Lucid Dream - Jak wywołać Świadomy Sen i czym on jest / What is this and how to arrive LD

in polish •  last year  (edited)

Witaj, chciałbym Ci dziś przedstawić dość ciekawy temat jakim jest świadomy sen :).

Alt Text

Świadomy sen?


Zacznijmy od tego czym jest świadomy sen. Tak jak słychać, to zjawisko bycia świadomym we śnie. Człowiek ma po kilka snów na noc, w większości pamiętamy jeden lub żadnego. Co gdyby się "obudzić" we śnie?
Przy pomocy ćwiczeń i pewnych technik możesz nauczyć się sny kontrolować, a wtedy... W świadomym śnie możesz robić co tylko zechcesz. Co tylko sobie wyobrazisz, to się stanie. Marzyłeś by latać, biegać bez zmęczenia lub... no wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Heh, przejdźmy do wywoływania świadomego snu.

Wywoływanie świadomego snu


Tutaj jest wiele technik, podam dwa najpopularniejszych i najprostszych dzięki, którym osiągniesz świadomy sen.

MILD


To technika, w której musimy sobie uświadomić kiedy śnimy.
Przed snem powtarzaj sobie tekst typu "chce obudzić się we śnie" lub "chce być świadomy we śnie". Powtarzaj tekst w kółko z pełną świadomością (nie automatycznie). Pewnie w pierwszą noc nie osiągniesz świadomego snu, ale powtarzając to regularnie masz wielkie szanse na osiągnięcie tego stanu.

WILD


To najprostsza technika osiągania świadomego snu, polega na zasypianiu bez tracenia świadomości (zasypiamy widząc tego proces). No... Najprostsza i najtrudniejsza, podczas niej musisz być niezwykle skupiony i zrelaksowany, często po poprawnym wykonaniu w tą samą noc przeżywa się świadomy sen.

Więc....
Ułóż się w łóżku i to ważne, musisz się zrelaksować! Są od tego odpowiednie techniki, poczytaj w internecie o nich lub użyj do tego I-doser (poprzedni post o nim był) tak, są dose'y relaksujące ciało i umysł np. przeznaczony do tego Lucid Dream, brain+ i wiele więcej.
Gdy już się zrelaksujesz, próbuj zasnąć ale cały czas miej świadomość. Odczujesz pewne wibracje, falowania zmiany temperatury i to dobrze! Jesteś świadom, że zasypiasz.
Następnie występuje paraliż senny, podskoczy Ci ręka, noga.
I tu najtrudniejsze tak zwane hipnagogi, czyli wrażenia wizualne i dźwiękowe, ale tu uważaj. Hipnagogi mają na celu uśpienie umysłu. Bądź uważny a doświadczysz świadomego snu.

Czy to sen?


Ważne, często podczas świadomego snu budzisz się zwyczajnie we własnym łóżku. Nie znaczy to, że nie śnisz, najlepiej spójrz na zegar jeśli pokazuje normalną godzinę. Niestety... nie śnisz :(. Podczas snu nie ma wskazówek lub są jakieś symbole zamiast cyferek.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie raz próbowałem lecz niestety coś mi nie pykało.
Np kiedy jestem w ciągu "marihuanowym" nic a nic mi się nie śni, a jak przestaje palić po kilku dniach regularnie wracają sny zwariowane, nie realne, taka tam małą ciekawostka.
Wiesz co zmotywowałeś mnie i nie poddam się będę walczył o świadomy sen :)

Ciekawy post! 😀

·

Dzięki!