat i przyjaźnimy, a karty to tylko pretekst żeby takie spotkanie się odbyło :)

Myślę, że jest z nimi, jak ze wszystkim w życiu. Potrzeba poświęcić trochę czasu, żeby dojść do jakiegoś poziomu, a potem okazuje się, że wcale nie potrzeba nam głębszego sensu.

Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go :)

MOIM ZDANIEM niektóre przynajmniej gry karciane można przyrównać do szachów - czyli strategii. Każda karta w twoich rękach (jeśli ją znasz) może uratować ci życie przy odpowiednim szczęściu itd. Ogólnie analizujesz sytuację i starasz się pokonać przeciwnika ;)

Nie niektóre, ale wszystkie @fervi. NO dobra, wszystkie, które są dobrze zaprojektowane i odpowiednio przetestowane. Przy odpowiednim poziomie graczy, to nawet lepsze niż szachy :)

Pracując w korporacji mam takie gierki codziennie: ogólnie analizuję sytuację i staram się pokonać przeciwnika, albo przynajmniej dotrwać do końca dnia bez uszczerbku na zdrowiu ;)

Dzięki za wzmiankę o mnie :) Trzymam kciuki! Kolejne zastosowanie blockchain steem w rzeczywistości.

Chociaż Yu-Gi-Oh! to kompletnie nie w moim stylu to jednak mam nadzieję, że w ramach tego projektu pojawi się coś ciekawego.