Niecodzienny Codziennik #11

in polish •  4 months ago 

Bez nazwy.jpg

Wracamy z powrotem z naszym Codziennikiem. Reporterzy przez dłuższy czas nie mogli wyjść z podziemia, ale jednak udało się tego dokonać. Można powiedzieć, że Codziennik wraca do „żywych” i zamierza publikować dla siebie i dla Was. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.
Oczywiście posty nie będą pojawiać się codziennie, dlatego Niecodzienny Codziennik chyba będzie tutaj najlepszą nazwą dla serii wydań naszego numeru.
W dzisiejszym numerze:

  • Bitcoin w górę a Steem w dół,
  • Jest Codziennik, jest Niecodziennik, jest Niedzielnik. Czekamy na Poniecodziennik,
  • Discord czy Steem.Chat? Odwieczne pytanie.

Bitcoin w górę a Steem w dół

Ostatnie tendencje Steema do bycia walutą niskowartościową napawają wątpliwościami co do świetlanej przyszłości naszej ulubionej waluty. To, że Steem jest niedoceniony, wie chyba każdy, lecz co czeka w najbliższym czasie tego potentata? Trudno powiedzieć, jednak warto wierzyć, że to problem przejściowy i Steem a szczególnie jego użytkownicy przetrwają ten dołek, by znów cieszyć swoje oczy ceną Steema powyżej jednego dolara.
Jednak obecnie nie wygląda to dobrze. Z tego co można zaobserwować na wykresach kursów kryptowalut, Bitcoin osiągnął już wartość powyżej 6300 dolarów, a Steem spadł już do 0,30 dolara. Przynajmniej można stwierdzić, że nasza waluta nie jest uzależniona od kryptowalutowego giganta, ale czy kogoś to pocieszyło?
Mnie też nie…
W każdym razie należy obserwować rynek i mieć oczy szeroko otwarte na zachodzące zmiany, szczególnie mam tu na myśli osoby, które zainwestowały w Steem. Kierujcie się swoją logiką i róbcie tak, żeby później nie żałować swoich decyzji.
Ostatnio odbyła się akcja, która miała na celu zwiększenie mocy swoich kont. Ludzie wrzucali swoje Steemy i SBD w Steem Power. Było to bardzo motywujące i pokazało, że wiele osób wierzy w Steem. Tymczasem mamy kurs jaki mamy, ale przecież są na Steem osoby, które pamiętają kurs Steema po 0,10 dolara, po czym zarejestrowano wzrosty powyżej 1 dolara.
W każdym razie, jeżeli czekasz z publikowaniem swoich postów do czasu, aż Steem będzie mocniejszy, lepiej publikuj teraz, bo później liczba osób może drastycznie wzrosnąć i ciężko będzie o wynagradzanie wszystkich autorów. Niestety Voting Power jest bezlitosny.
Codziennik czeka na dobre wieści z giełdy, a szczególnie mocnego i pewnego Steema. Tymczasem pozostaje nam jedynie wiara we wzrosty.

Jest Codziennik, jest Niecodziennik, jest Niedzielnik. Czekamy na Poniecodziennik.

Na Steem mamy już Codziennik autorstwa @baro89, Niecodziennk autorstwa @rolsonpatison oraz Niedzielnik autorstwa @sp-group (@julietlucy). Teraz planowana jest premiera Poniecodziennika, która ma przyćmić wszystkich redaktorów naczelnych na Steem.
Ilość dzienników na Steem do ilości osób publikujących na tej platformie jest bardzo duża. Niemniej takie publikacje sprzedają się bardzo dobrze, więc dlaczego nie może powstać jeszcze jeden dziennik. Ale co na @kurator-polski, Biuletyn @waran?
Niestety na rynku Steem pozostają jedynie najwytrwalsi i tylko czas wie, kto pozostanie na nim na stałe. Nie udało się nam ustalić ani autora Poniecodziennika jak również daty premiery nowego dziennika. W każdym razie czekamy z niecierpliwością na premierowy numer i życzymy sukcesów na Steem.

Discord czy Steem.Chat? Odwieczne pytanie.

Od momentu, kiedy większość Steemian przeniosła się ze Steem.Chat na Discord nie milknie echo dotyczące tej przeprowadzki. Powstawały posty, które oczerniały zarówno Discord jak i Steem.Chat. Który jest lepszy? Zależy oczywiście od preferencji samego użytkownika, wygody, ilości osób, z którymi dany osobnik lubi zabijać czas.
W każdym razie każdy użytkownik Steem dostanie potrzebną pomoc zarówno na Discordzie jak i Steem.Chacie. Część Steemian nawet nie ma zamiaru logować się ani na jedno ani na drugie i to też jest wybór. Należy pamiętać, że Steem to wolność i każdy tak czy siak wybierze to, co uważa za słuszne.


To wszystko w tym wydaniu Niecodziennego Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru. Kiedy on się pojawi? Tego nie wie nawet redaktor naczelny, ale warto śledzić @codziennik, by nie przegapić ważnych informacji.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Czekałem aż dziadek Bitcoin poszybuje w górę. Niemal wszystkie krypto są silnie z nim skorelowane. Niestety nasz Steem jak by nie widział tego optymizmu i miał swoje zdanie. Ja jednak nadal piszę, bo gdyby nie Steemit i tak bym pisał, tylko pewnie sobie do szuflady (czy tam dysku twardego) a tak czasem ktoś to przeczyta, czasem skomentuje, da upvota, i jakoś milej człowiekowi na sercu. Tak więc kumulacji SP ciąg dalszy.

Bo Steem jest fajny i uzależniający. Chciałoby się, żeby choć trochę był więcej warty, ale jak będzie, zobaczymy.
W każdym w razie miło się tutaj pisze i wiadomo, że ktoś zawsze przeczyta 😉

Posted using Partiko Android

Dzięki @voxmortis za tipa 😉

nic nie da się ukryć :)

No nie da 😁