Inwestowanie w kryptowaluty TenX (PAY) Ile będzie warta firma wydająca karty debetowe do kryptowalut?

in polish •  2 years ago 

Dzisiaj przedstawię wycenę TenX (Pay). Token ten charakteryzuje się mierzalną wyceną, gdyż 0,5% wszystkich wydatków właścicieli kart debetowych wydawanych przez firmę będzie przeznaczone dla posiadaczy tokenów. Jeżeli założymy, że firma znajdzie 1 800 000 chętnych osób ( a to zależy od popularności kryptowalut) wydających 1000 USD miesięcznie kartą, to nagroda na token przedstawia się następująco:

TenX pdf.png

Daje to 53 centy na token warty obecnie trochę ponad 4 $. Roczny zysk z zainwestowanego kapitału to 12%. Wraz ze zwiększaniem się liczby użytkowników na świecie i co za tym idzie łącznego wolumenu transakcji a więc i wysokości nagrody przypadającej na token, wartość tokenu będzie rosnąć, bo i tak będzie się go opłacało kupić ze względu na wysokość dywidendy.
Przykładowe wielkości dla zwiększonej populacji osób używających kartę i wydawanej kwoty zmniejszonej do 500 $ miesięcznie:

TenX pdf(1).png

Z powyższej tabelki wynika, że jest potencjał do kilkukrotnego (ok. 5 – 6 razy, co wynika z podziału oczekiwanej prognozowanej stopy zysku: 68%/ 12% ) wzrostu ceny w okresie najbliższych 2 – 3 lat, pod warunkiem, że nastąpi masowa adopcja płatności kartami i firma znajdzie ok 20 milionów klientów – na razie zakłada znalezienie 1 miliona klientów w 2018 roku. Ilu ich znajdzie – podobne pytanie zadawali sobie sprzedawcy pierwszych smartfonów, zastanawiając się, czy ich produkty wygrają z super Nokią 3110. W pewnym momencie nastąpiła masowa adopcja nowej technologii - smartfonów – i na to myślę że liczą właściciele TenX.
Zagrożenia – konkurencja nie śpi, wzrost konkurencji może spowodować obniżenie wysokości nagrody dla posiadaczy tokenów.
Szanse – firma posiada działający produkt na rozwijającym się rynku.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ciekawe, przyjrzę się temu :)

Problem w tym, że te wszystkie "kryptokarty" to chyba wydaje jedna firma z Gibraltaru (i udostępnia na zasadzie brandowania przez te wszystkie firemki co to niby swoje karty oferują) więc wszystkie są oferowane na tych samych i dosyć niekorzystnych warunkach typu "opłata miesięczna" za samo posiadanie karty co dosyć skutecznie zniechęca do korzyustania z nich. Jesli jednak sami zdobędą licencję i sami zaczną te karty wydawać (w co wątpię) to może być z tego niezły biznes.

Dziękuję Ci za głos w dyskusji! Nie bronię tu TenX. Uważam, że to co niekorzystne dla posiadacza karty (opłata) jest korzystne dla Ciebie jako posiadacza tokenu. To właśnie z tej opłaty pochodzi część pieniędzy dla TeneX jak i dla ciebie czy dla mnie jako potencjalnych / rzeczywistych posiadaczy tokenu. W ekonomii nie ma darmowych obiadów. Jak posiadasz akcje to też powinieneś dostawać dywidendę która pochodzi z zysku który z kolei pochodzi z różnych opłat. W samochodzie jak kupujesz to też masz "opłatę" z której żyje firma - producent samochodu i która to opłata pozwala wypłacić akcjonariuszom tej firmy dywidendę. Popatrz na firmy internetowe. Po pęknięciu bańki internetowej pozostały te, które zarabiają, uzyskują zysk i dzielą się nim z akcjonariuszami. Mamy "nową ekonomię" ale pewne prawa pozostaną te same, bo ludzie się nie zmienili - nadal chcą mieć wynagrodzenie za zainwestowany kapitał, bo jak tego wynagrodzenia nie dostaną, to przeniosą kapitał gdzie indziej.

Ja korzystam z karty Cayptopay.me. Uważam, że opłata miesięczna w wysokości 1 dolara/funta to nie tak dużo za możliwości płacenia w sklepie pieniędzmi zarobionymi na steem czy na handlu krypto.
Ale zgadzam się z tym, że wszystkie te karty wydaje jedna firma. Bo jak zamówiłem swoją kartę, to spodziewałem się otrzymać list z firmy Cayptopay.me a dostałem z jakiejś dziwnej. Ale karta działa, płaciłem nią będąc w UK i płace teraz będąc w Polsce jak i wypłacam pieniądze z bankomatów.
Linki są refami ale dzięki temu, jeśli zamówicie tam kartę ( można zamówić sobie kartę wirtualną, która można potem płacić w sklepach online ) otrzymacie 25% zniżki.

A są jakieś dane jaki obecnie jest wolumen płatności tymi kartami? Z tego co wiem bardzo mało osób używa krypto do zwykłych płatności, samo wolę zapłacić w złotówkach czy dolarach bo po prostu wychodzi mi taniej.

Niestety firma nie podaje takich danych.