Najcenniejsze waluty, jakie posiadamy w swoim życiu...

in polish •  4 months ago 

 Współczesny świat dosłownie bombarduje Nas różnego rodzaju informacjami, napływają one z każdej strony, zalewają otoczenie, w którym żyjemy, są w Naszych radiach, telewizorach, gazetach, internecie oraz w wielu innych miejscach. Wszystko byłoby wspaniale, jednak czy zwróciliście uwagę jakiego typu są to informacje?

W programach informacyjnych dość sporo czasu poświęca się na mówienie o tragediach, zabójstwach, napadach, porusza się tematy smutne, przykre, aby wpędzić Nas w lęk, niepokój, obawy, strach... Sporadycznie możemy usłyszeć, że ktoś kogoś uratował, zrobił coś dobrego, nie mówi się o takich rzeczach, ponieważ człowieka łatwiej kontrolować strachem i wyznaczać mu granice niż pokazywać mu jak wspaniały może być świat i jak zjawiskowo może wyglądać jego życie.

Jeżeli My uczestniczymy w tym procederze, codziennie karmimy się informacjami z telewizji, kolorowej prasy, zaczynamy wierzyć, że te wszystkie podstawione pod nasz nos informacje są prawdziwe i w świecie nie ma nic dobrego, poddajemy się, myślimy o tym, irytujemy się, denerwujemy.  Co najgorsze podejmujemy ważne dla Nas decyzje pod wpływem tych emocji, spędzamy czas z najbliższymi myśląc o tych wszystkich niefajnych rzeczach.

Wyobraźcie sobie teraz jak znajdujecie się w swoim wymarzonym mieszkaniu na najwspanialszym i najwygodniejszym fotelu na świecie, w rękach trzymacie dwie rzeczy zegarek, który symbolizuje czas jaki mamy na co dzień do wykorzystania oraz plik pieniędzy, który symbolizuje energie jaką posiadamy w danym dniu
Macie w rękach dwie najcenniejsze waluty, jakie mamy do wykorzystania każdego dnia, Nasza energię oraz czas. 

Zastanówcie się na co chcecie je wydać, czy na ciągłe zamartwianie się i życie w strachu, lęku, niepewności, na karmienie się informacjami o tym co powinniśmy a czego nie, co powinniśmy jeść, kupować?
Czy może lepiej przeznaczyć to na wspólny czas z rodziną, pobyć z nimi, zabrać ich na nieplanowaną wycieczkę, porozmawiać, nauczyć czegoś, powygłupiać się - tak normalnie   Starajmy się inwestować Nasze waluty w rzeczy, dzięki którym płoniemy od środka, cieszymy się sami do siebie, pielęgnujmy te uczucia, słuchajmy siebie, oddychajmy pełną piersią z wysoko podniesionym czołem!

Za każdym razem kiedy staniecie przed momentem wydania Waszego czasu i energii przypomnijcie sobie jak siedzicie w tym wspaniałym mieszkaniu na tym genialnym fotelu i dajecie swoje pieniądze, energie z tego wielkiego pliku oraz swój czas, który odmierza zegarek i zastanówcie się czy warto? Czy ta sprawa to jest to czym ja się chce interesować i tym na co chcę wydawać swój czas, uwagę, energię i pieniądze? Czy są to rzeczy których JA potrzebuję i chcę?

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę przemyślanych decyzji, dzięki którym dojdziecie tam gdzie chcecie! 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Hej
Nie można się z Tobą nie zgodzić. Czas to jedyne co nie wraca.
Pozdrawiam