Motywacja a otaczający Nas ludzie...

in polish •  5 months ago  (edited)

       Każdemu z Nas przydarzyła się sytuacja, w której wpadł na genialny pomysł. Kiedy w naszej głowie zagości taka idea, myśl uważamy ją za wspaniałą, idealną, perfekcyjną, widzimy same zalety, jesteśmy pewni, że to Nam się uda i zmieni wiele w życiu, które prowadziliśmy dotychczas. Chcemy iść za ciosem, zrobić to bez względu na wszystko, płoniemy od środka na samą myśl o tej rzeczy/zmianie, którą chcemy stworzyć, wdrążyć ją do życia. Czujemy, że to jest to, tego szukaliśmy, mamy klucz do szczęścia.

 W tym momencie jesteśmy tak rozentuzjazmowani, że chcemy dzielić się Naszym spostrzeżeniem, pomysłem ze wszystkimi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.          I tutaj moim zdaniem w wielu przypadkach wielkie i wspaniałe idee upadają, stłamszone właśnie przez najbliższych, osoby, od których oczekiwaliśmy wsparcia. Pojawiają się pytania: "po co Ci to?", "nie uda się", "tyle już tego", "to był dobry pomysł 10 lat temu", " co to w ogóle jest, weź się za robotę", "ja bym tego nie robił". 

Po takiej rozmowie, zaczynamy wątpić w Nasz pomysł, ideę, zaczynamy zastanawiać się czy to na pewno takie wspaniałe jak wydawało się Nam na początku, wkrada się niepewność, pojawiają się rysy, pęknięcia. Zaczynamy doszukiwać się błędów, niedopatrzeń, skłaniamy się ku opinii innych i z czasem odkładamy nasz "skarb" na coraz dalszy plan. Bo przecież "nie uda się, nie wyjdzie, nie będzie miało to prawa bytu". Zostaliśmy zgaszeni i wprowadzeni ponownie w szereg rutyny i codzienności. Nasz blask został zdeptany, zostaliśmy sprowadzeni do poziomu zero, wracamy do codzienności i monotonii, z której tak chcieliśmy się wyrwać. Co gorsza po pewnym czasie gdzieś zupełnie przypadkiem, zauważamy coś podobnego do naszego pomysłu, idei. Ktoś wpadł na to samo i zrobił to, nie bał się.

Dlatego w moim odczuciu bardzo ważne jest z kim się zadajemy, jeżeli zauważamy w sobie pewne zmiany, czujemy "prąd" w jakimś kierunku to warto tam iść, spróbować, dotknąć, zareagować. Gdy jesteśmy na 100% zmotywowani do czegoś róbmy to, to Nasze i tylko Nasze życie. Chcecie żeby było zjawiskowe, epickie, nietuzinkowe? Czy może chcecie, aby po prostu przeleciało Wam przez palce, było nijakie? Nie bójcie się odkrywać, próbować, zerwijcie łańcuchy ograniczenia, spójrzcie na świat z innej perspektywy :)

Czasem, gdy wpadniemy na coś płoniemy w środku i wystarczy drobna iskra, słowo, gest, wsparcie od najbliższej osoby, która powie; "spróbuj, brzmi to ciekawie", "dasz radę, pomogę Ci", "ciekawa koncepcja, gratuluje pomysłu", "zrób to, co czujesz","masz moje wsparcie, świetny plan!".

Otaczajmy się ludźmi, którzy też płoną, którzy chcą piąć się do góry, którzy popchną Nas, dadzą Nam kopa, energie do działania, po prostu czujemy od nich wsparcie i wiemy, że nie zdepczą Nas, nie ściągną do poziomu zero, aby uchronić Nas przed sukcesem :)

Życzę Wszystkim wspaniałego dnia przepełnionego zjawiskowymi działaniami!Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Może warto jednak podmienić tagi na nieco bardziej polskie?... :)
https://steemweb.pl/tags

·

Już, się za to zabieram :) dziękuje za podpowiedź :)

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made your First Comment

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Zadawajmy się z ludźmi którzy nas wspierają a nie uziemiają. A najlepiej nie pytajmy innych o opinię, bo robienie czegoś dla samej idei jest bardzo ważne. Robmy coś dla siebie, dla zabawy, satysfakcji ew. pożytku. Robmy coś dla siebie a nie dla akceptacji otoczenia. W ten sposób udowadniamy sobie, że jesteśmy dla siebie ważni. Ja robię "bezsensowne" dla innych eksperymenty z roślinami w środowisku naturalnym, a o ich wynikach dowiem się na starość albo wogóle. Dlatego z nikim o tym nie rozmawiam.

Congratulations @edios!
Your post was mentioned in the Steem Hit Parade for newcomers in the following category:

  • Pending payout - Ranked 9 with $ 2,79

I also upvoted your post to increase its reward
If you like my work to promote newcomers and give them more visibility on the Steem blockchain, consider to vote for my witness!

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 upvotes. Your next target is to reach 100 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

"dasz radę!" :D
powodzenia!