Bitcoin Q&A Zasady Bitcoina [PL]

in #polish3 years ago

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopolousa odpowiadający na pytania o "Podstawowych prawach i zasadach Bitcoina". Serdecznie zapraszam!

Ile ma być Bitcoinów w obiegu? 21 milionów tokenów (prawie) ... A co ile jest blok w Bitcoinie? Co 10 minut. Są pewnego rodzaju stałe ustawione w klientach Bitcoina, które determinują poprawność transakcji i bloków, stanowi to fundamentalną ochronę przed atakami różnego rodzaju (takimi double spend, brakiem pieniędzy, brakiem pieniędzy na opłacenie transakcji), a przy okazji determinują podstawowe prawa, którymi kieruje się Bitcoin. Przed Wami dwa krótkie filmiki opowiadające o różnego rodzaju zasadach w Bitcoinie (dość ogólnie, ale ostatecznie każdy powinien zrozumieć o co chodzi), a także co sprawia, że próba ataku nie zostaje wykonana przez sieć.


Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.