Bitcoin Q&A Regulacje i bankowy bojkot [PL]

in polish •  last year 

Andreas Antonopolous to wspaniały mówca Bitcoinowy - na jego wykłady przychodzą tysiące ludzi z różnych branż by go posłuchać, a także by czegoś się nauczyć i zadać własne pytania. Jego wykłady na temat kryptowalut są znane na całym świecie, głównie z powodu używania prostego języka i jasnych porównań, które mogą być zrozumiane nawet przez dzieci.

Jako, że podjąłem się tłumaczeń tylko tzw. Question and Answer czyli "Pytania i odpowiedzi" to dzisiaj trafi filmik Andreasa Antonopolousa odpowiadający na pytania o "Podstawowych prawach i zasadach Bitcoina". Serdecznie zapraszam!

Bitcoin jest rynkiem często źle uregulowanym co pokazuje sytuacja w stanach zjednoczonych. Czy są nadzieje na poprawę? Być może ... w Polsce też nie za wesoło mamy z kryptowalutami, co chwila rząd chce jakieś głupoty wprowadzać. Andreas postanowił odwołać się do tej sytuacji, a także wskazać jakie reformy należałoby wprowadzić by Bitcoin (czy ogólnie kryptowaluty) były bezpieczne - głównie chodzi o scentralizowane usługi typu giełdy i kantory, które mają dostęp do pieniędzy użytkowników tam zgromadzonych (w porównaniu do giełd zdecentralizowanych).

Dodatkowo Andreas odniósł się do prób blokad nakładanych przez banki na serwisy kryptowalutowe. Opisał, że ludzie (jak to ludzie) znajdą sposób na ominięcie ich, na przykład poprzez użycie zdecentralizowanych giełd (jak Bisq) czy localbitcoins, a także czemu nie powinni tego robić (jakie może to mieć dla nich konsekwencje).

Oczywiście włączcie napisy! :)

Zachęcam przy okazji tego materiału do składania dotacji:

Bitcoin:37X3wakVYG1L22g4c7fePzxfj4apxW8MkB
Steem:@fervi

I zachęcam do subskrypcji naszego kanału Youtubowego Many More.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jak zawsze dobra robota :)

Jak zawsze dziękuję :D

Czy my doczekamy się konkretnych regulacji. Jak widać nie tylko u nas są problemy. Cały czas schody - wkurza mnie to troszkę, ale i tak zamierzam trzymać wszystko - dwa trzy lata. Zobaczymy. Pozdrawiam.