Czy Steem stanie się alternatywą dla zbanowanych patostreamerów?

in polish •  2 months ago  (edited)

Przez ostatnie lata bardzo popularną formą zarabiania na YouTube stały się transmisje na żywo - tzw. streamy. Większość osób, która swoje streamy prowadziła na innych platformach takich jak np. Twitch, przeniosła się ze względu na zasięgi na platformę YouTube.

youtube-1495277_1920.png

Wielu streamerów osiągało oglądalność nawet powyżej 20 tysięcy widzów. Szał na tego typu transmisje zaczął być coraz bardziej popularny. Oczywiście najlepszym zarobkiem streamera nie jest jedynie oglądalność. Wielu z nich liczy na wsparcie od widzów w postaci wysyłanych dotacji typu przelewy bankowe lub smsy z treściami wiadomości, które ukazują się na głównym ekranie transmisji, a nawet są często czytane przez lektora (program Ivona). Kwoty są różne - od 1 zł, do nawet paru tysięcy, ale oczywiście nic za darmo.

Większość streamerów, która nie ma swojego "normalnego" kontentu, próbuje być kontrowersyjna, co oczywiście się udaje, a może to właśnie patologia w internecie jest kontentem? Widzowie chcą żeby coś się działo, nudy być nie może, bo inaczej liczba obserwujących dany stream spada, dlatego najczęściej na takich streamach pojawia się alkohol (dużo alkoholu), wyzwiska, niszczenie równych przedmiotów a nawet bójki.

Często nawet sami widzowie podsuwają pomysły, co taki streamer mógłby robić. Można mówić, że takie streamy powinny być zakazane, że przecież oglądają to dzieci. To w takim razie gdzie są rodzice, którzy na takie coś pozwalają. Niestety w większości przypadków duża oglądalność takich streamów, to zasługa widzów niepełnoletnich, którzy dodatkowo wysyłają swoje kieszonkowe na idola.

Rafonix na Steem, kto następny?

Prawie rok temu na platformę Steem dołączył @rafonixofficial - YouTuber, któremu platforma YouTube zbanowała konto, gdzie liczba subskrybentów przekroczyła 500 tysięcy. Wtedy to, dowiedział się on (dzięki Carrionerowi) o platformie Steem a konkretnie o Dlive, gdzie za swoje streamy może otrzymywać tokeny wymieniane następnie na złotówki.

Biorąc pod uwagę fakt, że na Steemie miał o wiele mniejszy zasięg, dodatkowo stracił wiele zarobionych tokenów, postanowił wrócić na YouTube tworząc nowe konto i od tamtej pory jeśli dostanie bana, tworzy ponownie.

alcohol-428392_1920.jpg

Co jeśli tacy YouTuberzy zdecydują się na działalność na Steem? Teoretycznie konta zbanować nie można. To użytkownicy decydują czy dany Steemianin będzie zarabiał na swojej twórczości czy czy też nie. Tutaj kwestia podejścia indywidualnego oraz ilości Steem Power. Na przykładzie Rafonixa można było zaobserwować, że miał duże wsparcie od administratorów Dlive.

Jak wiemy, Dlive przeniósł się na inny blockchain, a nam został tylko Vimm, ale czy wspierałby tego typu twórczość? Tego nie wiadomo. W każdym razie za streamerami na Steem przyszło wiele osób. Część tylko po to, aby wspierać swojego idola, a część by tworzyć własne treści. Czas pokazuje, że zostają tylko wartościowe osoby, ale za każdym razem więcej osób dowiaduje się o Steemie, a to chyba najważniejsze.

Z drugiej strony, jeśli patostreamerzy przenieśliby się całkowicie na Steem, nasza platforma mogłaby być bardzo źle odbierana, ale za to bardzo znana mimo negatywnej reklamy, ale może też innych YouTuberów (niepatologicznych) Steem by skusił.

Czy możliwe jest, że w niedługim czasie zobaczymy takie osoby jak Rafatus czy Daniel Magical? A może w międzyczasie ktoś nieznany zacznie patostreamerską przygodę na Steem?

Fame MMA

30 marca odbyła się już 3. Gala Fame MMA, gdzie znani YouTuberzy stają w ringu i walczą. Nie wiem czy ktoś z was oglądał konferencje prasowe z udziałem YouTuberów, ale tam to się dopiero działo. Były wyzwiska, groźby, a nawet rzucanie różnymi przedmiotami typu - szklanka.

mma-2495816_1920.jpg

Poziom, jaki reprezentowali uczestnicy zbliżał się do magicznej liczby -1. Dlaczego Youtube nie zakończył transmisji?

Pewnie dlatego, że samą konferencję oglądało mnóstwo ludzi, a poza tym YouTuberzy, organizacje, które są zaangażowane w to przedsięwzięcie oraz widzowie, mogliby zbojkotować platformę, co łączyłoby się ze znacznymi stratami. Trzeba pamiętać, że zawsze są równi i równiejsi, ale najważniejsze są pieniądze. Jednak kto wie, jak długo tego typu zdarzenia będą tolerowane.

Rozwój platformy dzięki YouTube?

Jeżeli platforma Steem przetrwa i będzie rozwijać się bardziej, jest szansa, że dowie się o niej o wiele więcej ludzi. Blokowanie kont na YouTube to dopiero początek, prawdziwa zabawa zacznie się jak w Polsce zostanie wprowadzone tzw. Acta 2. Czy ta dyrektywa wpłynie na Steem i na naszą twórczość? Szczerze to nie wiem, ale mam nadzieję, że u nas tak łatwo nie da się zbanować treści. Możliwe, że Steem stanie się alternatywą dla olbrzymów takich jak YouTube, Twitch czy Facebook.

Co wy sądzicie o tym wszystkim? Czy Steem może stać się w przyszłości centrum patostreamerskim? A może uda się, że platforma stanie się alternatywą dla popularnych twórców?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zasadniczo, to streamy/video wcale nie potrzebują steema do działania. Jedyna ich zależność to kwestie zarobków z upvote. Osobiście jestem za tym aby patostrimerzy przyszli na Steem i przyprowadzili swoją widownię. Tylko niech ta widownia kupi za pieniądze (swoje/rodziców) SP i upvotuje lub flaguje ich jeśli chce. Czy jest na to szansa? W obecnej sytuacji wątpię, ale co tam, niech sobie próbują w końcu to wolne media.

·

Myślę, że kwestia 2 - 3 lat i tak może się zdarzyć, najwyżej każdy z nas pomoże zakrywać streamy o ile jakaś platforma nie zechce wspierać patologii.

Posted using Partiko Android

!tipuvote 0.3 hide

Celem patostreamera/patoyoutubera jest zarobek. Bez upvotów ze strony vimm, czy też dtube Steem nie jest atrakcyjny. Prosta zasada liczy się tu i teraz. Co mi po widzu, który wpakuje w platformę Steem 500 zł, skoro jego upvote będzie w okolicy ~0,01$.

Można kumulować zdobyte w ten sposób SP i tuczyć sobie armię, ale czy taka strategia długodystansowa jest dla patostreamera atrakcyjna?

Czy taka reklama Steem jest nam potrzebna, czy dzieciaki z kieszonkowego odkupią nasze Steem'y? ;p

·

W sumie o same upvote'y nikt nie musi walczyć. Tak naprawdę wystarczy włączyć donejty, podlinkować streama na swojej grupie na FB i kasa sama będzie wpływać. Najważniejsze, że nie będzie banowania konta, więc ludzie się nauczą, gdzie mają oglądać swojego idola.

Czy widzowie będą ładować kasę w Steemy? To już zależy indywidualnie od każdego. Finalnie zarobek pod postem może być jedynie dodatkiem do realnego i stałego zarobku.

Na pewno niedługo większość będzie się zastanawiała gdzie się przenieść. Czy wybiorą Steem? Czas pokaże.

Posted using Partiko Android