Nowy chat polskiej społeczności

in polish •  8 months ago  (edited)

Steem Chat od dwóch lat był głównym miejscem spotkań polskiej społeczności Steem. To tam mogliśmy spotykać się z ludźmi, rozmawiać i żartować. W sytuacjach awaryjnych mieliśmy chat na Discord, który chociaż lepszy od silnika Rocket Chat (na którym bazuje Steem.Chat) nie pociągnął za sobą tłumów - aż do teraz.

obraz.png

Co sprawia, że Discord jest lepszą platformą?

Po pierwsze - aplikacja mobilna. Każdy inaczej używa Chatów. Ja osobiście lubię pełnoprawną klawiaturę, a ktoś telefon, który ma zawsze przy sobie. Używanie telefonu razem ze Steem.Chat jest udręką, a umówmy się - praktycznie każdy ma dzisiaj telefon. Discord ma dedykowaną aplikację do tego, która działa.

Po drugie - Brak "Steem Chatowej" administracji. Jeśli ktoś potrzebował coś więcej zrobić, musiał do tej pory prosić administratorów zagranicznych (którzy czasem olewali nasze prośby) o to, np. założyć kanał. Na Discord nie ma z tym żadnego problemu.

Po trzecie - wiele osób ma Discorda tak po prostu. Jeśli ktoś chce być zaawansowanym Steemianem (że tak powiem) to musi konto na tej platformie mieć, by komunikować się z Wise Team, Steem Cleaners, Utopian, Busy, Vimm czy Steem Monsters (czy innymi grupami). Te grupy często uciekły ostatecznie ze Steem Chat, gdyż nie da się zrobić porządnie chatu, a możemy liczyć co najwyżej na kanał.

Po czwarte - boty. Każdy ma różną opinię na ich temat, ale wierzę, że automaty różnego rodzaju mogą usprawniać działanie nie tylko Steema, ale też w pewien sposób zabawiać nas na Chat. Rocket.Chat potencjalnie umożliwia tworzenie takich rzeczy, ale z powodu tego, że jest to zależne od administratorów, którzy niechętnie wspierają takie innowacje, to trzeba się obejść smakiem.

Po piąte - potencjalna przyszłość. Zakładam, że za X lat może powstanie lepsza platforma niż Discord (IRC come back ...). Dzięki temu, że mamy dostęp do wszelkich kodów na Discord możemy przeprowadzać potencjalne migracje z chatu, np. integrując go z innym i prosząc o przejście. Jest nawet potencjalne inny, ciekawszy motyw. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz mieć konta na Discord to możesz mimo to zintegrować swój ulubiony protokół z Discordem.

Chcieliśmy zintegrować Steem.Chat z Discordem, ale nigdy nie dostaliśmy tzw. "Hook Key", który by umożliwił zespolenie tego. Tak więc ludzie będąc między Steem Chat, a Discordem zaczęli wybierać drugą platformę. Mimo mojego sceptycyzmu musiałem ulec, bo Rocket.Chat wygląda biednie.

Po szóste co może spodobać się użytkownikom nie za szybkich komputerów - integracja z Pidginem. Libpurple Discord to wtyczka do Pidgina umożliwiająca połączenie się z profilem Discordowym. Jeśli ktoś ma słaby komputer lub nie lubi przełączać się na przeglądarkę, to może korzystać z tego komunikatora - działa to o wiele lepiej niż w przypadku analogicznej wtyczki do rocket.chat.

Ważną informacją jest to, że część osób, które nie piszą już na Steem - są tam czasem aktywni i potencjalnie mogą wrócić na platformę (albo przynajmniej jakoś pomagać w rozwoju sieci).

I mogę tutaj dużo wymieniać - że chcemy (przynajmniej ja), by Discordowy chat nie był tylko miejscem rozmów, ale też internetowych zabaw, spotkań z ludźmi, rozmów głosowych, pomocą dla Streamerów ... ale czas pokaże co się uda zrobić - osobiście mam nadzieję, że wspólnymi siłami zrobimy wszystko.

Jak zacząć?

obraz.png

Jeśli nie masz konta, to utwórz je na stronie https://discordapp.com/.
Jeśli masz, zapraszamy do dołączenia przez ten link: https://discord.gg/vCJw8Cu

Pytania? Chętnie pomożemy

Jeśli masz jakieś pytania, problemy czy wątpliwości - zadaj je w komentarzu, chętnie na nie odpowiemy!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Byłem kiedyś na steemit.chat ale jakoś szybko stamtąd prysnąłem, w tamtym roku bardzo polubiłem discord i wydaje mi się że przejście polskiej społeczności na niego było dobrym posunięciem.

Szkoda tylko, że od 2 lat polski discord był zapomniany. Trzeba budować go praktycznie od nowa. Masa ludzi przewinęło się przez ten czas i można było ich zatrzymać właśnie na discordzie.

Wszystko da się nadrobić i to właśnie robimy :)
Lepiej późno niż wcale.... :)

Mnie zastanawia jedno: finanse discorda. Z czego żyją? Co z danymi? Polityka jest niejasna.

Nie wiem dokładnie, na pewno mają płatną wersję Discorda (w sensie z większą ilością ficzerów). Czy z tego? Nie wiem.