Niecodzienny Codziennik: Fake & News 14

in polish •  3 months ago 

piZap_1554108258145.jpg

Oto nowy numer Codziennika, waszego głównego źródła informacji. Tutaj znajdziecie najważniejsze wydarzenia na #polish a także poznacie sekrety, o których większość z nas i was nie miała bladego pojęcia.

W dzisiejszym numerze:

  • Steemit zakończył przygodę z wersją Beta!
  • Na chacie Discord powstał nowy pokój - #religia,
  • Drużyna piłkarska Steemit umiera. Czy to koniec polskiej piłki na Steem?

Steemit zakończył przygodę z wersją Beta!

O tym, że Steemit od samego początku swojego istnienia miał przypisaną łatkę "Beta" pisaliśmy już 2 miesiące temu. Najwyraźniej twórcy czytają Codziennik i wzięli sobie te żarty na poważnie, czego efektem jest zniknięcie słowa "Beta" z logo Steemit.

Czy to już koniec rozwijania Steemit? Oczywiście, że nie. Cały czas sztab 17 osób pracuje nad możliwościami całej strony. Mówi się, że już za kilka lat wprowadzona zostanie funkcja powiadomień dotyczących aktywności innych osób na naszym profilu. Jak to ma być rozwiązane? Twórcy szpiegują inne aplikacje takie jak Busy.org, Steempeak czy Partiko. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o podpisaniu umów ze specsłużbami Federacji Rosyjskiej w celu zbadania wszystkich możliwych funkcji na Steem.

Ponadto, Steemit chce zaktualizować pasek, który reguluje procentową wartość głosu. Ma on zostać wprowadzony dla osób, które mają mniej niż 500 Steem Power już w trzecim kwartale 2020 roku. W sumie większość polskich Steemian nawet nie wie o jego istnieniu. Tak, pasek regulujący wartość głosu pojawia się dla kont, które mają więcej niż 500 Steem Power.

Jak można zauważyć, Steemit zaczyna doganiać konkurencję, dzięki czemu ostatnio został dodany przycisk "flagi" tuż obok przycisku oddającego głos pozytywny. Na tę aktualizację czekaliśmy już od 2017 roku, ale twórcy (jak widać) poradzili sobie całkiem sprawnie.

Czekamy jeszcze na ulepszenie SteemitWallet, który nadal ma swoje mankamenty, które denerwują wszystkich użytkowników Steemit. Niestety na te ulepszenia trochę czasu poczekamy, ponieważ według twórców, nowa wersja portfela jest idealna i w ogóle nie potrzebuje ona zmian. W tym przypadku twórcy świadomie usunęli słowo Beta z nazwy SteemitWallet.

Z chęcią będziemy monitorować postępy Steemit. Jeśli znajdą jakieś zmiany, na pewno Was o nich poinformujemy.


Na chacie Discord powstał nowy pokój - #religia

Zapotrzebowanie na nowe pokoje tematyczne wciąż jest wysokie. Na Discordzie możemy znaleźć kanały, które zrzeszają osoby związane z daną tematyką, między innymi dla fanów polityki, jest pokój #polityka, dla fanów kryptowalut, jest pokój #kryptowaluty-od-0-do-1btc. Nie zabrakło też specjalnego kanału do wyłapywania i flagowanie plagiatów - #plagiaty, jak również pokoje dotyczące różnych gier na Steemie.

W związku z dyskusją na temat religii po emisji filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich i dużej liczbie postów na temat wspomnianego filmu i samej religii, powstał nowy pokój na Discordzie o nazwie #religia.

Na tym kanale, wszystkie osoby, które mają coś do powiedzenia, skomentowania lub wrzucenia ciekawych artykułów czy filmów mogą swobodnie zabierać głos. Oczywiście wszystko musi być zgodne według reguł panujących na Discordzie.

Wszystkie osoby, które mają coś do powiedzenia na temat religii, zapraszamy do korzystania z pokoju #religia, dostępnym tylko na Discordzie.


Drużyna piłkarska Steemit umiera. Czy to koniec polskiej piłki na Steem?

Parę miesięcy temu powstała inicjatywa, która miała za zadanie promować Steema a przy okazji dobrze się bawić. W grze Football Team stworzono drużynę Steemit, która nienajlepiej radziła sobie z innymi, mocnymi drużynami, ale tylko na początku.

Oczywiście z biegiem czasu, kiedy to każdy zawodnik Steemit trenował indywidualnie i grupowo, drużyna zaczęła radzić sobie coraz lepiej i do tej pory zajmuje środek tabeli w lidze 2B hiszpańskiej.

Czy mogłoby być lepiej?

Naszym zdaniem spokojnie moglibyśmy być w lidze 1, gdybyśmy tylko systematycznie dalej trenowali. Niestety z biegiem czasu, gra zrobiła się nudna i co chwilę któryś/któraś z zawodników/zawodniczek opuszczał/a treningi.

Tym samym w drużynie trenują obecnie maksymalnie 4 osoby, reszta jest nieaktywna.

Czy to koniec Steemitowej drużyny w Football team?

Obawiamy się, że tak. Żadna nowa osoba nie dołączyła do klubu, większość nie uczestniczy w treningach, więc pozostaje w najbliższej przyszłości zamknąć klub Steemit w grze.

Czy plan rozprowania platformy się udał?

Prawdopodobnie nikt z grających osób nie zarejestrował się na Steemie, więc tutaj musimy przyznać, że mały eksperyment nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

Być może w niedalekiej przyszłości powstanie kolejny pomysł promowania naszej platformy, gdzie przy tym będziemy mogli się świetnie bawić. Czekamy na nowe inicjatywy, a wszystkim uczestnikom zabawy w grze Football Team dziękujemy za udział!


To wszystkie informacje jakie przygotowaliśmy w tym numerze Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru, który pojawi się już niebawem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  3 months ago (edited)

!tipuvote 0.4 hide
Ludzie nie biegają, tyją i nie biegają

To może w koszykówkę? 😋

Posted using Partiko Android

Albo liga drifterów pociągami