Info Football #16 Puchar Hiszpanii i Niemiec

in #polish5 years ago

• Puchar Hiszpanii a więc pierwsze El Clasico w tym roku FC Barcelona vs Real Madryt zakończone remisem 1:1. Bramki w tym meczu zdobyli Lucas Vazquez w 6 min. oraz Malcom w min. 57. Spotkanie te na ławce rozpoczął Lionel Messi, który na boisku zameldował się dopiero w 63 minucie zastępując Coutinho. Zmiennik Messiego w tym meczu wywiązał się z zadania i na boisku był najlepszym graczem drużyny z Katalonii. Rewanż zostanie rozegrany 27 lutego w Madrycie na Estadio Santiago Bernabeu.

• Puchar Niemiec Bayern Monachium wymęczył po dogrywce zwycięstwo w wyjazdowym meczu z drużyną Herty Berlin 2:3.
    Gole strzelali dla Herty Mittdelstaedt oraz Selke odpowiednio 3 i 66 minuta, a dla Bayernu 2 bramki Gnabry oraz Coman 7,49 i 98 minuta. Całe spotkanie z opaska kapitańską zagrał Robert Lewandowski, który przy zwycięskim trafieniu w 98 min zanotował asystę.

Schalke 04 vs Fortuna Dusseldorf Zawodnicy z Gelsenkirchen zwyciężyli nad Fortuną 4:1. W zespole Fortuny Duesseldorf zadebiutował Dawid Kownacki, który popisał się asystą przy honorowym trafieniu Henningsa w 71 minucie. Dla drużyny Schalke bramki zdobywali 30 min Kutucu, 48 i 87 Sane oraz 53 Uth.

RB Lipsk pokonało u siebie VfL Wolfsburg 1:0 po golu 19 latka Matheusa Cuhna w 9 minucie.

Holstein Kiel vs Augsburg drugoligowiec uległ drużynie Augsburga 0:1 po golu Gregoritscha w 85 minucie.