Bitcoin Q&A Zasady Bitcoina [PL]

in polish •  last year 

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopolousa odpowiadający na pytania o "Podstawowych prawach i zasadach Bitcoina". Serdecznie zapraszam!

Ile ma być Bitcoinów w obiegu? 21 milionów tokenów (prawie) ... A co ile jest blok w Bitcoinie? Co 10 minut. Są pewnego rodzaju stałe ustawione w klientach Bitcoina, które determinują poprawność transakcji i bloków, stanowi to fundamentalną ochronę przed atakami różnego rodzaju (takimi double spend, brakiem pieniędzy, brakiem pieniędzy na opłacenie transakcji), a przy okazji determinują podstawowe prawa, którymi kieruje się Bitcoin. Przed Wami dwa krótkie filmiki opowiadające o różnego rodzaju zasadach w Bitcoinie (dość ogólnie, ale ostatecznie każdy powinien zrozumieć o co chodzi), a także co sprawia, że próba ataku nie zostaje wykonana przez sieć.


Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!