Zestawienie najlepszych Horrów 2017 roku! / Top best horror movies at 2017

in polish •  last year 

[ENG]It's my ranking, if you have other types comment this. You can translate this in google translator :).
[PL]To mój własny ranking, jeśli się nie zgadzasz możesz napisać swoje typy w komentarzu.
baner
Witam. Dziś chciałem, zrobić coś innego i być może zostanie to w tym blogu na dłużej. Jako iż bardzo lubię filmy, w szczególności horrory chciałem ten temat przenieść na steemit i opowiadać co myślę o konkretnych tytułach itp.

Dziś przedstawie moje zestawienie najlepszych horrorów, jak i największych rozczarowań odnośnie tego gatunku w roku 2017.

Najlepsze horrory 2017!

Więc może zacznijmy od tego, że rok 2017 nie był niesamowity pod tym względem ale znalazło się kilka na prawdę dobrych tytułów.

1. Annabelle: Narodziny zła

Annabelle
Film doskonały, zazwyczaj takie zagrania nie wychodzą za dobrze, tutaj jest idealnie(chodzi o to , że jest on prequel'em). Horrory od tych twórców zawsze miały, jak dla mnie zbyt nachalne jump scare'y, w narodzinach zła jest to już zrównoważone. Nie trzeba było zastosować takich technik przy fabule, która jest na prawdę dobra a sama akcja osadzona w pasującym do historii klimacie. Granie na nerwach widza, jest tu zauważalne i robi swoje! Gorąco polecam każdemu.

2. Piła: Dziedzictwo

JIGSAW
Gdy usłyszałem, że wychodzi kolejna część piły, wiedziałem że będzie to co najmniej zacny film :). Większość ludzi kojarzy piłę jako zwykłego slusher'a, w którym nie dzieję się nic prócz lania krwi... Jest zupełnie inaczej, piła to film tego typu, że gdy jesteśmy pewni o co w nim chodzi fabuła zmienia się o dosłownie 180 stopni. Tak samo jest w najnowszej pile. Jako iż nie byłem w kinie, czekałem aż film pojawi się w internecie a przez ten czas nasłuchałem się sporo, większość opinii była dla filmu nie przychylna od tkz "krytyków" co znają się na wszystkim. Eh... Krótko mówiąc polecam piłę, jedna z lepszych części serii.

3. Resident Evil: Ostatni Rozdział

residentt evil
Nowy Resident Evil... Sam nie wiem co o nim powiedzieć :D. Jak dla mnie był to bardzo dobry film lecz w porównaniu do poprzednich części, jeden z gorszych. 5,4 gwiazdki na filmwebie to nie świadczy za dobrze, a jednak każdemu polecam sobie obejrzeć, można się zdziwić. Film godny polecenia.

4. Krucyfiks

krucyfiks
Jeden z lepszych tego roku, fakt było sporo scen które w jakiś sposób psuły go ale jednak 4 miejsce się należy. Horror ze stajni Obecności i Annabelle, a jednak nie było to tak zauważalne. Czy dobrze, czy źle? - Nie jestem pewien. Tak w ogóle, skądś kojarzę ten schemat, ksiądz aresztowany po egzorcyźmie, podajże w "egzorcyzmy Emily Rose" był taki motyw. Jednak, fajny klimacik i cały ogół filmu.

5. To

TO
Film "To" jest dość ciekawym horrorem, lecz spodziewałem się czegoś lepszego. Horror o fabule na prawdę dobrej! A jednak, wyszło jak wyszło... Wydaję mi się, że jego potencjał nie był dobrze wykorzystany. Film nadawał by się na emisje na stacjach typu Disney channel, może przesadzam ale kilkoro dzieciaków bijących się "duchem klauna"? Faktycznie, film miał dość sporo ciekawych jump scare'ów ale w top najlepszych, umieściłem go tylko ze względu na początek filmu, który był akurat doskonały.

6. Rings

rings
Już umieszczę tutaj ten nieszczęsny rings. Moim zdaniem wyszło jak zawsze, czyli postęp techniczny popsuł film. Przesiadka z kasety na wersje cyfrową... Straciło to trochę sens, jednak umieszczam w najlepszych tylko dlatego, że ten rok jeśli chodzi o horrory nas nie rozpieścił a także było sporo scen straszniejszych z większym sensem. Mimo to film najmniej godny polecenia z całej szóstki.

Największe Horrorowe rozczarowania roku 2017!

Tutaj nie lecę, według jakiejś hierarchii po prostu po kolei wypisuje krapy.

1. Leatherface

leat
No, raczej nie ma się co dziwić. Film był zrobiony dość dziwnie, nawet ominęła mnie jego premiera. Niby pomysł był dobry, ale jakoś to nie pykło :/. Gdyby był to zwykły remake, może i by było lepiej... Ale czy byłby sens? Kolejny remake leatherface'a? Myślę, że lepiej już zostawić w spokoju tą piękną serie...

Mroczna wieża

wieza
To jest tragedia. Jak to można było horrorem nazwać? Szczerze to sam, wyłączyłem go w połowie. Kompletna nuda i tyle!

Cult of Chucky

chucky
Kolejny, niepotrzebny nikomu remake serii, która już dawno umarła. Ile można? Ja rozumiem remake'i są spoko ale serii takich jak "Halloween" czy "Piątek 13-ego".

To chyba na tyle jeśli chodzi o dziś. Oczywiście, każdy ma prawo do innego zdania więc możecie pisać w komentarzach wasze typy.
Także nie opisałem tutaj wielu filmów, które mogłyby się znaleźć na jednej z list, niektórych po prostu nie oglądałem. Do nadrobienia mam np. Obcego, to przychodzi po zmroku i pewnie kilka innych. Myślę, że można częściej robić takie recenzje filmów itp.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!