Czas na piwo #09 - Browars Japan San JPA

in polish •  last month 

Wspomniałem ostatnio, że podczas urlopu w Polsce miałem okazję nadrobić zaległości w smakowaniu polskich piw rzemieślniczych, jak duże to są zaległości niech świadczy, że dopiero latem 2019 roku sięgnąłem po piwo Japan San z Browaru Rzemieślniczego Browars z Limanowej, które jest już w sprzedaży od końca 2016 roku.

JPA1.jpg

Nie trudno się domyślić, że głównym powodem dlaczego sięgnąłem po te piwo była charakterystyczna świetnie zaprojektowana etykieta z karykaturą zawodnika sumo. Nie tylko etykieta skłoniła mnie do zakupu, dodatkowym atutem było chęć spróbowania słynnych japońskich chmieli (w tym przypadku Sorachi Ace). A do tego cena 7 PLN, ale to było akurat kwestia drugorzędna.

JPA2.jpg

Browars działa na rynku od czerwca 2016 roku, obecnie "browar tworzy nowoczesna warzelnia o wybiciu 22,5 hektolitrów, zbiornik fermentacyjno-leżakowe oraz półautomatyczna linia rozlewnicza z pasteryzatorem tunelowym". Browarnicy chętnie eksperymentują, przez trzy lata istnienia browaru wyprodukowali blisko 50 rodzajów piw w różnych stylach, w aktualnej ofercie są piwa klasyczne i nowofalowe piwa rzemieślnicze.

JPA7.jpg

Jasne, lekkie piwo górnej fermentacji w stylu Japan Pale Ale. Średnia goryczka i cytrusowy aromat jest zasługa użycia japońskich chmieli i trawy cytrynowej. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane

JPA4.jpg

Japan San

Styl: Japan Pale Ale

5,0% ABV

25 IBU

Kraj pochodzenia: Polska

Cena: 6,99 PLN

JPA3.jpg

Barwa przybrudzona złota, zmętniona i opalizująca, wysoka biała drobna piana, która szybko opada oblepiając szklankę. Aromaty chmielowo-cytrusowe, podobnie w smaku, bardzo odpowiadał mi smak chmielu Sorachi Ace, który przypomina smak kokosa, lekka słodycz słodu, szlachetna goryczka, cytrusy i owoce na smaczek. Piwo bardzo pijalnie i smaczne.

JPA6.jpg

Ocena 3,5 na 5

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

I agree, I love the label!! The !BEER also looks great in the glass!! Prost!!

I was jealous that you guys drink japan !BEER last week, so I found substitute :D

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @rynow, here is your BEER token. Enjoy it!

To view or trade BEER go to steem-engine.com.

Hey @browery, here is your BEER token. Enjoy it!