To, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi...

in polish •  4 months ago

 Każdego dnia, gdy otwieramy swoje oczy, dostajemy nową szansę, nowe życie, nowe sekundy, minuty, godziny. Mamy dokładnie tyle samo czasu na świecie, co każda z żyjących w tym momencie osób na Ziemi. Codziennie stajemy przed wyborami, decyzjami, kreujemy Nasza rzeczywistość najmniejszym nawet gestem czy ruchem, świadomie bądź nie, ale to jednak My decydujemy na co ten czas przeznaczymy, to my nakreślamy jak będzie wyglądał ten jedyny, niepowtarzalny dzień, który przeżyjemy tylko raz. 

Ważne, abyśmy robili to co chcemy, to co czujemy, to na co mamy ochotę. Kierujmy się tym, co My uważamy za słuszne, starajmy się podejmować decyzję sami, jeżeli czujesz, że dziś chcesz założyć jaskrawą sukienkę w grochy bądź jaskrawy krawat w księżyce, zrób to! Może dzięki temu zwrócisz uwagę swojej drugiej połówki, wywołasz u kogoś uśmiech na twarzy, wymienisz uprzejme spojrzenie, uwierz mi będzie warto!

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i oryginalni, słuchajmy siebie, swojego wnętrza, realizujmy się w tym co kochamy bez względu na to co powiedzą inni, to Nasze życie, Nasz czas, piszemy swoją niepowtarzalną historię, w której to my rozdajemy role, jesteśmy reżyserem, który ustawia perspektywę, cel, kierunek podróży, oraz jest odpowiedzialny za jej efekt końcowy. Kadrujmy to na co zwracamy uwagę, jeżeli My staniemy się lepszą osobą, uda Nam się osiągnąć jakiś cel, to wszyscy wokół Nas odczują tego skutki i zmotywuje ich to również do działania, gdyż zobaczą że faktycznie można zmieniać rzeczy i przedstawiać je zupełnie inaczej niż postrzegało się je do tej pory  

W przypadku gdy jesteśmy w spaniałym humorze emanujmy tym, cieszmy się, może akurat ktoś ma gorszy dzień i dzięki Nam zarazi się pozytywną energia, jeżeli w mroźny dzień widzisz biednych ludzi kup im kubek gorącej herbaty, dla nich to wielka pomoc. Jeżeli Ty osiągniesz sukces jakoby dla Ciebie nie był: pieniądze, sława, szczęście, zdrowie, to zabierzesz tam swoich najbliższych, będziesz mógł realizować swoje pasje, rozwijać się jeszcze bardziej, pomagać innym, dzielić się. Najmniejsze gesty mają znaczenie, przynajmniej dla mnie, to dzięki nim mam energie siłę i wiarę do działania.

Nie bójmy się wyróżniać z tłumu, czy naprawdę chcemy być aż tak jednolici i utknąć w tym systemie praca-dom-praca? Róbmy, wielkie, epickie rzeczy, dzięki którym odżyją stare pasję, odnowią się dawne wspomnienia, odżyją zakurzone marzenia i cele, które trafiły na półki zaraz po wkroczeniu w dorosłość. 

Przestańmy ciągle działać w ramach, rutynach, powtarzając wkoło te same czynności nie można oczekiwać innych efektów.

Stańmy się jutro choć odrobinę lepsi niż przed tym jak kładliśmy się wczoraj spać.

Zjawiskowego wieczoru pełnych przemyśleń życzę !

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Cześć!
Witaj na tagu #pl-emocjonalnie. Cieszę się, że dołączasz do emocjonalnej strony Steema. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.


Autorzy postów na naszym emocjonalnym tagu są nagradzani głosem noisy, mmmmkkkk311, diosbot oraz planter.
@nieidealna.mama

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made your First Vote

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemWhales has officially moved to SteemitBoard Ranking
SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!