O Steemhunt po raz wtóry

in polish •  3 months ago  (edited)

Przedwczoraj pisałem o tokenie HUNT, który 2 tygodnie temu został "uwolniony" i można go w końcu wymienić na giełdzie. Co prawda tylko część, ale lepszy rydz niż nic.

Jako, że poprzedni wpis był bardziej o tokenie niż o platformie, to przedstawiony w nim skrócony opis działania mógł wprowadzać w błąd. W niniejszym poście chciałbym zatem poruszyć kwestie, które nie dla każdego są oczywiste. Sam zresztą przez długi czas tkwiłem w błędzie i sądziłem, że HUNTy, które widzę przy swoim "znalezisku" trafiają na moje konto. Niestety (albo i stety) tak się nie dzieje.

Screenshot_2019-04-28 Steemhunt - Discover Cool Products, Get Rewards.png

Jak zatem można zdobyć HUNTy? Sposobów jest kilka.

  1. Po pierwsze, głosując. Jeśli głosujesz na posty innych przez aplikację @steemhunt to dostajesz HUNTy jako "Daily reward for voting contribution". To ile dostaniesz zależy od tego ile łącznie przekażesz. A to ile przekazujesz zależy od dwóch czynników: od ilości posiadanych w portfelu HUNTów (HUNT Power Score) oraz od aktywności, czyli głosowania, pisania postów, komentowania (Contribution Score). Nie bez znaczenia jest również "praworządność" konta. Jeśli głosuje się tylko na posty znajomych to nie można liczyć na wysokie Contribution Score.
  2. Po drugie, klikając w takie kółko obok "Most Recent", czyli tzw. "Shuffle button lottery". Wtedy można wylosować jakąś kwotę HUNtów. Kiedyś były to nawet spore kwoty. Dziś - dziesiąte części.
  3. Po trzecie, udostępniając w mediach społecznościowych wpisy ze Steemhunta. Jakiekolwiek. Ważne tylko, by zrobić to przez stronę. Wówczas dostaniemy "Daily reward for social shares".
  4. Po czwarte, delegując SP @steemhunt'owi.
  5. Po piąte, ustawiając wypłatę wynagrodzeń w HUNTach (zamiast SP/SBD).

Za pisanie postów nie otrzymuje się HUNTów (chyba, że ustawi się zamianę SP/SBD na HUNTy). Opublikowane posty mają jednak wpływ na "Contribution Score" a ten przekłada się na naszą steemhuntową moc. A im większa moc, tym więcej otrzymamy za głosowanie. Dodatkowo jeśli nasz post jest w pierwszej setce to może liczyć na upvote od Steemhunta. Dlatego warto pisać i warto trzymać HUNTy (być może dlatego jego wartość utrzymuje się na podobnym poziomie).

Moim zdaniem przyjęty system jest przemyślany i działa całkiem dobrze. Ma oczywiście swoje wady, ale i tak jest dużo lepszy niż to co spotykamy na Steemicie. Jeszcze raz polecam uwadze, zwłaszcza tym użytkownikom, którzy od czasu do czasu dyskutują nad reformą #polish.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!