Info Football #10 Puchar Włoch, Polacy za granicą, Neymar

in #polish5 years ago

Siemanko dziś kolejna dawka plotek transferowych, transferów potwierdzonych i informacji piłkarskich :

• Zacznijmy od Pucharu Włoch i meczu Fiorentina vs Roma. Gracze z Florencji rozbili rzymian aż 7 do 1. Mimo, że w pierwszej połowie mecz wydawał się w miarę wyrównany ale i tak Fiorentina prowadziła 3-1, to w drugiej połowie zawodnicy Stefano Pioliego zdominowali Romę doszczętnie wbijając im jeszcze 4 bramki. Bohaterem meczu Federico Chiesa, który strzelił hat tricka, 2 bramki dorzucił rezerwowy w tym meczu Giovani Simeone, po 1 strzelili Luis Muriel i Marco Benasi a dla rzymian honor uratował Kolarov.

Fiorentina - Roma 7:1

• W drugim starciu pucharu mierzyły się ze sobą gracze Atalanty i Juventusu. Sensacja stała się faktem Atalanta pokonuje Juve 3-0 i gracze z Turynu żegnają się z pucharem. Mimo, w Juve grali tacy gracze jak Ronaldo, Dybala, Szczęsny nie udało się im odwrócić losów tego spotkania. W tym spotkaniu zawaliła obrona Juventusu, brak kontuzjowanego Bonucciego i Chiellini, który zszedł z kontuzją w 25 min, młodzi obrońcy nie poradzili sobie i popełniali kardynalne błędy. Juventus przegrał 3-0 po raz pierwszy od 2011 r. Atalanta w półfinale zagra z Fiorentiną.

Atalanta - Juventus 3:0

• Liga Grecka, PAOK Saloniki wygrał mecz w 15 kolejce z pomocą Polaka. Karol Świderski, który nie dawno przeniósł się do tego klubu dziś zdobył zwycięską bramkę. Na boisko wszedł w 68 minucie a zwycięskiego gola strzelił w 87 min. Wcześniej gracze PAOKu zmarnowali rzut karny.

PAOK Saloniki - PAS Giannina 2:1

• PSG ma kłopoty, przez 10 tygodni nie zagra ich najlepszy gracz w drużynie i najdroższy piłkarz na świecie czyli Neymar. Oznacza więc to, że w rywalizacji Paryżan z Manchesterm United odpowiedzialność na siebie będą musieli wziąć Mbapee i Cavani. Neymar nie zagra z powodu odnowienia kontuzji prawej stopy, której nabawił się w meczu Pucharu Francji. Równo rok temu Brazylijczyk doznał skręcenia prawego stawu skokowego i złamania kości śródstopia. Wówczas przeszedł operację, a do gry wrócił dopiero w maju.

• Szymon Żurkowski 21 letni środkowy pomocnik opuszcza Górnika Zabrze i przeniesie się do Fiorentiny, lecz sezon dokończy w Górniku bo po transferze od razu został wypożyczony i dopiero od nowego 19/20 zagości w drużynie z Florencji. Koszt transferu wyniósł Fiorentinę 3,70 mln euro. Jest to 17 Polak, który rusza na podbój Ligi włoskiej.