Podsumowanie 2018 roku i spóźnione Introduce Yourself

in polish •  19 days ago

Dziś będzie krótko. Kończy się 2018 rok - rok, w którym zacząłem blogować na platformie Steemit. Od końca lipca, praktycznie co niedzielę dzieliłem się z Wami swoją pasją do astronautyki.


tess-centaurus-field-full-res.jpg
Gwiazdy sfotografowane przez teleskop TESS - nowy poszukiwacz egzoplanet od NASA. Źródło: MIT/TESS/NASA.

Na co dzień pracuje jako programista, jednak praktycznie każdego wieczora sporo czasu poświęcam zainteresowaniu eksploracją kosmosu. Od czasu, gdy wykonywane były ostatnie loty wahadłowców, czyli na początku liceum zacząłem przygodę z pisaniem.

Początkowo były to artykuły na Wikipedii (poszerzałem artykuł o Falconie 9 zanim to było modne :D), później blog o eksploracji Marsa z kolegą z Poznania. Tam tłumaczyłem pierwsze press-releasy NASA o misji łazika Curiosity.

Od ponad dwóch lat jestem redaktorem portalu Urania i współpracownikiem dwumiesięcznika o tym samym tytule. Tam zajmuje się głównie startami rakiet i astronautyką, chociaż czasem nieśmiało wkraczam w strefy bardziej naukowe. Najbardziej interesuje mnie astronomia planetarna, fascynuje też kosmologia, choć do tego tematu podchodzę z pokorą.

Chciałem mieć strefę, w której mogę w trochę luźniejszej formie pisać na tematy, które relacjonuje na łamach portalu. Jako entuzjasta technologii blockchain, pomyślałem, że Steemit może być bardzo fajnym miejscem. Muszę przyznać, że dużym motywatorem była tutaj ostatnia kryptowalutowa bańka, ale szybko to wartość i zaangażowanie społeczności zachęciło mnie, by zostać tu na dłużej.

Jakie plany na 2019 rok dla tego bloga? Dużo się nie zmieni. Nadal będę regularnie, co niedzielę publikował wpisy na tematy związane z bezzałogową i załogową eksploracją kosmosu. O tym, że dużo będzie się działo napiszę już w najbliższą niedzielę. O tym jak dużo działo się w tym roku, możecie przeczytać przeglądając mojego bloga @customuser.

Wprowadzę tylko jedną zmianę. Ostatnia niedziela miesiąca będzie poświęcona na przegląd najważniejszych wydarzeń, z krótkim komentarzem i odnośnikami do polskich treści. Może za parę miesięcy zrobię też jakąś integrację z Wordpressowym blogiem.

Dziękuje Wam bardzo za zainteresowanie moimi tekstami! To ogromna motywacja, wszak po to się przecież robi popularyzację! Liczę też w komentarzach na jakiś feedback, czy mógłbym coś poprawić. Człowiek jest istotą doskonalącą się - więc żal z tego daru ewolucyjnego nie skorzystać. :D

I na koniec życzę Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Spełniania postanowień noworocznych, ale też stawiania nowych nieustannie przez cały rok!

PS: Jeśli interesuje Was co ciekawego działo się przez cały rok w astronautyce to sprawdźcie te podsumowania:
@customuser
Jeżeli jesteś zainteresowany najnowszymi wieściami z eksploracji kosmosu, obserwuj mnie na Steemit!
Piszę też regularnie dla portalu Urania-Postępy Astronomii

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Welcome to Steem customuser! Partiko is officially the fastest and most popular mobile app for Steem. Unlike other Steem apps, we take 0% cut of your earnings! You can also be rewarded with Partiko Points while using Partiko and exchange Partiko Points for upvotes!

Partiko for Android can be downloaded here on Google Play and the iOS version is available here on the App Store.

If you have more questions, feel free to join our Discord channel and ask @crypto.talk, we're always here to help!

Thank you so much for your interest!

Może za parę miesięcy zrobię też jakąś integrację z Wordpressowym blogiem.

Eee tam wordpress. Lepiej natywnie zintegrowanego bloga na Engrave lub dblog.pl uruchomić w kilku kliknięciach ;)

Posted using Partiko Android

·

Dzięki za sugestię! Sprawdzę.