Wrocławski Hackaton: Suunto Movesense 24-25 Marzec

in polish •  11 months ago

Hej,

Ten post to w sumie typowe ogłoszenie :-) Pracuję w Tieto, czyli firmie, która razem z Suunto organizuje hackaton za kilka tygodni. Oczywiście marketingowcy z firmy pozamieszczali informacje na FB, ale nie sądzę abym mógł ich przekonać to Steem, więc zrobię to sam. Moje ogłoszenie nie powinno być wiązane z firmą i robię to prywatnie.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/343120959541141/

Movesense

Suunto to fińska firma/marka, która jest częścią grupy Amer Sport. Pod tą marką można znaleźć np. zegarki, podobne do Garminów. I pewnie tyle informacji Wam wystarczy, aby coś o nich znaleźć w sieci.

No dobra... czym jest ten Movesense?

To wg mnie bardzo ciekawy i innowacyjny pomysł. Założenie jest proste. Kup urządzenie, które ma w sobie akcelerometr, żyroskop, magnetometr, pomiar tętna i EKG i zrób aplikację, która coś z tymi danymi zrobi. Czyli nie musisz projektować hardware'u i masz wygodne API do pobierania danych. Następnie dane na czujniku możesz obrobić, coś policzyć i przesłać je na telefon. Dlaczego na nim? Transfer danych zabiera dużo prądu i ekonomiczniej jest policzyć coś na urządzeniu. Wtedy jest ono w stanie wytrzymać na baterii długi czas - nawet kilka miesięcy.

Hackaton

Większość informacji jest na stronie wydarzenia na FB. Ja od siebie dodam, że aplikację na Movesense pisze się w C++ (okrojonym z STL) zaś aplikacja mobilna może być pisana na iOS i Androida.
Przykładowa aplikacja embedded jest tutaj.

Zasady :-) Drużyny są 3 osobowe, a nagrody pozwolę sobie przekopiować ze strony, aby nie popełnić błędu.

• 2 WINNERS Teams – watches sponsored by Suunto:
1st place – Suunto Spartan Sport Wrist HR
http://www.suunto.com/sports-watch-collections/Suunto-Spartan-Collection/#products2
2nd place – Suunto Spartan Trainer Wrist HR
http://www.suunto.com/sports-watch-collections/Suunto-Spartan-Collection/#products3
• 3 HONOURED Teams - Bluetooth Speakers sponsored by Tieto

Hmmm... zegarki mają całkiem sporą wartość i jeśli lubisz tego typu gadżety to może warto?

Podsumowanie

Dlaczego piszę to ogłoszenie? Wydaje mi się, że nagrody mogą zainteresować kilka osób i fajnie aby ludzie korzystających z alternatywnych "mediów społecznościowych" się o tym dowiedzieli. Może wpadnie Wam pomysł na fajny projekt jak np. przyczepienie Movesense'a do deski snowboardowej czy deskorolki i zbieranie danych oraz analiza tego co się z nim właśnie dzieje, a może jakieś gry do baru? A może analiza danych i biblioteki pozwalające rozpoznać aktywność?

Jestem ciekawy co myślicie o samym projekcie :-)

Pozdrawiam!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@dotevo Daj znać jeśli Tieto by Cię wysłało do Finlandii w odwiedziny :-)

·

Ostatnio byłem rok temu :-) ale jeśli będzie jakiś wypad to się odezwę.

Czy ja dobrze zrozumiałem? "Kup nasze urządzenie i zrób na nie apkę za free". Wydaje mi się to słabym zagraniem. Co firma ma do zaoferowania za apkę? Nie zrozum mnie źle, to nie jest atak. Poprostu prubuję zrozumieć dlaczego miałbym poświęcać pieniądze na zakup urządzenia, o którym nic nie wiem i czas na robienie apki na to urządzenie?

·

eee... Nie rozumiem. Czyli gdy wychodził android i organizował konkursy na napisanie aplikacji to był beee? Przecież pula nagród przekracza pewnie 20tys. złotych... Ale rozumiem, że za darmo XD

Dwa, nic nie musisz kupować...

·
·

Napisałeś "Kup urządzenie, które ma w sobie akcelerometr, żyroskop, magnetometr, pomiar tętna i EKG i zrób aplikację, która coś z tymi danymi zrobi." więc zrozumiałem, że trzeba kupić. Jeśli nie trzeba to OK.
Doprecyzuj jeszcze czy pula wynosi 20 tys. zł czy gadżety o wartości 20 tys. zł., bo to znaczna różnica... Trzyosobowy zespół nie podzieli się jednym zegarkiem.
W konkursach z androidem były wyższe nagrody :P poza tym to cały ekosystem a nie kilka funkcji.
Ale samo urządzenie mnie zaciekawiło. Zastanowię się na stworzeniem czegoś, ale raczej we własnym zakresie... Żebym mógł to sprzedać i na tym zarobić :P

·
·
·

Napisałem kup w sensie samego Movesense, a nie hackatonu. To taki powiedzmy odpowiednik Arduino do celów głównie sportowych.
Nagrody rozumiem, że spartan na osobę, a nie na zespół, ale pewnie powinienem się upewnić pytając organizatorów.
Hackaton to okazja, żeby się nauczyć z tego korzystać. Nic nie przeszkadza abyś inny projekt zrobił na hackatonie w celach szkoleniowych. Suunto podobno może zapewnić nawet reklamę aplikacji, które powstaną (nie tylko w czasie hackatonu) jeśli wpisują się w strategię firmy :-)

·

Zacytuje jeszcze coś:

We offer:
a weekend of fun & creativity: March 24 – 25, 2018 (9 AM – 8 PM on Saturday, 9 AM – 3 PM on Sunday), Tieto >Office in Wroclaw, Green2Day Building
invitation to Tieto Academy - Summer Internship Program
welcome packs with cool gadgets plus a Movesense sensor
everyday - snacks & drinks
amazing extra benefits - for the best teams: Suunto Spartan sport watches and Bluetooth speakers

·
·

Czyli, że każda osoba, biorąca udział, dostanie na własność ten sensor, czy każdy biorący zespół?

·
·
·

Każdy z drużyny dostanie movesensa ( i zegarek jeśli wygra). Potwierdziłem.

·

W sumie wszystkie Hackatony i tego typu konkursy to dla firmy tania metoda zdobycia ciekawych pomysłów. i wyłowienie talentów.
Rzucenie nawet bardzo atrakcyjnych nagród dla kilku spośród wielu zmotywowanych uczestników to mały wydatek w porównaniu z utrzymywaniem dużych zespołów R&D, a dla studentów (to jest grupa docoelowa?) fajna zabawa i zdobycie doświadczenia.

·
·

Pewnie głównie studenci, ale jak to zawsze na hackatonach :-) może ktoś się zainteresuje i złoży CV w firmie.