Info Football #15 Puchar Niemiec , Transfery

in polish •  4 months ago 

Siemanko dziś kolejna porcja informacji oraz ciekawostek ze świata piłki.

niem.jpg

  • Niespodzianki w Pucharze Niemiec, zacznijmy od meczu Borussia Dortmund vs Werder Brema. Drużyna Werderu wyeliminowała zespół z Dortmundu w 1/8 finału pucharu. Drużyna z Bremy sprawiła sensację i dwukrotnie zdołała odrobić straty w dogrywce, aby następnie zapewnić sobie zwycięstwo po rzutach karnych. Wynik w konkursie jedenastek (2:4). Po 90 minutach był remis 1:1, a w dogrywce oba zespoły zdobyły po dwie bramki. W drużynie Borussi zabrakło Łukasza Piszczka.

Kolejną niespodzianką jest wyeliminowanie drużyny Bayeru Leverkusen przez drugoligowy Heidenheim. Zespół z Leverkusen na przerwę schodził z korzystnym wynikiem 1:0, którą strzelił Julian Brandt, nic nie wskazywało, że może się coś wydarzyć. Jednak w drugiej części spotkania drużyna Heidenheim zaskoczyła swoich rywali szybkim golem już w 48 min. zdobytym przez Dovedana, a drugą bramkę 24 minuty pózniej, jak się okazało zwycięską zdobył Multhaup.

W spotkaniu, w którym przeważała tylko jedna drużyna Hamburger SV wygrał z Nuernberg 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Berkay Ozcan. Goście w tym meczu oddali tylko jeden strzał na bramkę.

W meczu rozgrywanym o godz 20:45 drużyna Duisburgu przegrała z zespołem Padeborn 1:3, choć gospodarze pierwsi strzelili bramkę, rywalom udało się odpowiedzieć na nią trzykrotnie.

kata.png

  • 31 letni środkowy obrońca Mehedi Benatia opuścił Juventus na rzecz Katarskiej drużyny Al Duhail. Za kapitana reprezentacji Maroko Katarczycy zapłacili 8 mln euro. Podpisał on 3,5 letni kontrakt więc jeśli wypełni go do końca zarobi on ponad 15 mln euro.

football-3560086_960_720.jpg

  • Martin Caceres 31 letni środkowy obrońca wraca do Juventusu, w którym grał w przeszłości, a przenosi się on z drużyny Lazio Rzym na pół roczne wypożyczenie. Zapewne jego rola w zespole będzie polegała na tym, że będzie on tylko zmiennikiem tak zwanym piłkarskim zapchaj dziurą, gdy któryś z zawodników grających na obronie dozna kontuzji lub będzie zawieszony.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!